Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert ugat/morog meg a sajat...

Miert ugat/morog meg a sajat kutyam? :c

Figyelt kérdés
Mar nagyon reg nalunk van,nem oreg kutuya. Regen sokat simogattam meg sokat voltam vele,de mostanaban nem annyira sokat. Egyszer este jottem haza karaterol es megsimogattam keritesen keresztul es odakapott! Es morgott is :( mostanaban ha simogatni probalom morog ram:( miert?

2012. nov. 20. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Nálunk is volt egy ilyen korszak. 3éves lehetett a németjuhász ,reggel mint mindig megsimogattam ő pedig kikelve magábol el akarta kapni a kezem. Elrántottam így csak picit kapott el. Én elvertem ezért nagyon(soha nem bántottam azóta meg előtte sem) pár napig sántikált ,de utána tudta, hogy ki a gazda. Nem tudom mi volt a baja pedig +100% hogy megismert.


Nálunk is szokott lenni olyan ,hogy ugat ,de beszélek neki és azonnal abbahagyja. Sokszor a bicaj hangjárol is tudja ,hogy ki vagyok.


Lehet a tied,sem ismer fel rendesen. Beszélj hozzá:)

2012. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rosszkedve van nem szeretné ha hozzányúlnál, ilyen az én kutyámnál is elődordul
2012. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért kerítésen keresztül simogatod? Mekkora helyre van bezárva, mert gyanítom sétáltatva nincs.
2012. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szoktam setaltani.nagy helyen vannak,ahol rtudnak futkarozni is. Nem hiszem hogy rossz kedve van,mert ott lobalja a farkat meg csahol hogy simogassam :( ma amugy adtam nekik kajat,meg megsimogattam..es nem morgott

Nem tudoM..remelem nem is fog

2012. nov. 20. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Szerintem keritesen keresztul nem jo otlet a kutyat simogatni. Gondolom, alapbol orultok annak, ha a keritesen kivuli embereket megugatja, ezert meg lehet meg is dicsertetek talan -> ami megerositi a teruletvedo szandekot a kutyaban.

Nem ertek egyet azzal, hogy verd meg: nem igy kell a kutya tiszteletet kivivni. Talaljatok ki kozos foglalkozasokat, alapveto gyakorlatokon keresztul alakitsatok ki a kozos jatek, munka es egyeb interakcio menetet, hatarait. Erre jok pl a kutyaiskolakban tanitott ul-all-fekszik gyakorlatok, mert egyszeru dolgokon keresztul tanitod meg a kutyanak azt, hogy ha kersz tole valamit, azt meg kell csinalnia es ugy, ahogy kerted. Ha valamit jol csinal, jutalom. Ha nem, akkor turelemmel ujra magyarazni Neki.

Szerintem a jovoben addig keruld az ilyen ketes szituaciokat, amig a kutyus nem nyugszik meg a kozeledben. Semmi ertelme, hogy ez meg tovabb mergesedjen. Inkabb jatsszal vele, aztan ha durva vagy tulzasba visz valamit, hagyd ott. A simogatasok, jatekok pedig akkor tortenjenek, amikor Te akarod, es nem akkor, amikor O kikoveteli maganak.


Huh, tomeny lett, remelem, tudtam segiteni. Kerlek, irj majd, hogy sikerult-e elorebb jutni es megoldani a dolgot. Sok sikert :)

2012. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi, igazából inkább meghalnék mintsem hogy megverjem

a kutyám :) jobbul a dolog ma is sokat voltam velük beszéltem hozzájuk (mert 2 van de csak a nagyobbik volt a morgos) és aranyos,bújik tehát nincs ok a pánikra :D

2012. nov. 21. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiraly, orulok, hogy jo iranyba mozdult el a dolog :) Gratu es kitartast :)
2012. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2012. nov. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!