Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le a kutyát,...

Hogyan fárasszam le a kutyát, ha nincs mód a sétára?

Figyelt kérdés

1. Most nagyon beteg vagyok, tegnap simán elájultam az utcán.

2. a környéken most néhány helyen építkeznek, kerítés még nincs, a kutyájuk meg hol megkötve, hol meg az utcán. Az én kutyám még kölyök, nem szeretném, ha vmi rossz élmény érné a nagykutyákkal. Emberekkel jól elvannak, de más kutyákkal nagyon agresszívek.


Kertesházban lakunk. 5 hónapos szuka. Nagyon energiabomba. Egyenlőre csak a kertben tudok vele foglalkozni. A lemozgatás része, az megy. Imád futni, ugrálni. A lemozgatás része rendben van, de agyilag hogyan fárasszam le?

Az ül, fekszik, hozzám vezényszavakat már ismeri, de hamar ráun a dologra.


2012. nov. 20. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
dobálj neki labdát, botot és szaladni fog utána!
2012. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el vele klikkerezni. Az szellemileg nagyon lefárasztja. Vagy ugyan ezt némi ültetés fektetés lábnál követés gyakorlás is eléri.
2012. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szellemi fárasztás nem azt jelenti, egy-egy gyakorlatot a végtelenségig ismételni kell. A kutyád kölyök még, így sokkal hamarabb lankad a figyelme. Keveset-sokszor, változatosan.Tanítsad meg keresni.
2012. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Klikkerrel tanultunk meg ülni és feküdni, láb mellett jönni.

Tényleg gondban vagyok az agyi fárasztással. Normális, utcai séta mellett az is megvan oldva. Szoktunk rendszeresen találkozni 1-2 kutyással, akikkel együtt gyakorlatozunk.

Most hogy már rendesen fűtés szezon van, mindenhol begyújtanak és minden szemetet rádobálnak a tűzre. Hatalmas füst és bűz van vagy 6 utcatömbön keresztül. És más helyekről is erre száll a füst. Ahhoz, hogy normális levegőt szívhassak én is és normális helyen lehessünk vicsorgó kutyák nélkül (autó híján) 4 km-t kéne sétálni (meg 4et vissza)Emiatt és a már említettek miatt van kilőve egy időre az utcai séta.


Az ül, fekszik, hozzám, lábhoz már megy, igaz utcán kevésbé, de zárt területen belül szépen haladunk. De nagyon hamar ráun a dolgokra.

Nem tudtok ajánlani vmi oldalt, vagy könyvet, amiből trükköket tanulhatnánk?

2012. nov. 20. 11:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Dobálj neki egy adott területen virslikarikát, vagy amit szeret kicsire vagdosva és keresse meg. Az én vizslám imádja ezt a játékot(Vak).
2012. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten kutyáknak szóló logikai játékok, azt nem tudom hogy kölyöknek lehet e de nézz utána. Ezek 20 perc alatt lefárasztják.:)
2012. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi bújócskázni szoktunk.

Ha esős idő van és csak pisi-kaki fér bele a sétába, akkor is szuperül le lehet fárasztani ezzel a lakásban.

Beküldöm a konyhába és ott marad, hogy ne lássa hova dugom az adott tárgyat ( labda, rágócsont, stb.), majd szólok neki,l hogy keresse meg.

Nagyon rafinált helyeket kell keresnem, mert szuper orra van.

2012. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor itthon van a férjem, akkor szoktunk bújócskázni. Nagyon jó orra van. Múlt héten szakadó esőben kimentem, hangosan kinyitottam és becsuktam a kaput (mintha elmentem volna) aztán elbújtam a garázs mellett.A sok növénytől nem lehet odalátni.

Férjem kiengedte, hogy keressen. Végig a földön szimatolt. Ugyanazon a cikk-cakkban, ahol én mentem végig. A kapunál fordult néhányat, és simán megtalált. :)

2012. nov. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!