Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért megy a hasa? (többi lent)

Ezért megy a hasa? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem tartottam be a tápváltásnál a fokozatosságot. Egyik napról a másikra átálltam Brit XL senior tápra. Mivel vizsla tudom, hogy elég lett volna a large, de nagyon habzsolós, így a lehető legnagyobb szemű tápot kellett választani. A habzsolás megoldódott, viszont híg lett a széklete. Tegnap estétől kapja az új tápot. Érdemes hozzákeverni még most a régit, vagy majd átáll erre a tápra a gyomra egy idő után ? SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES, SÜRGŐS!!! Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 20. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keverj bele a régiből, vagy akár add csak azt és utána fokozatosan válts 1-2 hét alatt.
2012. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia,


kever a kajajahoz fott rizst, az megfogja a szekletet (jol szet kell fozni). Ajanlom tovabba, hogy mindig legyen otthon, keznel Bolus Adstringens, amit emberi patikaban veny nelkul is megkapsz - ez szinten szekletfogo.

Sajnos, a tapvaltas ezzel jar. Hozza fog szokni a gyomra, de nem tesz jot nekik, hogyha sokaig megy a hasuk. A fenti modszerekkel siman tudsz a Kutyusodnak segiteni :)


Jobbulast Neki :)

2012. nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! Megy a zöld kéz.
2012. nov. 21. 18:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy mennyi rizst tegyek a kajához és, hogy ez a gyógyszer, ha megfogja és abbahagyom az adását, nem fog újra menni a hasa?
2012. nov. 21. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia,


rizst erzes szerint adagold. Ha egy leveskockaval felfozod, eleg izes lesz ahhoz, hogy joizuen megegye. En felesben szoktam keverni (igaz, en felaztatva adom a tapot a kutyanak, tehat valojaban a tap mennyisege nincs fele sem ilyenkor a kajanak).

A gyogyszert pedig ugy adom, hogy reggel es este 1-1, attol fuggoen, hogy mennyire hig a szeklet. Ha nagyon, akkor siman, ha mar osszeall, csak meg lagy, akkor mar max egy felet adok, nehogy szorulasa legyen.

Emellett ilyen esos, nyalkas idoben midnig szamithatsz a hasmenesre - sajnos :(

2012. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszike, megfogadom a tanácsod!
2012. nov. 23. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Mégis miért kéne ilyen időben számítania hasmenésre? Ne szórakozz már. Ha hasmenése van a kutyának akkor valami nem normális, nem gyógyszerrel kell tömni, hanem az okát kell megnézni miért.
2012. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rizst adtam neki, rendeződni látszik a "dolog", ma kapott tölgyfakéregteát, azt írták az jó és mégsem gyógyszer. Meglátjuk mi lesz a hatása. Egyébként tuti, hogy a hirtelen tápváltás az oka.
2012. nov. 23. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Oke, nem irtam le vilagosna, miert mondtam.

Budapesten lakom es hala az tobbezer trehany kutyasnak, itt kb minden kutyafuttato es egyeb zold terulet tele van kutyapiszokkal. Ez esos idoben gyonyoruen belemosodik a foldbe -> ezt a kutyak siman szaglasas utan az orrukrol lenyaljak. Siman megy csak azert egy kutyanak a hasa, mert mas idiota nem figyel a kornyezetere. Es a tapasztalat az, hogy esos ido kornyeken jon ez elo, akkor viszont altalaban eleg sok kutyanal.

Ami pedig az rovoshoz vinnit illeti, teljesen egyetertek, bar nem vagyok hajlando minden kis hasmenessel orvoshoz rohangalni. Eppen eleg kutyaval foglalkoztam mar ahhoz (es eppen eleg ilyen szitura mondta az orvos is, hogy nincs baja, rizs es Bolus), hogy ne koltsek foloslegesen alkalmankent 5-8 ezer forintokat egy-egy vizsgalatra es injekciora.

Abban azonban teljesen igaza van a masik valaszolonak, hogy ha ez nem mulik, nem rendezodik, akkor el kell vinni orvoshoz.

2012. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!