Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb táp Orijen,...

Melyik a legjobb táp Orijen, Taste of the Wild vagy Real Nature?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalata van róluk?Mi a véleményetek róluk?Szerintetek a 3 táp közül melyik a legjobb összetételben?Ár-minőség arány illetve melyik a legjobb összetételű eledel? 3 éves magyar vizslának lenne.Minden egyes hozzászólásnak nagyon örülök!:)

2012. nov. 20. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
A Real Nature-t nem ismerem. A Taste of-ról nagyon sok rosszat hallottam, nem mellesleg saját kutyám ki is hányta folyton. Ezek közül az orijen-t választanám, viszont figyelni kell rá, mert elég erős táp. Nem minden fajtának jó. Vizslákról többször hallottam, hogy az orijentől foltokban hullott a szőrük.
2012. nov. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Milyen rosszakat hallottál az Orijenről?Hogy érted ,hogy erős táp?
2012. nov. 20. 13:28
 3/16 A kérdező kommentje:
A Taste of the Wildről milyen rossz dolgokat hallottál?:)
2012. nov. 20. 13:29
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Szia! A Real Nature-t választanám a helyedben. Ez a Fressnapf terméke, az egyik legmagasabb fehérjetartalommal, vitaminokkal és mindenféle bio anyagokkal teli táp!.
2012. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia, az orijen az szuperprémium kategória, nagyon jó táp, csak borsos az ára. A Taste of the Wild is nagyon jó táp, hasonló, mint az Acana (Orijen-Acana egy gyártótól származik).

A real nature száraztápjában az nem tetszik, hogy sok benne a cukor (Fructo-oligoszacharid van az összetevőkbe írva).

Nekem két éves vizslám van, én gabonamentes Acanaval etetem, kb. 11.000 Ft egy hónapban az etetése. Csak ajánlani tudom Neked, mert a kutya nagyon jól néz ki tőle, nem sovány, nem kövér, izmos, szép a szőre, kaki normális.

2012. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Taste of the wild-al etetek jelenleg. A kakijuk jó tőle és kevés. A szőrük fényes(valamelyik nap meg is dícsérték :) ) a kondijuk is jó.


Ár/minőség arányban a TOTW-ot javaslom itt 12-14000 ft a 13,6 kilós zsák. [link]

2012. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
Ezek közül nekünk a taste of the wild vált be, mert az orijentő kuihullott a szőre fosott a real naturetől meg lefogyott
2012. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
legjobb ??? sok más is van pl: belcandó , aldis romeró ,hills,és a többi. mind remek .de árban az aldi ,romeró tápja ,csak 300 .-ft / kg !és a teszteredmények alapján az egyik legjobb:)
2012. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia,

az orijen a legjobb a TOTW-al.

[link] (vagyis a maximális 6 csillagosak)

Viszont nem minden kutya bírja az összetételüket, ki kell próbálni. De fokozatosan válts, min 2 hétig lassan keverve a régi táppal. Ha még ezután is hasmenéssel stb reagál, akkor nem jó neki. Vigyázz, mert kevés kell ezekből a magas hústartalom miatt!!

A real nature az összetételét nézve elég homályos, nem olyan rossz, de nem említhető egy lapon az első kettővel. Az orijennél meg lehet nézni a részletes összetételt, mi van benne. Nincs gabona, semmi cukor (répa,karamell stb sem),ízfokozó,tartósítószer és kevés mesterséges vitamin. A hústartalom is részletesen deklarálva, és nem állati melléktermék.És regionális-vagyis kanadai alapanyagból dolgoznak. (TOTW-nak nemrég volt visszahívása http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3460358-vajon..

Nézd meg a videot, és olvasd el a fehérfüzetetill a fórumot, nagyon tanulságos!!

[link]

Mi orijennel és acana gabonamentesekkel etetjük a kutyát kiskora óta. Nagyon jók a tapasztalataink, a 23 kg-os kutyának majdnem 2 hónapig elég a 13kg táp.Kevés a végtermék, szép a szőrzet.Kölyökkorától ezt kapta, aztán váltottunk pro plan sensitivre,de nem jött be, így visszaálltunk 2 éve.

Személy szerint melegen ajánlom, de tudom, hogy nem minden kutyának alkalmas!!

2012. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

vannak független tesztintézetek a világon akiknek az a dolga ,hogy vizsgálják a termékek minőségét .pl ,a kutyatápokat is ." [link]

nem a gyártók által szponzorált honlapok kétes minősítését,vagy a reklámokat ,sőt még csak nem is az összetételekben leírt értelmezhetetlen,vagy többféle képen értelmezhető összetevők valóságalapját kell nézni. a tényeket kell,azaz a független tesztintézetek általi vizsgálatok mérvadóak:)

na ezt szépen leirtam,csak még én sem igazán értem:)

de rákereshető :)

2012. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!