Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhász kutya hogy...

A német juhász kutya hogy viszonyul a macskákhoz? A saját macskára és a szomszéd macskáira is gondolok.

Figyelt kérdés

2012. nov. 20. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanúgy, mint más fajta kutya. van, amelyik szereti a maccsot, van, amelyik vadássza. A gazda dolga megtanítani a kutyának, mit tehet, mit nem.
2012. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése.
2012. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nanning válasza:
Az én németjuhászom a mi macskánkat szereti. velük is a lszik. De más macskákra nagyon haragszik, mindég elkergeti, ha a házhoz jön. És hiába hozoka a házhoz más macskát ahhoz, úgy viszonyul akárcsak az itthoniakhoz. Mivel tényleg nevelés kérdése, ezért jobb a saját macskákat kiskorba hozzá szokatni. Később ha a kutya nagyobb lessz és más macskákat is akarunk hozni a házhoz, akkor meg kell neki mutatni, hogy ez a miénk és nem szabad bántani. Ha utánaszalad rá kell kiabálni. Akár jutalom falattal is megdicsérhessük.
2012. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is együtt aludt a macskáinkkal, védte is őket. A szomszéd macskákat viszont ha meglátta elkezdte üldözni. Az enyém nem ölte volna meg őket akkor sem, ha elkapja.


Jó neveléssel meg lehet oldani, hogy a tieidet ne bántsa. Arról már nehezebb leszoktatni, hogy az idegen cicákat se kergesse. De egyébként rettentő gyorsak és ügyesek a macskák, az enyémnek az évek alatt a sok macskából egyet sikerült csak elkapnia, mert beszorult a tégla épület mellé, és nem tudott hová felugrani. (A kutya amúgy ügyes volt és gyors, de a felnőtt macskákat nem könnyű elkapni.)

Épp kint voltam így láttam, és azt a macskát nagyon-nagyon utálta, de mégsem ölte meg, csak megfogta és kitépett belőle egy pár szőrcsomót (vedlett a macska). Egyszerűen látszott, hogy nem akarja megölni, de azért odasiettem. Mondjuk én jobban féltem attól, hogy a macska belekapar a kutyám szemébe (a száját/orrát össze is csikarta egy kicsit)!

Szóval változó, de az enyém az idegen macskákat sem tépte volna szét (annak a macskának sem lett komolyabb baja).

Ennek ellenére 2 olyan németjuhászról is megy a szóbeszéd, akik széttépték az illető macskáját. Ezeket a kutyákat nem ismerem csak látásból, az eseteknél sem voltam ott, nem tudom mi történhetett. Azonban javaslom kis fenntartással kezelni az ilyen elbeszéléseket, ugyanis nem egyszer hallottam már olyat, hogy "az nj elkapta a macskát, és teljesen széttépte majd megette, semmi sem maradt a cicámból" és hasonlók. Én nehezen tudom elképzelni, hogy egy kutya, ami nem vadon él, hanem gazdája van és kap enni, az így széttépjen és megegyen egy macskát (amelyik megöli is, nem eszi meg, ha bele is kóstol, akkor sem eszi meg az egész állatot). Ha pedig eltűnt a macska és csak a szomszéd kutyáját látják egy kis az adott macskára jellemző színű szőrrel, attól még nem kell azt gondolni, hogy a hasában van...


Nem tagadom, hogy történhetnek esetek, amikor nj (ahogyan akármilyen másik kutya is) elkap egy macskát, de tapasztalatból mondom, hogy a legtöbbször nem ennyire egyszerű a helyzet.

Leginkább a kismacskák szoktak odamenni a kutyához, vagy ők még nem tudnak elszaladni előle, kiscicát viszont a legtöbb kutya nem öl (kivéve, ha az elkezdi erősen összecsikarni, és ez bevadítja). De legtöbbször a macska megijed, sokszor még fújtatni is elfelejt, a kutya pedig csak megszagolgatja. A legvadabb kutyák is megállnak, ha egyhelyben lévő kismacskát látnak, ha nem szalad előlük, nem üldözik.

2013. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!