Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyust szeretnék....

Menhelyi kutyust szeretnék. Venni. Jó ötlet? (keveréket)

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
én nem szeretem, ha kutyát pénzért vesznek.. sokszor vagyok a helyi menhelyen, sétáltatni a kutyusokat, és nagyon szeretetre méltó, aranyos, okos kutyák vannak ezeken a helyeken. szerintem megéri onnan vinni őket, de csak akkor, ha megfelelő helyre, ahol nem éri több lelki sérülés. :)
2012. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötletnek tartom, ha menhelyi kutyust választasz. Ezzel megmentesz egy kutyát és az számodra is jó érzés lesz. A keverék kutyák többsége szívós, egészséges, úgy hogy szerintem nagyon jól jársz egy keverék kutyával. Arról nem is beszélve, hogy milyen hálásak azért, hogy kihoztad őket a menhelyről. Nekünk évek óta csak menhelyről hozott kutyánk van.

A kérdésedet sajnos kicsit félreérthetően fogalmaztad meg azzal, hogy beleírtad a "venni" szót. Az első válaszoló szerintem félre értette.

Jó választást és sok örömet az új kutyushoz.

2012. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm csak nem tudtam hogy ott kell e a kutyusokért.fizetni. :-)
2012. nov. 21. 18:41
 4/13 A kérdező kommentje:
jó helyre kerülne. :-))
2012. nov. 21. 18:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
jelképes összeget:) Van ahol kérik az ivartalanítás árát, olyan 10 ezer maximum.
2012. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon szép tőled, hogy nem adsz súlyos ezreket egy házikedvencért, hanem menhelyről mentesz meg egy kis lelket. Nagyon hálásak a befogadott kutyák, meglátod ezerszer meghálálja neked, hogy őt választottad. Legyen benne nagyon sok örömöd és szeresd nagyon! (bár ezt azt hiszem mondanom se kell):)
2012. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Nem jó ötlet, hanem jócselekedet.

Egyszer voltam menhelyen úgy egy éve: egy sérült fácánt vittem be. Olyan fél órányit voltam ott, míg vizsgálták és elhelyezték. Azalatt folyamatosan vittek el kutyákat.

Csodálkozva tapasztaltam az egymásra találásokat. A kutyák érezték, tudták, hogy valamelyikük szerencsés lesz és bár mindig több is odament a kerítéshez, de mindig egy volt amelyik nagyon kellette magát. Tulajdonképpen nem lehetett nem azt választani, különösen ha gyerek is volt. Egy eset volt, mikor a házaspár férfi tagja más kutyát szemelt ki, de végül is a hölgy és a kutyus meggyőzték. És látni annak a kutyának a viselkedését, amelyik már a gazdájával elindulhatott!

A látottak alapján azt valószínűsítem, hogy nem tud előre tervezni, majd adja magát. Az ott lévő gondozók bizonyára tudnak a kiválasztott kutyussal kapcsolatban hasznos tanácsokat adni. És a keverék kutyákról ugyanazt tudom amit már leírtak, igen szívósak és hogy a kihozott kutya valóban biztosan nagyon hálás lesz.

2012. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jelképes összeget el szoktak kérni a kutyusért, hogy legalább a ráfordított orvosi költségek egy része megtérüljön. Mi most ideiglenes befogadók vagyunk, egy 9hetes kiskutya van nálunk, ő a Miskolci Állatsegítő Alapítványhoz tartozik, ők pl. 5000 Ft-ot szoktak kérni minden kutyáért, ez a kiskutya is már 2 oltást kapott, plusz a féreghajtó, bolhairtó és persze mikrochip, tehát ha ezt így összeszámolod mennyibe került mindez, akkor az az 5000 Ft még kevés is. Egyébként milyen kutyát szeretnél? Hátha a mi ideiglenesünk jó lenne. :)
2012. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Az lenne a jó, ha mindenki csak menhelyről fogadna be kutyát. Csak így tovább.
2012. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet, és becsülendő is. Ezzel már megmented egy árva kutyus életét. Hidd el, egész életében nagyon hálás lesz neked! :)

Megkérdezhetem hova valósi vagy (akár priviben is), mert szívesen segítek bármiben, menhelyen önkénteskedem, de nem Pesten.

2012. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!