Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobbermann, vagy rottweiler?

Dobbermann, vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb házőrző? Egy családban ahol szeretik és a kert mellett sétálni viszik.
2012. nov. 21. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
én a rottweilerre szavazok. dobermann 1 b. ;)
2012. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
A doberman egyáltalán nem szereti és nem tűri a hideget,egy kicsit ideges fajta.A rotweilert csak akkor szabad tartani,ha az ember tud bánni a kutyával,nem kezdőknek való.Ám egy kis olvasással sokra megy az ember.
2012. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
németjuhász
2012. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
komondor. de ha ezek közül kell választanom, akkor dobermann. rotiból kevés értelmeset találni (még egy tenyésztő honlapján is meglepően randa példányokat találtam) :S dobermann kevésbé van túltenyésztve ahogy észre vettem. kicsit fázósabb meg hiperaktívabb de ez van :)
2012. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én a dobit választanám, viszont télen inkább bentre való.
2012. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
a dobermann nem házőrző. ha házat akarsz őriztetni, vegyél egy kuvaszt vagy egy komondort. ráadásul nem kerti kutya. télen fázik, ha nincs dolgoztatva talál magának elfoglaltságot.
2012. nov. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Rotit itthon sose vennék. rondák, mint a bűn és betegesek. HA roti kell, akkor irány külföld.


De a legjobb házörző a komondor. Itt is van, éber, nem beteges, szereti a családot, szerintem jobb mint a roti vagy a dobi. A komondornak esélye sincs a túltenyésztésre, ugyanis nagyítóval kell 1-1 példányt keresni.

2012. nov. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Dobermann nem házőrző, személyvédelemre használják max., nem a porta őrzésére. Nem is tűri a hideget. Rotti jó lehet, én nem is látom őket csúnyának. De valóban a komondor vagy kuvasz mindkettőnél jobb, bár talán kicsit nehezebb esetek.
2012. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Rottweiler és SIROKKÓ KENNEL! Csak onnan! Szépek és munkavonalasak! 30 éve rotiznak! Értenek hozzá.
2012. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kispalikee! Nem is a roti általános kinézetével van baj (nekem a roti a mindenem), de az itthoni állomány iszonyat randa.
2012. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!