Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Terület engedély nélküli...

Sippara kérdése:

"Terület engedély nélküli elhagyása" és táp-aggodalmak témában kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Megválaszolva a saját kérdésem: Igen, ebben kérek segítséget! ...és most, hogy sikeresen megkerültem a gyk rendkívül ravasz rendszerét, jöhetnek a normálisan megfogalmazott sorok:

A kérdés "témája" egy egy éves kan husky keverék.

Az egyik problémám, hogy néha (2-3 naponta) amikor reggel kiengedem a párom a lakásból, a kutya se szó se beszéd kirongyol mellettem az ajtón. Főleg azért nem értem, mert egyébként engedély nélkül még a szobából sem nagyon jön ki. Mi lenne ilyen esetben a megfelelő büntetés? (persze megtehetném, hogy az útjába állok, de azt szeretném, ha nyitott ajtón sem távozna őkelme, nem is beszélve a tiszteletlenségről)

A másik gondom, hogy eddig Dog Chow puppyt kapott, bárányos rizses "formátumban", most váltanék brit premiumra, ami viszont csirkés. Annyi csirkeallergiás kutyáról hallani, hogy nem merem megrendelni a harminc kiló csirkés tápot :/ (egy ideig próbálkoztunk házikoszttal, akkor kapott csirkét, de le kellett állnunk vele, mert finoman szólva nem tett jót a székletének... viszont nem tudom, hogy a csirke miatt, vagy a házikoszt volt a gond)


Bocsánat, hogy ilyen hosszú vagy össze-vissza lett, ez ma nem az én napom :) Ha bármit érthetetlenül (vagy egyáltalán nem) írtam volna le, kérdezzetek bátran :)



2012. nov. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A husky szökik, ilyen. Mivel nem nagyon tudod neki biztosítani, h napi 50 km-et fusson egy huzamban, amire programozva van... :/ Én ezért nem tartanék ilyen aktív kutyát, de ez más tészta. Mozgasd le, de nagyon, kevesebb kedve lesz szökni.


Táp: SEMMILYEN kaját nem rendelünk kapásból 30 kilós zsákkal. Lehet h nem ízlik a kutyának, és akkor taposhatod le a torkán, lehet h neked nem tetszik, lehet h érzékeny rá. Vegyél először egy kis adagot. Tényleg sok kuty érzékeny a csirkére, enyém is. Ha biztosra akarsz menni rendelj mindig bárányosat, marhásat, halasat.

2012. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szökik (egyáltalán sehonnan nem szökik, pedig nyitott futtatón póráz nélkül sétálunk), ilyenkor is csak kimegy a lépcsőházba és körülnéz, első szóra fordul is vissza, de akkor se menjen ki pofátlanul a lábam mellett.

Egyébként viszonylag lusti (a többi általam ismert huskyhoz képest), napi 2-3 óra aktív séta, 1 óra gyakorlás (10-15 perces részletekre osztva), 1-2 óra játék, így alszik egész nap, amikor épp nincs program :)

2012. nov. 22. 12:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Tápból meg akkor szerzek egyelőre egy-két kilót és meglátjuk :)
2012. nov. 22. 12:42
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az, hogy a husky szökős, csak egy tévhit, egy előítélet. Ha alaposan le van mozgatva (amin nem a napi pár óra pórázos sétát értem!!!), meg van nevelve, akkor nem szökik egyetlen kutya sem!

Erősítsétek vezetői posztotokat a kutyával szemben, erről millió cikk, honlap és gyik kérdés szól már.

Röviden: amint ki akarjátok nyitni az ajtót, a kutyát csupán gesztusokkal, arcmimikával és testjelekkel küldjétek el...egy hangot sem kell kiadni hozzá :) Aztán nyissátok ki az ajtót. Ha jól csináltátok az elzavarást, akkor nem akar közeledni. Ha közeledne, lépjetek felé fenyegetően. Tehát érjétek el testtartással, hogy neki tilos közelebb jönnie. Ha kisurranna, akkor ajtó gyorsan becsuk, az sem baj, ha kicsit megütitek vele a kutyát. Vagy gyorsan lábbal is elállhatjátok az útját, kézzel meg lehet bökni az oldalán, megcsípni a sejhaját, mindegy.

A lényeg, hogy NE TUDJON KIMENNI AZ AJTÓN ENGEDÉLY NÉLKÜL!

2012. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Szilvi, pont erre lettem volna kíváncsi, akkor ezentúl így csináljuk! :)

Egy ideig úgy éreztem, hogy teljesen rendben van a falkasorrend, azóta a kutya ezt keményen meghazudtolta (legalábbis a párommal szemben), kb egy hete meg ez a reggeli kimászkálás... de mondom, TUDJA, hogy nem mehet ki, amint rászólok, takarodik befelé... Ilyen későn kamaszodna? (nyolc hónaposan hoztuk el nem túl jó körülmények közül, alig egy hónapja lehet rá azt mondani, hogy "kutya". félős, de már kutya :))

2012. nov. 22. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es: én is írtam, h akkor szökős ha nincs lefárasztva. Lehet, h nem voltam egyértelmű, bocsánat.
2012. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szilvi módszerét annyival egészíteném ki hogy ha sétálni mentek, akkor te megálsz az ajtóban és leülteted a kutyát.

Mondod hogy marad, kinyitod az ajtót.

Ha szökik akkor Szilvi módszere, addig csináld amíg el nem jutsz odáig hogy te akár ki is mehetsz az ajtón ő akkor sem jön utánad (természetesen ez nem egy nap lesz).

Ha ez megvan, akkor mondod neki pl hogy "Na gyere "husky" és utána kijöhet az ajtón de rögtön utána üljön is le hogy értelemen szerűen betudd zárni az ajtót anélkül hogy elhúzná a kezed ezt már ezek után könnyebb lesz.

2012. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
"normál" esetben leül kb fél méterrel az ajtó előtt és várja a parancsot, csak 2-3 naponta reggel van ez a "dili", hogy kiszalad a lépcsőházba (kb másfél-két méterre távolodik az ajtótól, mondhatni "körülnéz").
2012. nov. 22. 14:40
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutyák akár 2 éves korukig is fejlődhetnek testileg-lelkileg, sőt, némely fajták még később érnek be :)

Most kezdi magát felnőttnek érezni és kitapasztalni, hogy mennyire vagytok következetesek. Nincs ezzel semmi baj, csak állnotok kell a sarat :)

Roti-nj mix kutyámmal 3 éves koráig kb. 5-6 havonta le kellett meccselni, hogy az van, amit én akarok :D

Az elmúlt 2-3 hétben ismét észrevettem, hogy nem olyan jó a behívása, nem jön elsőre, kutyákhoz tiltásra is oda-odamegy...hát persze, mert nem voltam következetes: ha vki jön szembe, szólok, hogy "gyere ide" és megyek is tovább...ergó Argos-nak nem kell felém jönnie, elég ha megvár és beáll láb mellé...na ez HIBA :) Megállok, sőt hátrálnom kéne és Ő JÖJJÖN HOZZÁM...de ugye kényelmesebb-gyorsabb az első megoldás...ebbe a hibába már nem először esek bele...de mindig rájövök a dologra, ha lanyhul az állat fegyelme :D

2012. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!