Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvertem a kutyámat. Ilyenkor...

Megvertem a kutyámat. Ilyenkor ti is nagyon rosszul érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Tegnap este történt. A két kerületet egy vonat választja el egymástól, de mi kb. 1 km-re voltunk a sínektől. Soha nem volt vele gond, mégis tegnap este kiszagolt egy állatot, és átrohant a síneken, a vonat előtt, a másik kerületbe. A nő fogta meg. Hiába futottam utána, kiabáltam, nem érdekelte. Majdnem elcsapta a vonat. Én meg megvertem, annyira mérges voltam, és megijedtem. Neki látszólag nincs semmi baja, nekem vérrög keletkezett az ujjamban. Annyira rosszul érzem magam, hogy azt nem tudom elmondani. De ha visszacsinálhatnám, akkor is kapna két pofont, mert jogos volt. Soha nem csinált ilyet, mindig is 100%-ig behívható volt.


Ti is ezt érzitek, amikor ilyen történik?


2012. nov. 22. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Én mondjuk nem vertem még meg csak egyzser kapott a popójára egy kicsit, de tényleg nem nevezném ütésnek. Inkább tockosnak, mégis totál bűntudatom volt, mert én is dühből csináltam. És dühből senkit soha nem szabadna megütni, az nem nevelés, csak feszültségoldás :(
2012. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló szituációban velem is előfordult, pedig én sem fegyelmezek soha ütéssel, de kétszer volt olyan, hogy annyira megijesztett, hogy a tudatosságomat félretéve elkalapáltam. Nem bánom, azóta sem csinált olyat, amilyet akkor. De a legrosszabb ebben, hogy ilyenkor jön az önostorozás, hogy előtte mit ronthattam el, mit csináltam rosszul, ami miatt a kutya ekkorát mert hibázni, meg utána hetekig nincsl lazázás, meg szerelem, mert muszáj helyrerakni a kapcsolatot, és nagyon a sarkamra állni, hogy helyretegyem bármi is volt az, amit elrontottam. Na az a legrosszabb rész, amikor utána még hetekig rosszul érzed magad.
2012. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Igen :( igaz nálunk max egy kicsit megcsapom újsággal, de akkor már tudja, hogy nagyon rossz volt, és lapos kúszásban jön könyörögni, hogy bocsássak meg neki. De akkor is bűntudatom van :(
2012. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én sem bántottam soha. Még egy legyintést sem kapott. Az biztos, hogy nem fájt neki, mert a kilójához mérten kicsit kapott. Ő 45 kiló én meg 60. Nekem is azért fáj az ujjam, mert a nyakörvén a karabírent találtam el. De bárcsak fájna az összes ujjam, minthogy ilyen sz.rul érezzem magam. Tegnap elaludni sem tudtam, engem jobban megvisel, mint őt.


De ezek szerint nem csak én csináltam ilyet, ez azért megnyugtat egy kicsit.

2012. nov. 22. 12:29
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
Most gondold el, nálunk menhelyről hozott kutya van. 1,5 évig gyakorlatilag nem nevelték, most kamaszodik. Néha muszáj megcsapni :(
2012. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
35%

2-es válaszolóval totál egyet értek.

Húzós szitukban Argos is kapott jócskán! Akkor is, amikor TUDOM ÉS MÁSOKNAK IS AZT JAVASLOM, hogy adott szituban ne fenyítse fizikailag a kutyát, mert elvileg nem kötheti a tettéhez...de nálam bevált, azóta sem csinált olyat...

2012. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 szacsiga ***** válasza:
100%

Hasonló szituban kellett nekem egyszer a kutyumat megfegyelmezi: jól nevelt kutya, macska kiszúr, forgalmas úton át rohan. Visszahívásra süket. Se előtte, se utána nem volt több ilyen cérnaszakadás.


A következőt csináltam:

Utána mentem, elkaptam a frakkját, jó morgós hangon a grabancánál fogva lenyomtam. Rögtön hanyatt vágta magát, fogtam a mellényénél és kicsit megráztam, és közben legalább 10x rámordultam, hogy nem szabad, mit csináltál, nem szabad, rossz kutya...


Állítólag a hanyatt döntést és leszorítást falkavezéri dorgálásnak veszik, a verésnél viszont kialakulhat a kéztől/tárgytól való való félelem, ami más szituban agressziót válthat ki a tárgy/kéz ellen.

2012. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 szacsiga ***** válasza:
76%

Ha azonnal leszúrod, nagyon is köti a rosszalkodáshoz a szidást. Sőt kutyámon, már a szidás előtt látszik, hogy tudja rosszat csinált...


Amúgy meg egy farkas falkában is van fizikai fegyelmezés. Teljesen normális, hogy aki a főnök, az néha helyre teszi a többieket.

2012. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát azóta ő is mintakutya, és tegnap ő is azonnal megadta magát.

De soha nem tapasztaltam nála ilyet, elrohant mint valami őrült, egy kiskutyát szagolt ki mint utólag észrevettem, a csaj felkapta a kutyáját, és ő meg ugrált felfelé. Csak játszani akart egyébként, de a vonat akkor is majdnem elütötte. Meg minimum 1 km-re rohant el. A csajt fel is borította kutyástul.

2012. nov. 22. 13:04
 10/22 anonim ***** válasza:
Nyugi a kutyád már el is felejtette, nem gondolkozik azon,hogy tegnap kapott 2 pofont mondjuk. Lépj túl te is ezen, legközelebb /ne legyen ilyen:) / úgysem így fogod büntetni az biztos. Te is tanultál az esetből meg ő is,hogy nem szabad ilyet csinálni,se átszaladni a síneken, se megverni, persz a büntetés jogos volt, az ő érdeke is.
2012. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!