Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Scalibor mégse jó bolha ellen?

Scalibor mégse jó bolha ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kullancs-irtó, de azt állította az állatorvostól kezdve csomó mindenki, hogy bolha ellen is jó!

Erre a lakásban tartott kutyámon bolhát találtam.....


2012. nov. 22. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg nem jó rá. De nálam a kutya bolhamentes volt. Mondjuk ez rá amúgy is igaz, 2 év alatt egyszer volt benne bolha, az is csak 1 db.
2012. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 compactegon ***** válasza:
nekünk az 5400 ft-os scalibor mellett 2 kullancs is belement. a másikra pedig allergiás lett, szóval csak a spot on maradt. de kullancs idén nem volt benne.
2012. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Megpróbáltam a végére járni ennek avval hogy annó megkérdeztem az eladót aki ezekkel foglalkozik, és ő azt mondta hogy ezek a nyakörvek cseppek, nem igazán riasztanak tehát a kullancs belemehet, de ha benne van akkor azaz anyag kinyírja a kullancsot.

Riasztásra egy drágább ultrahangos eszközt javasolt.

2012. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:33

Van ám, akinek a drágább ultrahangos nem vált be.

Szóval, nincs tökéletes.Minden kutya, és környezet függő, melyik használ.

2012. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

13:33-as! a másik házunknál a kert súlyosan fertőzött kullancs szempontjából. Ha odament a kutya, akkor volt benne leglább 3. Scalibor mellett 1 sem.

Minden kutyának más válik be, mert ők is másak, ahogy mi.

2012. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi elolvastuk, nem jó rá, az egyik kutya bolhás is lett tőle, ezért váltottunk Advantixre; drágább havonta cseppenteni, de minden ellen véd.
2012. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen én is kérdeztem a dokit, hogy elvileg csak kullancs ellen jó, de Ő váltig állította, hogy jó az bolha ellen is. Most akkor ma lemegyek és veszek Killtix-et, arra legalább rá van írva, hogy bolha ellen is... hátha!
2012. nov. 22. 16:03
 8/12 anonim ***** válasza:
nekünk a kiltix bevált, bár az első pár napban van egy szaga..
2012. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 1, # 6: ELVILEG jó bolha ellen is. Az más kérdés, hogy GYAKORLATILAG bizonyos esetekben mégse hat. A fene tudja miért. Mint ahogy a bármely más szernél (nyakörv, spot-on) lehet találni olyan példákat, hogy mégis csak belement a rovar. Nézzétek meg az eredeti angol nyelvű honlapot, ott írják, hogy jó bolha ellen.

[link]


De ha nem írnák sehol akkor is jó lenne, elég megnézni a hatóanyagát: Deltamethrin - általános rovarölő. A delthametrin kinyírja a bolhát is. De ha valaki azt állítja, hogy bolhás lett a kutyája, azt is elhiszem. Én meg számtalan kutyát ismerek akik évek óta scalibort használnak és soha nem voltak bolhásak.

2012. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Scalibornak nálunk még kellett volna valami engedélyezés a bolhára. Nem érte meg nekik megcsinálni. Aki ismeri, úgyis tudja, mire jó. Nekem sosem voltak bolhásak a kutyáim a Scalibor használatával.Ami szer elöli a kullancsot, magasan megteszi azt a bolhákkal is. Ellentétben a bolha elleni szerekkel, amelyek kevesek a kullancs ellen.
2012. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!