Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2,5 hónapos kutyusokkal h...

2,5 hónapos kutyusokkal h kezdjem?

Figyelt kérdés
2 kiskutyát megmentettem a haláltól minap,gazdija el akarta vinni őket jó messzire,ahol senki sincs.....szörnyű,de mindegy,szóra sem érdemes az ilyen,a lényeg,h az utolsó pillanatban érkeztem. Na szal gondolom semmi féregtelenités,oltás nem járt nekik,mivel kezdjem először és mit mennyi időre csináljak?
2012. nov. 22. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el dokihoz, ő felvilágosít mindenről, beadja az oltást, féreghajtót, bolhátlanítja őket, ha kell, satöbbi.
2012. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem.

Meg akarod tartani a kutyákat vagy tudsz nekik gazdit keresni?

Csak mert ha nem tartanád meg és nem is tudnál gazdit nekik, akkor érdemes lenne egy menhellyel felvenni a kapcsolatot, akár az Állatvédőrséggel.

Először egy állatorvoshoz kéne menni, egy eü. felmérésre, féreghajtásra.

Igazából tele van a net mindenféle javasolt oltási programmal, hogy minek mikor van az ideje, de tutit, csak az tud mondani, akihez elviszed.

2012. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerűen vidd el egy városodban jobb állatorvoshoz,ki majd megmondja mi milyen sorrenben legyen.Arra rendkívül vigyázz hogy csak kizárólag bébi kutya tápot vegyél neki,pedigre-t mert ha nem márkásat veszel akkor hányni fog..De tudtommal tápot állatdokinál is lehet venni.Az a legbiztonságosabb.Egy nap kb. 3x adj neki enni ne sokat..Ha egyéb kérdésed lenne a nevelés felől bármikor írj privit.:D

"szakértelmem" abból eredeztethető hogy van egy épp egészséges energikus 2éves kiskutyám.Én legalább is így neveltem.Az orvos külön adta át dícséretét.:D

2012. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:

(Ne vegyél Pedigreet (Chappit és társaikat sem))


Vidd el őket dokihoz, elsőként féreghajtás, bolhátlanítás (ha kell), aztán kérdezd meg az orvost, hogy ő milyen oltási programot javasol (előzőleg utána tudsz nézni neten is, tényleg millió oltási program "minta" van fent, az adott oltásokról is elolvashatsz mindent), onnan pedig nyilván adja magát a dolog :D


Nagyon szép dolog volt tőled :) hogy vannak, milyen fajtájúak egyébként? :)

2012. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,volt itt a doki tegnap,rábiztam a dolgokat,mindent meg fog csinálni,már féregtabit kaptak is,viszont este megint jönnie kellett,az 1ik kiskutya rosszul volt,nem evett,azt mondta a doki,h koronavirus....mostmár sokkal jobban van,eszik is. 1ébként az anyjuk puli,az apjuk meg ki tudja? 2 fekete kiskutya,az egyik kis rövidlábú,annyira aranyos,sima szőrű,viszont olyan kis bundások,mint egy maci:) A másiknak hosszú lába van,ő is bundás,meg picit hullámos,de cs a fejénél:)
2012. nov. 23. 06:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja,megtartjuk őket:) Igaz,igy mostmár 5en vannak,de elférnek és nem kell aggódni,mindenük meglesz:)
2012. nov. 23. 06:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég jó formában vannak,nem hiszem,h éheztették őket eddig,viszont a többiek meg vannak tanitva,h kajaosztásnál szépen csöndben ülnek és várnak,ők meg most türelmetlenkednek,félek,h a többiek is majd rászoknak,szerintetek hogyan próbáljam meg erről leszoktatni őket?
2012. nov. 23. 07:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a többit sikerült. De mondjuk amíg pici, addig két másodperc nyugton ülés is nehezükre esik, szóval ne várd el tőlük rögtön ugyanazt. Amiatt meg ne aggódj, hogy a többi eltanulja a marhaságot, egyrészt tudják ők is, hogy nem kölyköktől kell tanulni, másrészt meg ha megköveteled azt a fegyelmet, amit eddig, akkor nem lesz gáz.
2012. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!