Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta a megfelelő...

Milyen kutyafajta a megfelelő választás számunkra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van három gyermekem a legkisebb 4 éves. Szeretnénk venni egy kutyust de nem tudom milyen fajtát. vagy keveréket. Szeretnénk egy olyan kutyát ami türelmes a gyerekekkel de kapható játékra is.valami nagyobb testű kutyára gondoltunk de fogadok bármilyen tanácsot. És kérem szépen ne hurrogjatok le ,tudom, hogy sok ilyen kérdés van . Köszi előre is


2009. aug. 16. 16:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Labrador, Golden retriver, vagy Németjuhász. Mind nagyon okos, tanítható. Nekünk Németjuhászunk volt, 3 éve vesztettük el. 10 évig volt velünk (9 éves voltam, mikor hozzánk került). Sokat foglalkoztunk vele, soha oda nem kapott volna, pedig tesómmal gyűrtük, játszottunk vele. Bele tehettem a karom könyékig a szájába, húzhattam a fülét, farkát, elvehettem a kajáját, eszébe se jutott soha bántani. (más kutyákat se) Imádtuk, nagyon okos volt. Ő fiú volt, most lány Németjuhászunk van, ő kicsit szeleburdibb, de bármit megehet a kezünkből, csak csiklandoz a nagy fogaival. Ő se kapott még meg senkit, soha. Pedig ő mentett kutya, már nagy volt, mikor hozzánk került, nagyon hálás. Ő is nagyon okos, játékos, mindig ilyen nagy gyerek marad. Szerintem tipikus családi kutyák. Akárhogy is döntesz, szerintem is mindenképp nagytestű kutya legyen. Ők szerintem megbízhatóbbak, szóra hajlóbbak. (Most a nagy mellett van 2 kisebb, keverék kutyánk-szintén mentett kutyusok, de még kölyökként kerültek hozzánk, most 2 évesek-ők is mindent megértenek, tudják mit szabad és mit nem, és ők se bántanak, de amikor nem figyelünk, vagy pl. nem vagyunk otthon, akkor bizony megcsinálják, amit nagyon szeretnének-pl. tutira megölnék a tyúkokat stb.-na ilyet a németjuhászunk sose tett, elég volt megmutatni és elmondani még kiskorában, hogy ezt nem szabad, és nem is csinálta- egyébként kis bohócok).
2009. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!