Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatási probléma?

Sétáltatási probléma?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves huskym, suliba járunk, illetve nagyon jól nevelt, de amikor elmegyünk sétálni teljesen felpörög.

ilyenkor mindig megvárom míg lenyugszik, illetve a kertben sétáltatom, és amikor már nyugost akkor indulunk el.

A kapunál leültetem, én megyek ki először, és ő csak akkor jön utánnam.

De amikor kimegyünk, megint beröpör, szembe áll velem, fogja a pórázt, és szájjal húzza, (mintha azt mondaná, hogy menjünk már!)

A séta első 5-10 percében próbál húzni, meg előttem menni, de mindig leszerelem, illetve mindig van nálam jutifali, és amikor mellém jön, azonnal dicsérem.

Parancsszóra is mellém jön, de ha megkapja a jutit, akkor megint előre megy.

De, miután már sétálunk vagy egy 15 perce,akkor megnyugszik, és szépen jön mellettem, véletlenül sem megy elém.

Erről a bepörgésről hogy tudnám leszoktatni?

amúgy tényleg engedelmes, mert ha rászólok abba hagyja, de egy 20 msp múlva megint előre megy.


2012. nov. 22. 19:59
 1/10 Rózsa0000 válasza:
19%
Az én kiskutyám is ilyen és sehogy se tudod róla leszoktatni. valahol le kell vezesse a felesleges energiát meg érzi a friss levegőt is majd ha öregebb lesz magától le fog róla szokni
2012. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mikor kimész sétálni akkor egy kőkemény póráz fegyelem. Amint megelőz fordulsz rántasz, megint megelőz fordulsz rántasz. és így tovább.


Mennyit sétálsz vele amúgy, mert az is lehet a baj hogy neki az nem elég.

2012. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Séta előtt ajánlatos lenne a kertben kicsit kifárasztani játékkal, labdázással, hogy ne legyen tele energiával.

Valamint a séta közben is kéne találni egy biztonságos helyet játékra, póráz nélküli tombolásra.

2012. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy most egy h ete nem vittem sétálni, mert holnap érettségizek előrehozottban, és muszáj volt tanulnom, ezért sajnos nem tudtam elvinni sétálni, mert nem volt időm:(

De ettől a különleges eseménytől eltekintve mindennp viszem, legalább két órát, itthon játszok vele, nem is keveset, van egy másik kutya is, akivel amikor kimegyek játszani, akkor kb 10 percen keresztül megállás nélkül sprintelnek egymás után,aztán lefekszik mind a kettő.

Szombatonként van a kutyasuli, ott annyira kifáraszják a többi kutyák, hogy itthon kb 5 percen belül elalszik.

Agyilag is mindig fárasztom, hihetetlen sok trükköt tud már, és agilitizünk is, és majd versenyezni is akarok vele, szóval szerintem eléggé sokat van mozgatva.

De majd kipróbálom azt,hogy séta előtt játszok vele egy fél órát, és meglátom, hogy akkor mi lesz, és ha akkor is rángat, akkor kicsit keményebb leszek

Köszönöm a válaszokat

2012. nov. 22. 21:21
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akkor az a megoldás, hogy legalább minden másnap kell időt szakítani a sétára :)
2012. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyen kutyát vettél akkor sajnos nincs olyan, hogy nem viszed el bármelyik nap, mert mindent szét fog akkor szedni. Meg kell szokni hogy naponta 2 hosszú séta minimum, és legalább heti pár alkalommal futás. Ha nagyobb lesz majd meglátod, de nekünk ha mar csak valamelyik nap csak 1 szer megy sétálni már nagyon látszik.
2012. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére itt nem pusztított, hogy most a héten nem voltam vele sétálni. amúgy írtam, hogy mindennap szoktam vinni, csak most érettségizem, és így is eléggé hanyagoltam a tanulást(amire azért a kutya is rájátszott)

és tényleg eléggé szükséges volt már tanulni, így se tudok mindent, mert 60 tétel kellett volna megtanulnom, de ez az én lustaságom gyümölcse.

tuti, hogy szombaton itthon se leszünk, mert egésznap velük leszek, bekell pótolni a kimaradást.

plusz kutyasuli lesz, úgyhogy nagyon jó lesz:D

a válaszokat köszönöm, majd megpróbálom őket

2012. nov. 22. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Kamasz, legyél kitartó, akkor el fog múlni egyszercsak. Meg ha séta elején így hisztériázik, és éppen ráérsz, vissza is fordulhatsz és hazaviheted, mondván ha ő így, akkor vége a sétának. Öt perc múlva lehet újra próbálkozni. Szerintem kb. egy hét alatt leszokik így a hisztiről, ha következetes vagy.

Amúgy minden elismerésem, bár minden ktuyával ennyit és így foglalkoznának :)

2012. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2012. nov. 23. 06:39
 10/10 anonim ***** válasza:

séta előtt ,mozgasd -játsz vele a kertben,idővel megtanul sétálni is,IDŐVEL!gyakorolj vele sokat!és néha ,irány a síma séta ,minden előjáték nélkül,csak fel a pórázt és uzsgyi,na ,ilyenkor segít a halti:)

jegyezd meg ,a séta a nevelés része! ahogy előkészülsz,ahogy ráadod a nyakörvet-pórázt,ahogyan elindultok,mind-mind az irányításról szól!

és ehhez idő kell,neked is-neki is!

2012. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!