Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne vereked...

Mit csináljak, hogy ne verekedjen?

Figyelt kérdés
Van egy fajtiszta 6 hónapos Amerikai Staffordshire Terrierem mellette két kutya egy kölyök Basset Haound és egy kisméretű keverék "tacskó". A Basset még kölyök őt nem bántja. De a tacskó már közel 10 éves és vele sokszor össze verekszik. Eddig csak a kajálásnál voltak problémák ritkán de 2 napja észrevettem h. egyre dominánsan áll neki és ok nélkül is neki ugrik néha. Mikor meglátom és kimegyek kap a fejére szidást is meg ha már durván akkor fenyítőpálcával is...(De nem nagyokat). A tacskónak már meg volt szokva h. egyedül volt és most hirtelen több kutya is az ő területén van. Néha ő pofátlan de viszont mostanában már a staffi kezdeményezi a "vitákat"... Szerintetek ha verekednek és bezárom a kennelbe akkor elég büntetés vagy találjak még ki mellé valamit?
2012. nov. 22. 20:37
 1/7 AtyeszLL ***** válasza:
65%
Még ha Te is lennél az alfahím (nem Te vagy) akkor is le fogják boxolni a sorrendet. a Staffinak most jön meg az önbizalma, és ha a tacskónak van esze (van) akkor kénytelen kelletlen átengedi a főnök posztját. Ha félted a tacsit, és a Houndot, akkor tanítsd meg velük, hogy csak akkor eszik, ha Te megengeded Nekik. Külön-külön!
2012. nov. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nha a 2. helyért nincs bunyó. És az "alfa" bármikor letudja a verekedést állítani.. Ha bunyó lenne minden helyért akkor nyomorék lenne a falka.. úgy meg nem igazán lenne eredményes egy vadászat.
2012. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha már félévesen ekkora probléma van egy amstaffal, akkor azonnal kutyaiskola, amíg nem késő!!!

Ezen kívül napi legalább 2-szer 1 óra energia levezető séta, otthon sok játék és tanítás.

Energiával teli amstaff nem jó ómen...

2012. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem három kan kutyám is volt egyszerre. Én döntöttem el a sorrendet.

Pláne nem engedtem meg az újonnan hozott kutyámnak, hogy ő vigye a puskát.

Az etetésnél is mindig az idősebbnek tettem le először a tálat és utána a többinek.

Nem tűrtem el sosem a vigéckedést semelyik kutyám részéről sem.

2012. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az h. most jön rá h. mekkora erő van benne... Ő az első "harci" kutyám. De előtte volt sok fajta és mindnek a nevelése jól ment. Kutya iskola le tudva mert nincs rá se idő se lehetőség. A sétákat mostanában elhanyagoltam mivel iskolába járok mellette meg délután dolgozok... Így is megpróbálok minél több időt tölteni vele. De úgy néz ki h. nem elég. Szeretem mintha egy kisgyerek lenne mert méltó is rá...Ha valamelyikőtök tudna nekem segíteni üzenetbe jelezzen már (lehetőleg tapasztalt gazda). Tisztában vok vele h. az amstaff-ot nem lehet egy kalap alá venni másfajta kutyákkal. De viszont ha értetlenebb kutyát meg tudtam nevelni szerintem egy ilyen okos kutyával se lesz nagy gondom. Csak azt kell kitapasztalni h. h. lehet ezt a túltengő önbizalmát kicsit kezelhetőbbé tenni. Nagyon szeretem de nem akarom elkényeztetni se!
2012. nov. 23. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapvető probléma hogy azt hiszed hogy nem a stafi a rossz. Az a baj hogy félévesen nem tekint főnöknek hiszen a tacsitól akarja átvenni az irányítást.. Cerberos kutyaiskola oldalán a falkavezérséggel kapcsolatos dolgokat olvasd el és tartsd is be, különben komoly problémáid lesznek a közeljövőben.
2012. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

-gyakran konfliktusba kerül a családban élő többi kutyával

-ugat vagy morog ránk, ha azt akarja, hogy megetessük, játsszunk vele, simogassuk, foglalkozzunk vele

-gyakran bizonytalan


Amio fel van sorolva abból ez a 3 dolog az ami nálunk "problémát" okoz. A többi tökéletesen működik...

Am elfelejtettem írni h. szuka kutyáról van szó és kan tacskóról.

2012. nov. 23. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!