Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutya a jobb?

Szuka vagy kan kutya a jobb?

Figyelt kérdés
Kinti benti kutyusnak szeretném, közepes testű kutyát. Van már egy idősödő csöpp kis szukánk. Milyen nemű kutya jobb mellé? A kan a lakásban is jelöl? Bár a kis szukánk is szokott. Szukánál a vérzés lenne gond, mert gondolom egy akkora kutyánál ez látványosabb.

2012. nov. 23. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Konrad Loretz szerint (és szerintem is) a szuka.
2012. nov. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Mindkettő tök jó. A szukának drágább az ivartalanítása, talán ennyi különbséget tudnék mondani, amúgy minden kutya jelleme egyedi, a jelölgetés pedig nevelési probléma, nem nemtől függ.
2012. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%

Kankutya a szukát nem bántja, abban az a jó. A két szuka előfordulhat, hogy rosszban lesznek (összeverekednek).

Ha a jelenlegi kutyátok, nincs ivartalanítva és menstruál (mert a kutyák nem lesznek klimaxosak), akkor a kan addig okozhat problémát.

Mi most hoztunk egy idősödő szuka mellé egy fiatal kant (1,5 éves).

Az első órában, azt hittük megeszik egymást, mert pórázon voltak. Aztán azt tanácsolta a kutyás ismerősünk, hogy el kell engedni őket, megoldják egymással, mert a kan nem fogja bántani a szukát. És tényleg nem bántotta.

Mostmár a kan állandóan követi a szukát, ő barátkozós, viszont a szuka távolságtartó.

Viszont most volt nekünk ez a menstruációs probléma, a kan kutya kandisznóvá változott, és megakarta hágni az öreg kutyát. Egy idő után beadta a derekát a szuka, és szerintem dugtak egy jót. Egymás mellett van a párnájuk az udvaron és ott is alszanak, bár össze nem bújnak. Rettentően aranyosak, szerintem örülnek egymásnak. Ez az én tapasztalatom.

2012. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
kannal kevesebb a gond
2012. nov. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha jól szocializált (családban nőtt fel), akkor a kan is kedveskedő, barátságos.
2012. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jelölne a lakásban, láttál már olyat?

Szerintem ezt még tanítani sem kell.


Mivel nem akarunk kölyköket ezért 2 szuka, vagy 1 kan és 1 ivartalanított szuka.

Egyik se jobb, szukákat ezek szerint már ismered, kanok játékosabbak talán dominánsabbak és kevésbé simulékonyabbak, és nem igényelnek annyi simogatást mint egy szuka.

2012. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most még nagyobb fejtörést okoztatok :)

Egy 3 éves kislány mellé kerülne aki imádja az állatokat. Már most eteti a kutyánkat szinte naponta hozza a vitamint hogy ő adhasson neki, sétáltatja, mivel kicsi felveszi viszi magával még az ágyba is. Persze kislányom sem marad ilyen kicsi, együtt nőhetnének. A kérdés hogy kislányom mellé mi a jobb.

Valaki kérdezte hogy láttam e már kant lakásban jelölni, hát igen volt szerencsém vendégségben járni ahol volt két yorki szuka és kan és agyon volt pisilve az ajtófélfa és jutott még a bőr kanapé oldalára is.

2012. nov. 23. 00:44
 8/18 anonim válasza:
0%
kan
2012. nov. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Hát akkor ott komoly nevelési hiányosságok lehettek.

Azt mondják ellenkező nemű kutya illik a gazdához, de a szukák jobban igénylik a simit és bújósabbak.

2012. nov. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Ha jól értem már van egy idősödő szuka kutyátok. Miért kell másik? Én elkövettem ezt a hibát, többet nem fogok idősödő korban lévő kutya mellé fiatalabbat venni. A fiatallal többet foglalkoznak, az idősebbet mellőzik, boldogtalan lesz. Én imádom és tisztelem az idősödő kutyákat, és nem cserélném le ha már nem olyan szép mint régen.
2012. nov. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!