Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha babéziás a kutya mennyibe...

Ha babéziás a kutya mennyibe kerül az állatorvosi kezelés?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mennyibe került! Megmondanátok? és azt is h miket kapott a kutyátok?
2012. nov. 23. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

2 kutyám összesen 3x volt babéziás. Mind a három esetben kaptak 1 imizol injekciót és ennyi. Szerencsére ősi és jó genetikával rendelkező fajtáim vannak, emiatt ennyi elég volt. Sok fajtánál (németjuhász, rottweiler, belga juhász, stb.) ez nem szokott elég lenni, még egy imizolt és sok esetben többszöri infúziót is adni kell nekik, hogy életben maradjanak.

Ez persze függ attól is, hogy mikor veszed észre a betegséget. A költsége is attól függ, hogy miből mennyit kap.

2012. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer volt babéziás a kutyám, akkor egy imizoltól rendbe jött. Az 8000 volt nem a legolcsóbb rendelőben. Pestiektől hallottam olyat, aki két hétig hordta infúzióra meg mindenféle laborvizsgálatokra a kutyáját és rettentő boldog volt, hogy mindössze 60 ezret kért el a doki.
2012. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több mindentől függ, például, hogy mennyire előrehaladott az állapota. A második babéziakor sajnos nagyon sok esetben már komplikációk jelentkeznek, például a rettegett autoimmun reakció. Ha komplikáció nélküli, gyakran elég 1-2 imizol és némi gyógyszer mellé injekcióban, ekkor elég olcsón megúszható a dolog. Ha valami komplikáció jelentkezik, akkor sok tízezer is lehet a vége, mert például a transzfúzió is elég drága.
2012. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer volt babéziás a kutyám, nem tudom pontosan miket kapott, de a csípős szurit, vérvizsgálat, és még vagy 3-4 injekció. Olyan 6000 forintot fizettem.
2012. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!