Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutyát naponta...

Egy kistestű kutyát naponta hányszor kell levinni? FONTOS

Figyelt kérdés

Helyettesítheti az egyszeri, de hosszú lent lét, a több kevesebbet? Szerintem nem..

Lakáskutyáról van szó



2012. nov. 24. 19:53
1 2
 1/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyszer egy nap mindenképpen kell egy hosszú, kiadós séta-futtatás-foglalkozás, 1,5 óra legalább...

De lakásban tartva minimum 3 séta kell MINDEN kutyának.

2012. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kistestűnek inkább négy, nem bírják olyan sokáig, mint a nagyobbak.
2012. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de van egy ismerősöm aki csak egyszer akarja levinni sok időre, és nem érti meg, hogy ez nem jó..
2012. nov. 24. 20:18
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Mondd meg neki, hogy próbálja ki, hogy egy nap csak egyszer megy vécére, de akkor két óráig ott lehet, utána döntse el, jó lesz-e a kutyának ez a dolog.
2012. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Erre azt mondja, hogy van kutyapelenkája...
2012. nov. 24. 20:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én meg erre azt mondom, hogy ne csodálkozzon, ha esetleg a kutya a szőnyegeket is pelenkának fogja nézni, arról nem is beszélve, hogy a pelenka nem szagelszívó. Épp most van egy ilyen esetem, almon tartják a kutyát, de már nincs szőnyeg a lakásban, mert mindent összepisil.
2012. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Én a munkám miatt napi kétszer tudom levinni törpeuszimat. Reggel úgy 30 percre, este viszont 2 órára. Köszöni szépen, ez neki bőven elég. Sosem nyüszög hogy pisilnie kéne menni vagy ilyesmi... Sőt hétvégén addig alszik amíg én. Van hogy 11-ig alszom, így 12-kor viszem csak le, és meg sem mukkan. A legkisebb jelét sem mutatja hogy ez őt zavarná. Mondjuk már 8 éves, szóval nincs akkora mozgásigénye sem.

Viszont a napi egy az nagyon nagyon kevés.... Az a minimum hogy kétszer tudjon wc-zni. Ha az egyik séta tényleg jó nagy, akkor legalább egy rövid körre vigye le még egyszer.

2012. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akár kistestű, akár nagy, minden kutyának jár a minimum napi kétszeri levitel. Nekem egy amstaff van a szobában. Reggel egészségügyi mozgásra viszem le, majd délután egy kiadósabb rohangálásra. Kibírja ő is ha csak egyszer viszem le, de nem éri meg mert akkor unatkozik és elkezd valamit szétszedni, rombolni.

Nem helyettesíti az egy hosszú a két-három sétát. Fogadom reggel nem akar felkelni a kutyához...

2012. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
jézus nagyon durva, ámulok-bámulok, hogy vannak emberek, akik lakásban tartott kutyát csak 2-szer visznek le, pláne, hogy 1-szer!!! (kibírja??? de minek árán?? hogy közben 6 órán át feszeng és majd bepisil???) évekig tartottam lakásban kutyát, többnyire 4-szer vittem le, bár ebből volt olyan, ami csak egy 5 perces wc kör volt, most kertesházban lakom, van 2 kutya bent, 1 kint, de 3x sétáltatom őket, ha esik, ha fúj, a kintit is. nem is kakil be a kertbe, pisilni se nagyon. szerintem aki naponta 1x tudja levinni, az tartson macskát!
2012. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Ha egyszer leviszi egy hossú sétára ami ilyen 1-1,5 órás az tök jó, meg van a mozgás, játék, meg gondolom más kutyákkal is összefutnak. Ezen felül miből állna ismerősödnek még 2x egy 10-15 percre levinni a kutyát amíg pisil, kakil?! Igazán nem nagy feladat. Ha már magához vesz egy állatot ennyivel tartozik neki.

A kérdésre válaszolva pedig nem.

Nekem is kistestű kutyám van, szintén panel ház így néznek ki a séták kb. nem szoktam az időt mérni lent :D

reggel: 40 perc ( ha van lent pont kutya akivel játszik akkor 1 óra, de ennél több nem fér bele ilyenkor)

délután amikor haza érek(ez 2 vagy 3 óra ) egy gyors 10 perces eü séta

4-kor vagy 5 -kor megyünk le egy nagyobb sétára ez 1-1,5 óra

aztán 7 fél8 felé egy 30 perces séta


Ha tudom,hogy másnap sokáig fogok aludni, hétvégén, szünetekkor akkor még 10-kor leviszem 10 percre .

.. és nincs kutyapelenka :D

2012. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!