Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom magamravonni a...

Tomokasz kérdése:

Mivel tudom magamravonni a Husky-m figyelmét?

Figyelt kérdés
Beakarom tanítani arra a Husky kutyám,hogy megtanulja az alap parancsokat,és próbálok sietni,mert már 10 hónapos és ahogy jól tudom csak 1-1 és fél éves korig lehet könnyebben betanítani,és 1 és fél éves kortól már nehezebbeket is lehet ..

2012. nov. 24. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod ha az első 10 hónapban nem tudtad az alapokat (ami számomra felfoghatatlan, hogy az alapokat sem tudja..) megtanítani neki akkor ezek után sikerülni fog?

Menjél vele iskolába és ott megtanítják neked, hogy-hogy taníthatod meg a kutyádnak a bizonyos parancsokat. Amúgy egy labda vagy egy játék amit szeret, akár a jutalomfalat is csodákra képes, hogy rádfigyeljen a kutya! De én a sulit ajánlom!

2012. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok marhaságot hallottál, ahogy így leveszem ebből a két sorból. Tényleg vidd suliba, vagy legalábbis nagyon alaposan olvass utána a témának, lehetőleg ne 12 évesek által látogatott fórumokon.
2012. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"..próbálok sietni.." Épp ez az,hogy amikor tanítod a kutyusod nagyon türelmesnek kell lenni. Ha vmit nem ért meg rögtön a gyakorlat elején,vagy másnapra nem tudja olyan szépen kivitelezni,neked akkor is türelmesnek kell maradnod. S ha szükséges ,akkor előröl kezdeni a gyakorlatot,vagy visszalépni egy fázist a tanításban. S sokszor keveset gyakorolni. Én háromszor vagy négyszer gyakorlok a kutyussal egy nap,és kb.10 percet,de ha sikerült a feladatban vmi nagyot előre lépni akkor még 10 percet sem várom meg hanem megjutalmazom és elengedem.

S ha már pl. nagyon jól tudja az ült,akkor érdemes a fekszikre tovább lépni. Egyszerre csak egy dolgot taníts meg neki nagyon jól és azt gyakorold vele. S ne az idő (napok,hónapok) legyenek a döntőek,hanem hogyha a kutyus már tud vmit stabilan akkor lépj a következő parancsra.

Én a klikkeres tanítást szeretem. Vámosi -Nagy Nóra Klikk könyvében jól leírja az alapparancsok tanítását is, a behívást is. Illetve ami megelőzi a tanítást ,az a kutyával való szemkontaktus begyakorlása,hogy a kutyus figyeljen rád tanítás közben. Ha pedig a kutyus elfáradt hibázik a gyakorlatban,nem figyel már rád,akkor inkább enged pihenni. Először pár percet gyakorolj,később növelheted a tanulási időt,s a kutyusodon is látni fogod,hogy a rendszeres tanításokhoz hozzászokik s a bonyolultabb dolgokat is könnyebben megcsinálja,mint az a kutya ,akivel korábban nem foglalkoztak.

2012. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké..Ezt a Klikkeres képzést én is néztem de nem tudom hogy az mmiben másabb az alapnál?
2012. nov. 25. 16:58
 5/9 A kérdező kommentje:
és hát elég agresszív a másik kutyánkkal szemben... és az baj lenne ha egy másik kutyával összeverekedne a suliban :/ ettől félek
2012. nov. 25. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát egy jó suliban az az első, hogy ezt megoldják.
2012. nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah ez igaz
2012. nov. 25. 18:19
 8/9 anonim válasza:
Mindegy, hogy mennyi idős. Az enyémnek 2 évesen tanítottam meg, hogy pacsit adjon. Azóta még akkor is ad, ha nem kérek :D Amúgy az én huskymnál kajával mindent elérek :D Régen jutalomfalatokkal tanítottam meg leülni, később már csak a kezem emeltem a feje fölé és leült jutalomfalat nélkül, ma pedig nemkell se étel se a kezem, csak szólok neki :) Gyakorolj vele sokat, és ha nem hajlandó figyelni rád, mert más köti le, akkor ne erőltesd :)
2012. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
okés köcce :)
2012. dec. 15. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!