Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is csalódtok a kutyakiképzé...

Ti is csalódtok a kutyakiképzés során?

Figyelt kérdés
nagyon sokat foglalkozom a kutyámmal de mostanában folyton csalódnom kell benne:S járunk kutyasuliba ahol mindig elmegy helybenmaradásból,lábnál követésnél nem rám figyel stb....szóval most iszonyat elvagyok keseredve,már szinte nincs is kedvem vele suliba járni,itthon viszont mindent megcsinál.Szerintetek ez javulhat?
2012. nov. 24. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy csalódott! Ha kedvetlen és feszült vagy ezt a kutya is megérzi, és ő is feszült lesz. Légy jókedvű, ez nagyon fontos. Élvezd, akkor a kutya is fogja. Fontos, hogy csak pozitív megerősítéssel dolgozz, tehát ha valamit rosszul csinál ne szidd le, de ne adj neki jutalmat. Azonban ha jól végzi a dolgát azonnal mehet a jutalom, és nagy dicséret!

Ne légy elkeseredve, ezeken én is átestem. Sok türelem kell hozzá és bizz a kutyádban:)

2012. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne add fel, én is járok suliba az enyémmel, és ma igazából nem volt kedvem menni, és a kutyám is kedvtelen volt. Agilitiztünk, és én szaladtam az akadályoknál, ő meg szépen elsétált, amikor ugrani kellet volna akkor átsétált, slalomnál egyenesen ment, szóval eléggé érdekes egy agility edzés volt:D

Az engedelmességet nem akarta csinálni....31 trükköt tud, és ma az ülés nem akart menni...pedig az...a minimum alja, hogy leüljön, ha azt mondom.

Van ez így. Múltkor meg nem értem utol amikor agilitiztünk.

A kutyának is van rossz napja.

De, én sem adtam fel, és szerintem te se add fel, mert ahoz, hogy sikereket érj el sokszor kell csalódni is.

De, ha majd megtanulja amit kell, hidd el annyira boldog leszel, hogy leírni is nehéz.

Mi amikor nehéz trükköt tanulunk, és nem megy, és már néha van, hogy ideges is leszek, de ezt a kutya előtt leplezem, szóval mosolygok, szépen beszélek vele, és nem adom fel, és amikor rájön, hogy mit is akarok én mondani neki, akkor olyan nagy öröm van, de nemcsak én örülök olyankor, hanem ő is. Látszik rajta.

És miután megérti és megcsinálja másodjára is benne van a tekintetében hogy most így jó?:D

A világon a legjobb dolog a kutya, és élvezni kell még a rossz napokat is;)

2012. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy hülyén hangzik és nehéz megcsinálni, de ha a kutyával foglalkozol, próbáld inkább az együtt töltött időt értékelni, ne az eredményektől legyél boldog, hanem, hogy együtt vagy a kutyáddal. Ő is meg fogja érezni a változást és jobban teljesít majd.
2012. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Ki kellene legalább két sulis hetet hagynod. Van olyan, hogy a kutya "besokall". Amúgy , még a legremekebb kutyánál is előfordul, hogy nemtudomkát játszik. Sokat számít a te idegállapotod. A kutyának is bekavarhat sok minden.Nem várható el egy élőlénytől, hogy robot módjára mindig egyformán viselkedjen.
2012. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Osztom az eddigieket! És nem értem, hogy miért lett lepontozva az utolsó válaszoló, neki is igaza van!!!

Én éppen tegnap csalódtam nagyon-nagyon...:(

Kutyámmal BH3 versenyen voltunk...nem figyelt rám, nem jött egyáltalán pontosan, lassú volt, lemaradt...előreküldésnél nem feküdt csak félév múlva, nem volt kedve...

Holott egy hónapja két versenyen is szuper lelkesedéssel dolgozott!

Én b...tam el a dolgot, az elmúlt két hétben minden nap gyakoroltunk a duna parton vmit...pontosítani és gyorsítani akartam a munkát, görcsöltem, a kutyát nyúztam akkor is, amikor már nem kellett volna, már a játéknak sem örült...az én hibám :(

Én is már vagy 5-ször mondtam, hogy nem érdekel, nem csinálom...aztán csak folytattuk a dolgot...de mind trükkökben, mint engedelmességben tapasztaltam, hogy a kutya besokkolhat és 1-2 hét munkamentes létezés, séta-játék csodákra képes!!!

Nagyon bánt, hogy ha ismerős kutyásokkal vagyunk együtt, akkor kajára-labdára pörög, dolgozik ezerrel, VELEM is játszik...de sokkal jobban élvezi és jobban pörög, ha másokkal játszhat...:O

Ha ketten vagyunk, hiába teszem ki a lelkem, nagyon sokszor nem is fogja meg a labdát, nem pörög úgy, szinte csak kényszerből dolgozik, mintha szívességet tenne :(

Ha a szomszéd átjön, akkor Argos ugrik a nyakába sima kenyérért...ha én előveszek egy párizsi szeletet, gyakran úgy kell imádkozni neki, hogy jöjjön oda és csináljon érte egy egyszerű feladatot...

És ez bánt...de tudom, hogy az én hibám, mert régebben sokszor indulatosan bántam vele...

Két hét múlva ismét verseny...most kap egy 3-4 nap pihit, aztán játékosan, semmi belenyúlással átvesszük ismét a feladatokat...és remélem a legjobbakat :)


Szóval NE ADD FEL!!!

2012. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Verseny előtt minimum 3-4 nap pihi !!! Jobbaknál 1 hét. Amit odáig nem tanult meg , azt nem fogja azalatt a pár nap alatt sem megtanulni,sem javítani :))
2012. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!