Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek ajánlanátok a Kínai...

Kinek ajánlanátok a Kínai kopasz kutyát? És milyen a természete ennek a kutyusnak?

Figyelt kérdés
Kislányom szeretne karácsonyra ilyen kutyust!(13éves)
2012. nov. 25. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
stílusos embereknek, hercegnőknek és b uziknak
2012. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És azt nem tudnád megmondani milyen a kutyus természete???
2012. nov. 25. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó természetű, de sok foglalkozást igényel a bőre miatt.

Egyébként remélem azt tudod, hogy egy 13 éves kb mennyi ideig fogja ápolni, gondozni, sétáltatni...pár hétig. Az elkövetkező 10-15 évben pedig a Te felelősséged és dolgod lesz a kutya nevelése és tartása.

Higgy nekem, ha kutyát akarsz, azt ne a kislányod kedvéért tedd, hanem mert Te magad szeretnéd.

Amúgy volt már valaha kutyád?

2012. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kínai kopasz kutyáim vannak, és azt mondom, sem nem vagyok stílusos, sem nem b..zi!

13 éves lánykának, ha nem csak villogásból kell neki, szerintem megfelelő választás.

A kínai egy nagyon ragaszkodó, intelligens, agressziótól mentes kutya, gyerek mellé ideális, mert imádja, ha nyúzzák, szeretgetik, neki mindegy, csak emberközelben legyen!

A powderek /a hosszú szőrű változat/ szerintem nyugodtabbak, de a kopasz sem egy hiperaktív hörcsög, mint pl. csivava.

Az enyémek mindenkit feltétlen ragaszkodással fogadnak, még az idegent is azonnal kiváncsian körülzsongják, és ha megfelelő a fogadtatás, azonnal követelik a figyelmet.:)

Írj nyugodtan privit, ha gondolod, szívesen segítek.

Ja! Vigyázz, az expressz-en nagyon sok a kínainak mondott, de "fajtatiszta" keverék kopasz kutya!

Igaz, kopaszok, mert a kopasz gént a kínai kutya örökíti, de főleg az almafejű, és már 6 hetes korban álló fülű kutyákkal vigyázz! Nekik az orruk is rövidebb, nem olyan csőrszerű! Ők csivi és kínai keverékek!

2012. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Volt kutyánk és jelenleg is van 2. Nem villogásból szeretné szerintem ugyanis akkor már nem ezt szeretné közel másfél éve. Eddig nem tartottam eléggé felelősség teljesnek de most hogy folyamatosan gondozta a meglévő két kutyánkat szerintem karácsonyra megérdemel eggyet. :)
2012. nov. 25. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Írtam pü-t!

Amúgy tévhit, hogy sok baj van a kínaiak bőrével!

Megfelelő tápválasztás mellett nem kell krémezni a kutya bőrét, néha ezzel ártunk a legtöbbet, mert nem szellőzik.

Természetesen a világosabb fajtát érdemes nyáron naptejjel bekenni hosszabb sétánál, amíg hozzászokik a naphoz a bőre, de utána ugyanúgy barnul, sötétedik, mint az embereké.

Ja, és a kínai tud izzadni, nem úgy, mint más kutyusok, így a krémek eltömítik a pórusokat!

2012. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos, megkapta a gyerkőc a kutyut? Nekem csak jó tapasztalatom van a fajtával kapcsolatban. Az enyém könnyen kezelhető, bújós, szeretetre méltó kis bohóc, a bőre sem problémás.Sőt! Szerintem mindenkinek ajánlható, aki szereti a nem hétköznapit :) egy a lényeg, sajnos a beszólásokat tudni kell kezelni, mert nem mindenki tudja türtőztetni magát -.-
2013. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!