Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lakásba, egyedüli...

Szerintetek lakásba, egyedüli lakóként úgy, hogy napi 8 órát dolgozom, de emellett kielégítem a kutya napi mozgásigényét, milyen közepes (nem zsebcirkáló) méretű kutya ideális?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 12:42
 1/8 anonim válasza:
12%
Egy kutyára oda kell figyelni, reggel,délben,este séta és közben kajáltatni kell vizet cserélni neki meg ilyen dolgok, ha csak nem otthon dolgozol akkor szerintem nem lesz időd rá.
2012. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se vállalj kutyát, ha 8 órát dolgozol naponta. A kölyökkutyák nem bírják a magányt, bár egy felnőtt kutya sem szeret egyedül lenni. Társas lények.
2012. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább lebeszélnélek róla. Nekem 45 kilós kutyám van lakásban, és napi sétamennyiség kevés neki. De többet nem tudom levinni, mert dolgozom. Nem is a mennyiség kevés, inkább az, hogy nem mozgatom le rendesen. És most gondolj bele, dolgozol mondjuk 8-16-ig. Hazaérsz 5-re, egy csomó dolgod van, fáradt vagy, vagy rossz az idő, eleged van, és akkor még menj el egy nagyot sétálni a kutyával. Muszáj vagy elmenni, mert le kell fárasztani. Mi is csak azért tudjuk megoldani, mert ketten vagyunk, de egyedül egyikünk sem bírná.
2012. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az hogy dolgozol napi 8 órát maximum kiskorában necces, utána viszont teljesen normális. Egy rendesen lefárasztott kutya nagyjából egész nap alszik. Főleg ha megszokja, hogy mikor nincs otthon a gazdája.
2012. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.Kölyökkorban kicsit húzós,de utána már könnyebb. Uszkárok,spiccek,boxer,terrierek-foxi,border,basset hund,spánielek-cavalier,cocker,springer,clumber,Collie,-a sima,a border szerintem túl pörgős lakásba...stb
2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne kölyök legyen. A legtöbb kutyatartó dolgozik, nem ördögtől való az. Kölyökkutya, aki háromszor eszik, és 3 óránként sétálni kell vele nem alkalmas erre, de ha felnőttet választasz, és ki tudsz venni legalább egy hét szabid, meg mondjuk még egy hét félnapozást, akkor meg tudod vele szoktatni az új életmódot. Én szoktam ideiglenes kutyát vállalni, hamar megszokják, hogy a lakás a pihenés helye, reggel-este a parkban meg a tombolásnak van ott az ideje.
2012. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Menhelyről fogadnék be valamivel idősebb kutyát, legalábbis nem kölyköt.
2012. nov. 25. 18:48
 8/8 Sága válasza:
Én ritka nagy idiotizmusnak tartom azt hogy aki 8 órát dolgozik annak ne legyen lakásba kutyája.Miért a többiek akik ezt ellenzik miből élnek hitgyakorlásból vagy miből????????Én is 7-15h ig dolgozom kb 4re érek haza és akkor mi van.Nekem most majdnem 4 hónapos az angol cocker spánielem,oltásai megvannak már,így le tudom vinni.Feleségemmel ketten lakunk itt,de inkább én nevelem ő néha sétáltatja mert hát házimunka stb.Nálunk úgy néz ki a lefárasztása hogy reggel 4kor kelek(ha Sparba lennék még akkor felkelnék 3kor)fél 5-kb. negyed-fél 6ig séta (ilyenkor mindig kicsit nem végig futunk is meg kisebb időkre mehet szaglászni),utána kaja és megyek melózni.Hazaérek mint írtam kb 4re(de ha vásárlás van akkor később) utána min 1 órás séta de ha összefutunk kutyabarátokkal és játszanak akkor másfél,utána kaja.Este fél 9 vagy 9 óra fele lemegyünk még kb fél órára.Ja persze gyakorlatok tanítása és falkavezérség meg JÁTÉK minden nap van.Én annyiban adnék igazat néhány előttem szólónak hogy nagy mozgásigényű kutyát ne és hát a szobatisztasággal meg fogsz szenvedni de megéri ha ennek a szoros időrendnek és a kutyának elkötelezed magad.Én neked ha nem tudsz választani azt javaslom nézz meg néhány 101 nagykutya epizódot youtubon ez hátha segít.Sok szerencsét.
2012. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!