Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajú-Biharban Labrador retriev...

Hajú-Biharban Labrador retriever tenyésztőt (szaporítót) tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Főleg Ebes, Debrecen, Hajdúszoboszló érdekelne.

Teljesen megfelelő a szaporító mivel nem lényeg hogy a kiskutya kapjon törzskönyvet elég ha a szülőknek van mivel úgy is házi kedvencnek lesz és ivartalaníttatjuk.



2012. nov. 25. 16:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

u.i. Szóval ha tud valaki akkor privátban írjon már elérhetőséget.

Köszönöm!

2012. nov. 25. 16:23
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
az mennyire nem lesz mindegy ha a kutya epilepsziás lesz, vagy diszpláziától 2 évesen már biceg... mostanában pedig te le van minden félős/ idegbeteg labikkal de hajrá, ha te erre akarsz pénzt költeni
2012. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Te csak tudod....

Miért lenne problémája ha mindkét szülő egészséges?

Én sem vennék meg olyan kiskutyát ahol a szülők nem egészségesek.

Meg miért is vennék kiskutyát törzskönyvvel ha úgy sem akarom tovább szaporítani semmi előnyöm nem lenne vele...

2012. nov. 25. 16:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
és honnan tudod, hogy a szülők egészségesek? aki nem törzskönyveztet az nem fog neked diszpláziaa szűrést se csináltatni... és igen én már csak tudom, szomszédom tavaly vett 35 ezerért egy fekete labradorkölyköt egy kedves családtól, megnézte a szülőket a kicsiket mindent. Még nincs 1,5 éves a kutya de már műtve volt mert F-s a csípője... a műtét 180 ezer volt mert kétoldali csípőprotézist ültettek be. Szomszédom felhívta a családot ahonnan a kutyát vették és a "kedves" család közölte, hogy nagyon sajnálják és,hogy a van ilyen....
2012. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem értik az emberek, hogy a trözskönyv nem egy darab papír, aminek nincs értelme? A törzskönyve a BIZTOSÍTÉK arra, hogy egészséges lesz a kölyök. HA nem (mert bizony az ördög nem alszik és bármilyen genetikai degeneráció ltétrejöhet) akkor pedig a kezedben még mindig van egy tenyésztői szerződés, mely úgymond jótállás, tehát vagy visszakapod az kölyök árának egy részsté, vagy a teljes összeget, vagy új kutyát kapsz.


Attól h tk-s egy kutya, még nem kell versenyre járni vele, az a papír nem kér enni vagy inni, elvn a szekrényben. De amilyen kicsi az esélye egy beteg kölyökre tenyésztőtől, olyan nagy az esély erre szaporítótól.

2012. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Hallottál már recesszíven öröklődő betegségekről pl?vagy olyanról,hogy valaki csak hordozó,de nem beteg? Na az ilyen kutyák/emberek/akármik utódjai uyganúgy lehetnek betegek. Persze ehhez ki kellett járni a gimnázium első osztályát..

A törzskönyv igazolja,hogy fajtatiszta egy állat,nem a rokonait engedték egymásra,ismertek a felmenői.

Miért nem mentesz meg egy labradort,ami a drága sztárolt szaporitoidnak köszönhetően százával van a menhelyen? Ott legalább lehet tudni van e valamilyen betegsége. A szaporitott labradorok kb 80 százaléka egyébként diszlpáziás,izületes ,lövésfélő stb . És ezeket mind nem fogod észrevenni egy 5-6 hetes kutyán (mert ennyi idősen fogod megkapni,minél hamarabb meg kell szabadulniuk tőle,lehetőleg oltatlanul és férgesen ,hoyg minél kevesebb pénzt kelljen rááldozni)

2012. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól vettem labit.

Láttam mindkét szülőt, ránézésre egészségesek voltak, szépek, a kan törzskönyves is.

Az én kutyám pedig ideggyenge és epilepsziás.

Jól gondold meg...

2012. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Olvasgass már itt a szaporítós kérdések között, és rájössz, hogy miért KELL a törzskönyv, és hogy miért NEM szabad szaporítótól kutyát venni. Amúgy meg sötét vagy....
2012. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem meggondolod magad és tenyésztőtől vagy fajta mentőktől veszel. A kutyafuttatón is van egy labi de nagyobb mint az én kutyám (72 cm-s maramagasság), fél évesen alig bír futni és biceg is ráadásul félős és kinézetileg még csak köszönő viszonyban sincs a labradorral. A tenyésztős tényleg drága, de legalább biztosítékod van arra, hogy tényleg az adott fajtád van, egészséges lesz, jó idegrendszerű. Nagyon remélem, hogy jól választasz
2012. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat azoktól akik nem bunkóztak de hát neten keresztül mindenkinek pár számmal nagyobb a mellénye.

Meg hát én egy rohadt sötét ember vagyok mert nem ásom bele magam mélyebben ebbe a témába de hát pár hozzászólásból már meg is lehet állapítani...


Attól függetlenül érdekel a dolog és utána is olvasok csak hát ezek a dolgok nem igazán vannak az ember orrára kötve. Mert az oldalak nagy része csak a "cukormázat" írja le a fajtáról meg egy két negatívumon így gondolná a fene hogy ilyen ideggyenge és problémás fajta :S


Meggyőzhető vagyok de hogy 100-120+ Ft nincs kutyára habár az árakat a googlén keresztül nem igazán lehet felmérni. És a tenyésztőknek sincs igazán "acélos" weboldaluk nem beszélve arról, hogy a környéken nem is ismerek egyet sem persze a hozzászólás témája is ezt sugallja.


Egyenlőre jegelem a dolgot.

2012. nov. 25. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!