Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nyála fertőzhet-e ha...

A kutya nyála fertőzhet-e ha farmeren keresztül harap meg és az nem lukadt ki?

Figyelt kérdés
Egy kutya nadrágon keresztül harapott meg. Nem lukadt ki a farmerem, de a fognyoma meglátszik a lábamon, picit vérzett. Tetanuszt kaptam, a megbízott állatorvos csak a 14. napon megy ki a kutyához, hogy megnézze veszett-e. Előtte nem megy ki, hogy lássa most milyen állapotban van az állat./Lehet nem volt oltva a kutya/Ideges vagyok, mert nem adnak védőoltást.

2012. nov. 25. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ismered a kutyát és az be volt oltva, akkor nincs miért aggódnod. Igen ritka ma Magyarországon a veszett kutya.
2012. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, fertőzhet. Ha véreztél, a nadrágon átszivárgott nyál is megfertőzhetett. Én javasolnám az oltást, biztos, ami biztos.
2012. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nagyon nagyon régen regisztráltak utoljára veszett kutyát. Gyakorlatilag már szinte a nemlétező betegség kategóriába esik.
2012. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Veszettséget az utóbbi kb. 10 évben nem regisztráltak kutyánál, nagyon ritka, akkor is többnyire macskák, mert a kutya és a róka állomány nagyon régóta vakcinázva van.

Szóval az esély arra, hogy veszettséggel fertőzzön, gyakorlatilag nulla.

2012. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat nektek. Azért aggódom mert nem ismerem a kutyát és a gazdáját sem, de kinyomozták a polg.hivatalban. Az állatorvos azt mondta, a kérdésemre nem számít be van-e oltva, majd két hét múlva ki megy és megnézi a kutyát. ÁNTSZ pedig, hogy feleslegesen nem adogatnak veszettség elleni oltást, ha a kutya megfigyelhető. De én ezt nem tartom valami nagy megfigyelésnek, hogy majd egyszer rá néz az állatorvos.
2012. nov. 25. 21:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel jelenleg nem mutat vélhetően veszettségre utaló jeleket a kutya, ha az orvos csak a két hét megfigyelési időszak után megy ki, akkor a kutya oltási könyvét is bemutatták. Így igen valószínű, hogy nem veszett az a kutya.
2012. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Veszettség terén fertőzhet, tetanuszt viszont teljesen feleslegesen adtak a felületi sérülésre.
2012. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jártam így én is. Két hét múlva ránézett az orvos a kutyára, nem volt semmi baja, így nem oltogattak feleslegesen. A veszettség elleni oltásnak nagyon komoly mellékhatásai lehetnek, ezért csak akkor használják, ha muszáj.
2012. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hazánkban gyakorlatilag nem létező betegség már, ennek ellenére kicsit szerintem komolyabban kéne venni. (És itt nem a te hozzáállásodat tartom problémásnak) Fülöp-szigeteken pl. borzalmas hányan halnak meg még manapság is miatta, egymás után viszik be a már hidrofób nyáladzó gyerekeket, akik ágyhoz kötve várják ki a halált, s akiket mindvégig ölelgetnek a szüleik, hogy aztán ők is hasonló sorsra jussanak. Angliában is történnek halálesetek mindmáig denevérek miatt. Noha ezek területileg messze vannak, bizonyítják, hogy nem szabad leírnunk egy ilyen veszélyes, gyógyíthatatlan betegséget, figyelmen kívül terjednek, egyszercsak itt-ott felbukkannak. Nem értem, miért nem adnak ki neked oltást, anyumat egyszer megharapta egy kóbor macska, simán megkapta az oltássorozatot, barátnőmet lábon harapta egy kóborkutya a buszmegállóban, ő is megkapta az oltássorozatot, pár szavukba került csak.
2012. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutya ismeretlen lenne, akkor a kérdező is kapott volna oltást. De itt ismert kutyáról van szó, akit tudnak ellenőrizni.
2012. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!