Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog normális etetése...

Argentin dog normális etetése ésszerű keretek közt?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves kutyáról van szó.Egy rokonomé volt, ő kiköltözött külföldre én befogattam a kutyust.Totál le volt lakva szegénykém, szó szerint csont és bőr volt a kutya.2 hete került hozzám, azóta szépen sikerült felhízlalnom, persze fér még rá, de már nincsenek kint a bordái.

A következő kép etetem:

Reggel: kb 300g száraz chappy, tészta, plusz maradék (ami épp van, pöri, kenyér, sülthusi, csont) ezek keverve, egy 5l-es lábos kb 3/4-ig van

Este kap még csak magába szintén kb 2-300g chappyt


Elég lágy a széklete neki, olyan kenőcsös állagú.Azt olvastam hogy ez arra utal hogy túl sokat eszik. Eleinte a reggelit azonnal befalta, már most 4 napja még estére maradt belőle, így az esti szárazat tegnap óta nem kapja.


Jó ez a mennyiség, összetétel, elosztás.Vagy tényleg sok, vagy esetleg nyugodtan térjek vissza a vacsira is?


2012. nov. 25. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A chappit felejtsd el. Jobb minőségű kajától egészségesebb lesz, kevesebbet is kell belőle etetni, meg a széklete is normális lesz. Nálunk a Brit Premium vált be, de van még néhány jó (Bosch, Josera pl.), ezek a középkategóriás tápok nem drágák, viszont baromi jók.
2012. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
nekem van 1 hatalmas németjuhászom neki este adok 1nagy kutya konzervet és keverek hozzá 1 rúd kutya szalámit felvagdosva napközbe kap maradékot.néha veszünk neki 1 nagy zsákos pedigrét abból reggel kap 1-2 befőttes üvegnyit+este a szokásos.
2012. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

össze vissza van etetve és fűszereset se kéne neki adni. A tészta helyett meg ha szénhidráthoz ragaszkodsz akkor inkább rizs...

Mikor még táppal etettem napi 300g volt a napi adagja a 30kg os kutyának. Most BARF alapon etetek tehát nyersen, ilyenkor kapja a kutya a súlyának 2-3 %-át egy nap.

Ezt a chappy és társai vackokat el kéne felejteni, rendes tápból sokkal kevesebbet kell adni és olcsóbb is

2012. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A dogók többsége ráadásul allergiás, úgyhogy náluk abszolút felejtős a chappy és tsai, tönkrevágod velük a kutyát. Tehát kellene egy olyan középkategóriás táp, amiben nincs csirke. Nekem az allergiás kutyámnak bevált a Fides bárányos rizses tápja. 20 kg 12 ezer Ft, és nekem a 30 kg-os kutyámnak bő egy hónapra elég.
2012. nov. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tésztából ezt az áztatós kínait szoktam neki venni, ammi a állateledelesnél van, nem tudom az mennyire rossz vagy nem rossz. :(

Igazából a chappi-t azért választottam, mert anyám ezt ajánlotta ő csak ezt adja a csirke allergiás kutyájának, szóval a családban már tesztelve van.

De akkor körbe nézek a környéken, bár az elég nagy fejtörést okoz hogy itt nálunk állateledelesnél csak úgy van táp, hogy a nagy zsákok ki vannak totálisan bonta és abból mér ki, egyáltalán nem zárja le, és úgy tudom hogy ha a táp nincs lezárva romlik a minősége. :(

Üzletbe meg 3 választás: pedigré, chappy és coop ennyi:(

2012. nov. 26. 07:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Én mindig interneten rendelem a tápot, 10e fölött a többség ingyenesen szállít ki, és még ki sem kell mozdulni.
2012. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, neten rendelni sokszor olcsóbb és jobb, mint boltba mászkálni.
2012. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

Ha a kutyád "felhízott" javult az erőnléte,az azt jelenti a kaja amit adsz neki nem rossz!A maradék etetése akárki akármit mond jó,mert sokféle táplálék van benne ami a kutyakajában vagy van vagy nincs.Ha nem eszi meg max kidobod amúgyis az lett volna a sorsa.Ez persze nem azt jelenti,hogy magában elegendő de kiegészítőként lényeges.Az instant tészta hibátlan olcsó,praktikus a használata.A rizs drága és macerás.Lényeges ,hogy napi rendszerességgel kapjon valamilyen húsfélét(A CSONT NEM HÚS!!!),adhatsz neki:pl,csirkefej,sült kacsa,stb.A hús kb. 30% legyen a teljes mennyiségben,de ezt ne törvényként kezeld, az nem baj ha az arányok változnak.Hús+táp+maradék+tészta+bármi amit megeszik =VÁLTOZATOS ÉTREND!Csak a prémium kategoriájú tápok tartalmaznak pár% húst,(1000-1500ft/kg)az összes többibe vérsavó és szója van.Fölösleges drága tápot venni.


TÖRVÉNY:A FELNŐTT KUTYA EGYSZER ESZIK NAPONTA!


A napi adag beállítása egyszerű,egyszer adj neki este enni,pontosan annyit fog megenni amivel jóllakik!Amit meghagy vedd el előle.Egy idő múlva látni fogod mennyi az igénye.


Az én kutyámnak akkor van tele a hasa,ha kaja után alulról a hasához teszem a kezem ,megemeli a hátát.Probáld ki.

2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Ja és még egy lényeges dolog:tápot úgy válassz,hogy megszagolod.Minél 'büdösebb'annál jobban fog majd neki ízleni.A marhás ízesítésű tápok ilyenek.PL marhás chappy!
2012. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha a kutyád "felhízott" javult az erőnléte,az azt jelenti a kaja amit adsz neki nem rossz!"

A gyors kajától is meghízik az ember de attól még nem jó, csak annyit jelent, hogy sok benne a zsír és a szénhidrát, fehérjétől nehezebb hízni és a kutyának inkább az kellene mint a szénhidrát.

"A maradék etetése akárki akármit mond jó,mert sokféle táplálék van benne ami a kutyakajában vagy van vagy nincs."

A maradékban van sok só és fűszer amire a kutyának semmi szüksége nincsen, ha a főtt étel olyan ami ezeket nem tartalmazza és esetleg tápértéke is van akkor az más...


"Az instant tészta hibátlan olcsó,praktikus a használata.A rizs drága és macerás." A rizs könnyen emészthető szénhidrát forrás a tészta nem az. Kifejezetten nehezen emészthető és gyakran okoz nyákkos székletet. Nem mondom, hogy nem lehet adni de a rizs jobb.


"TÖRVÉNY:A FELNŐTT KUTYA EGYSZER ESZIK NAPONTA!" már az állatorvosok véleménye sem ez... sokkal jobb főleg nagytestűeknél a napi 2 etetés, kevésbé terheli a gyomrot és a gyomorcsavarodás esélye is kisebb


A kutyát nem addig etetjük amíg jól nem lakik. Annyit kell kapnia amire szükség van. Még az emberi táplálkozás kutatók szerint is akkor táplálkozunk jól ha étkezés után kicsit éhesek maradunk. Ha a kutyát folyton jóllakásig eteted csak elhízik.


Alapból én abban hiszek, hogy sokkal kevésbé káros egy változatos étrend mint ha folyton egy rossz tápot kap a kutya. Én BARF alapon etetek, tehát kizárólag nyersen húst, zöldséget és gyümölcsöt. Nem mondom, hogy ezt kell követni de az ésszerű változatosság egészséges (és nem a maradék)természetesen a kutya igényeinek megfelelően

2012. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!