Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos kutyusom van,...

9 hónapos kutyusom van, egyenlőre nem engedhetem meg magamnak, hogy chipet ültessek be 3500, be kell oltatnom veszettség ellen is, de csak tavasszal lesz meg sajnos. Ilyenkor mit tudnak tenni, ha januárig nem ültetem be és nincs még beoltva?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Amikor tavasszal viszed oltatni, akkor beültetik a chipet is. Addig meg ne reklámozd, hogy nincs beoltva, mert megbüntethetnek miatta.
2012. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

ha belefutsz egy ellenőrzésbe, büntetés.

Miért is tartasz kutyát, ha nincs még a kötelező oltásra sem kereted? Én pl eladtam az autómat, mert nem tudtam már fenntartani. És , ha kapnék ingyen, akkor sem fogadnám el, mert a fenntartását nem tudom finanszírozni.Nem köteleznek senkit arra, tartson kutyát. Felelőtlen ember vagy.Ha beteg lesz, akkor is tavaszig vársz vele, hogy orvoshoz vidd?

2012. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nincs pénzed ALAPVETŐ dolgokra, de kutya az van. Fogott valaki fegyvert a fejedhez, h kutyát KELL tartanod? Kétlem...

Én is tartanék még sok-sok mindent, de nincs rá keret.

Ahogy előttem is írták, h ha pl ebben a minutumban kap egy gyomorcsavarodást a kutya, vagy bezabál mérget, vagy bármi történik vele, akkor mi lesz?

2012. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Hónapok óta mondják,hogy kötelező lesz a chipezés. Na most kb heti 200 ftot kellett volna félrereakni és már meg lenne az ára. És aki internetezni tud az nem mélyszegénységben él egy vályogházban,úgyhogy ne is próbáld megmagyarázni,hogy nincs heti 200 ftod félrerakni. Inkább csak szartok az egészre utána meg ide irogattok ,hoyg lehet házilag gyógyítani a félholt kutyátokat. Nem kötelező állatot tartani. Kiváncsi vagyok mit eszik egyáltalán ..
2012. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az jutott nekem is eszembe hogy akkor mit eszik?

Ne már hogy senki rokon, barát nem adna kölcsön ilyenre?

Amúgy senkit nem érdekel hogy bevan-e oltva csipezve, akkor lehet gáz ha megharap valakit.

2012. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

"Hónapok óta mondják,hogy kötelező lesz a chipezés. "


Ez így van, mégis teljesen mindegy, mert már évek óta kötelező a kölyköknek! Mivel 9 hónapos, nem is kerülhetett volna hozzá chip nélkül.

2012. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6-os: lehet, hogy tudatlan vagyok, de erről még nem hallottam, legalább is itt a környéken nem ( ha csak nem TK.-s kutyáról van szó)

Kérdezőnek: inkább macskát kellett volna választanod, kevesebb a macera, ha uncsi kirakod, majd az utca neveli!

2012. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
2010 óta kutya tulajdonjogát átruházni csak chippel lehet(ne).
2012. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan 2010. 08. 01-től csak chipezett kutya cserélhet gazdát. Márpedig gondolom, hogy nem a kérdezőnél született ez a kutya, tehát amikor kapta/vette akkor már kellett volna a chip.
2012. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!