Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit tegyek? 3 Kérdés!

SOS Mit tegyek? 3 Kérdés!

Figyelt kérdés

Van 1 6 hós törzskönyves labim.... nem akarjuk tenyészteni.... de van kennelünk és nagy magas erős kerítésünk.... Kiivartalanítsuk? előnyök? Kinek van ivartalanított szuka labija? kép amikor 6 hós volt és most...


Ja és a tesójának dp-je volt és megkellett műteni....

elvigyen dp szűrésre?


mennyire való 1 labinak az agility? Ki agilityzik a labijával?


2012. nov. 26. 17:15
 1/7 Somogyi András válasza:
18%
Kérlek szépen SOKKAL ÉRTELMESEBBEN ird le ezt a szöveget :D
2012. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Minek akarod ivartalaníttatni?Ez az ivartalanítási őrűlet mostanában lett divat.Egyszerűen vigyázni kell,ha sétálni viszed ne engedd el,az udvaron mi baja lehet?Ha a kerítésen arra alkalmas lyuk van amin befér 1 kutya azt meg kell javítani.A kutya nem gép amiből kedvünk szerint kiszedünk ezt azt,aztán várjuk,hogy megváltozik vagy nem.Meghízik vagy nem.Jobb azt úgy hagyni ahogy a természet teremtette.

A dp szűrés szerintem felesleges,ha már megvan,inkább a megelőzésre fordíts gondot,csonterősítő,vitamin,minimális lépcsőzés.Attól,hogy tesójának volt nem törvényszerű,hogy neki is lesz.Erről a beszerzés előtt kellett volna tájékozódni.


Hobby szinten minden kutya alkalmas szerintem,biztos alkalmas a labi is.Csak azt nem értem ha a dp miatt aggódsz miért akarod,hogy akadájokon ugráljon?

2012. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Somogyi András válasza:
0%
Igaza van !(mellesleg nekünk is labink volt)minek akarod ivartalanítani h szenvedjen? :O és ha majd megondoljátok magatokat h kell pici lablador? Szerintem nem kéne !
2012. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen pici labrador? HA kell neki, akkor vesz egy másik kölyköt mellé. Igen, ivartalaníts, mert nem csak a kölykök születését tudod ezzel elkerülni, hanem a gennyes méhgyulladást, a méh- és petefékszerákot, csökkented az emlőrák kockázatát, és bizony mikor a szuka "felvevős" időszakban van, akkor ő is megy a kanok után. Magyarul meghosszabbítod az életét.

És szerintem nem árt egy előszűrés így 6 hónaposan.


Valamilyen izületvédőt kap?

2012. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ivartalanítás párti vagyok. Egyébként akkor szenved a kutya, ha rájön a párzás és nem lehet. Egy előző válaszadó pedig megírta milyen betegségek kerülhetők el az ivartalanítással. Azonfelül az ivartalanított kutyák sokkal megbízhatóbbak, nyugodtabbak.
2012. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha volt az alomban dp akkor vidd el szűrni a tiedet is, a DP nagy százalékban a szülőktől öröklődik. (amennyiben a tenyésztő azt állította, hogy a szülők DP mentesek és mégis beteg a kutya követelhets tőle pl kártérítést.)

Ha meg agilityzni akarsz, akkor mindenképpen nézesd meg. Jó a sport a kutyának, de azért terheli az izületeket, DP-s kutyának nem ajánlott a versenyszerű edzés.


Ivartalanítás előnyei: Hiába van kenneled és kerítésed a kanok szétszedik, hogy a tüzelő szukához jussanak. Megelőzöd vele a gennyes méhgyulladást, az álvemhességet, a szétcsöpögő vért, a nem kívánt kölyköket, a "jaj kinek adjuk oda a kölyköket", az emlődaganatot. Kell ennél több érv?

2012. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



A tenyésztő nem csak állította h DP mentesek hanem mind a 2 szülőnek az eredményét is bemutatta....

2012. nov. 27. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!