Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azzal a problémával fordulnék...

Azzal a problémával fordulnék hozzátok hogy van egy 6 hetes Amstaffom (tudom még korai volt elhozni), a kiskutya okos de nagyon-nagyon harapja a kezemet és rágókának nézi. Szerintetek hogyan nevelhetném meg hogy ne harapdáljon és játsszon a kezemmel?

Figyelt kérdés
Akár véres sebet is ejt, hiába mondom neki hogy nem szabad, vagy hagyom ott, vagy pöccintek az orrára, semmi hatása. Már rengeteget olvastam és próbálkoztam sok lehetőséggel de egyszerűen semmi hatása.
2012. nov. 26. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy meg akarod tartani azt a kutyát, ha hat hetesen sem tudod leállítani a vérontásról? Ne féltsd, nincs cukorból, úgy mutasd meg neki, hogy nem szabad, hogy megértse. A testvérei meg az anyja sem finomkodnának vele.
2012. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
na, ezért nem lett volna szabad elhozni. a kutyuk 6-8 hetes korukban tanulják meg, hogy óvatosan kell harapdálni a gazdit :)) de mindegy, írtad hogy tudod hogy korai volt. :) szerintem próbáld meg azt, hogy kicsit sikíts, mikor harap. ugye a tesója is sír, "vinnyog" ha fáj neki. próbáld meg leutánozni, hátha beválik :)
2012. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Pont abban az időpontban szakították el az anyjától és a testvéreitől, amikor megtanulhatta volna, hogy a harapás fáj. (és még nagyon sok tanulásra lett volna szüksége, hogy megtanuljon kutyául)

De, ha már így alakult: ha harap kiálts fel hogy fáj, és hagyd magára.(ne pöckölgesd, egyszerűen hagyd ott) Pár perc múlva visszamehetsz hozzá játszani. Ha újra durvul, akkor újra hagyd magára. Idővel meg fogja jegyezni, hogy ha játszani akar, nem haraphat.

Ugyanakkor most van abban a korban, hogy mindent a szájába vesz, megrágcsál, kipróbálja ehető-e. Vegyél neki préselt marhabőr csontot, kutyáknak való játékot, amit rághat.


Ha megvannak az oltásai és már mehet sétálni, javaslom hogy menjetek kutya óvodába, majd kutyasuliba, hogy ne csak szép, de okos és szófogadó kutya legyen.

Ha már sétáltatható legyetek sokat emberek, kutyák közt, hogy megtanuljon viselkedni.

2012. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem gondoltam, hogy több lesz a tehetetlen amstaff gazdák kérdése, mint a yorkisoké. De ezt is megéltük.


Szorítsd fogához a pofalebenyét, de rendesen!

2012. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat remélem segíteni fognak.
2012. nov. 26. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én tacskómat is korán hoztuk el,de ügyesen sikerült valamennyire leszoktatnuk róla.Nagyon szeretik a kutyakekszet a kutyaszalámit és egyebeket.Akár le is "tesztelheted" hogy ha odateszed a kezed a szájához persze sok nevelés után és nem harap meg megjutalmazhatod.Am. meg normális hogy egy kicsit harapdál de lelehet szoktatni.
2012. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen ezzel próbálkoztam már hogy amikor eszik például akkor ott nyúlkálok és csak a farkát csóválja,játék közben meg ha például húzogatósat játszunk kicsit morog,de szerintem ez természetes.Jövőhéten kapja meg a szurit és utána mehet már játszani a többi szomszédos kutyussal és abban reménykedem hogy azzal is sokat fog tanulni a harapdálásról hogy mit szabad és mit nem.
2012. nov. 26. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Hét hetesen kétlem, hogy három oltása meglesz, én nem vinném kutyatársaságba, amíg a teljes védettsége ki nem alakul, parvojárvány van.
2012. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A parvot már megkapta,a következő oltás a kombinált lesz,és úgy tudom hogy utána már lehet sétálni vinni.
2012. nov. 26. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan azokra a kutyákra jellemző, akik túl korán lettek elválasztva. Az enyém is ilyen volt kölyökként, de kinövik szerencsére. Addig is annyit tudsz tenni, hogy rászólsz, és ott hagyod, ha ezt csinálja.

A kölyökkutyák így játszanak, viszont Te nem tudod olyan jól és egyértelműen a tudtára adni, hogy hol a határ. Ezt az anyja mellett tanulta volna meg ezekben a hetekben.

Nekem yorkim van, és ő is volt, hogy nekifutásból ráugrott a lábujjamra, és úgy megharapta, hogy vérzett. Azt hittem, hogy a kutyám egy idegbeteg fenevad lesz, de nem:) Ma már 6 éves, tökéletesen jól nevelt, nagyon szófogadó, semmi gond nincs vele. Kiegyensúlyozott, szereti a kutyákat, embereket.

Szóval nyugi, foglalkozz vele sokat, tanítsd, neveld. Ezt pedig el fogja hagyni, de addig sajna még biztos lesz egy két fájdalmas pillanatod:)

2012. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!