Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem?! Tanácsoknak örülnék!

Miért nem?! Tanácsoknak örülnék!

Figyelt kérdés
Tehát az a helyzet hogy szeretnék egy kutyust. Már volt/van kutyusunk. Persze játszok én is a mostani kutyusokkal, adok nekik enni meg minden, és természetesen szeretem is őket nagyon. De szeretnék egy kutyust akivel csak én foglalkozom. Ki is választottam egy kutyust egy menhelyről. Viszont apum nem szeretne több kutyust. Anyum viszont igen de anyum nem akar veszekedni apával emiatt. Én elég csúnyán összevesztem emiatt apával. Próbáltam vele normálisan beszélni de amikor kiejtettem a számon hogy karácsonyra menhelyről egy kutyust szeretnék elkezdett ordibálni. Anyumnak meg az a baja hogy a kutyus 2éves. De én ebbe a kutyusba beleszerettem. A története meg meghatott. Sírtam is. Tehát hogy tudnám velük ezt megbeszélni normálisan?
2012. nov. 26. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány kutyád van?
2012. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem mondhatom hogy az enyémek mert akkor anyum kiakad hogy az egyik az övé, a hugom elkezde ordibálni hogy a másik az övé és a nővérem meg hogy a harmadik kutyus meg az övé. Tehát szinte csak én meg apum fogalakozuk a kutyákkal. Na mindegy. 3kutyánk van.
2012. nov. 26. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Ajajj, hát ahogy a dolog most áll, valószínűleg sehogy.

Több kutya tartása nagy felelősség, és kiadás.


Kompromisszumként lemondanál a zsebpénzedről, hogy legyen a kajára, oltásokra pénz? Vállalod a takarítást, a nevelést?

És a beszoktatást? Egy kétéves kutyussal meggyűlhet a saját kutyátok baja.


Karácsonyig még sok idő van, apudat hátha rá tudod beszélni. Értem én, hogy a szívedhez nőtt, de ha nem viheted haza, akkor nem.


Kérdezd meg a menhelyen, bemehetsz-e hozzá néha, általában örülnek egy-két segítő kéznek, így a közelében lehetsz. Akkor talán apud is belátja, milyen fontos neked.

2012. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem foglalkozz többet a meglevő 3 kutyátokkal. Megérdemlik ők is a több törődést.
2012. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:

Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de szerintem épp elég lehet gondozni három kutyát. Egy negyedik már nagyon sok lenne. Az sem lenne mindegy,hogyan viszonyul a többiekhez.

Azt írod, hogy jóformán csak ketten gondozzátok őket apukáddal. Lenne még időd, hogy külön foglalkozz az új kutyával úgy, hogy ne hanyagold el a többieket és a tanulást sem.

Elhiszem, hogy segíteni szeretnél a kutyuson, de hidd el több kutyára már nem lenne elég energiád. Ha már ennyire beleszerettél, inkább segíts neki gazdát keresni. ÉS amig meg lesz az álomgazdi, menj be hozzá a menhelyre és vidd el sétálni, segíts a gondozóknak az ápolásában. (ha szerencséd lesz, sikerül a közelben gazdit találni neki és akkor láthatod)


Igyekezz az otthoni kutyusoknak is valami tartalmas elfoglaltságot találni, tanítsd neki új trükköket.

2012. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nagyon jól állunk anyagilag. Amikor kisebb voltam 6kutyusunk volt. Csak szegények öregek voltak. Meg a zsebpénzemből összetudnám neki nyűjtögetni minden. Mert a hét elején (hétfőn) kapo2ezer ft-t és pénteken is kapok 2ezer ft-t. Minden héten. Én és a 3testvérem. :d
2012. nov. 26. 20:51
 7/9 Hovarju ***** válasza:
Ok. A pénz megvan. Mennyit foglalkozol naponta a mostani kutyákkal és mit csinálsz velük?
2012. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy azon vitáztok, hogy melyik kinek a kutyája, helyette foglalkozhatnál a már meglévő 3 kutyával. Őket marhára nem érdekli, hogy Ti ebből presztízs kérdést csináltok, viszont marhára vágynának nyilván a törődésre.

Nekem is van kutyám, és soha nem hangoztatom a család többi tagja előtt, hogy ő az enyém. Mindenki szereti, mindenki foglalkozik vele.

2012. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
különben nem én vok a középső hanem az édes kis húgom és hát én bevallom őszintén csak játszok velük és utána ahogy anyukám szokta mondani megszokom hogy itt van és elhanyagolom am anyum és apum szokott velük törődni meg a középső hugom!
2013. febr. 21. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!