Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem ra a szuleimet,...

Hogyan vegyem ra a szuleimet, hogy lehessen kutyam?

Figyelt kérdés
Azt mondja anyu, hogy sok penz egy kutya etetese..stb. Mert mennyi lenne egy honapra? Neha ehetne maradekot vagy csontot, ha ugy van. Mennyit eszik egy kutya?

2012. nov. 27. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Maradékot, csontot??


Jobb, ha nem lesz kutyátok, ha még azt sem tudod, hogy pl. a csont egyáltalán nem tápláló eledel a kutyáknak.

2012. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
tényleg sok pénz+rengeteg idő. naponta többször le kell vinni sétálni, foglalkozni kell vele, nevelni. hatalmas felelősség. ha bármi baja lesz, az állatorvos egy vagyon. ha normális, szófogadó ebet akartok és nem egy vadállatot, ajánlott kutyasuliba vinni, főleg ha eleve kicsit "kezelhetetlen", az se két forint. ha elutaznátok, nem lehet otthon hagyni, keresni kell felügyelőt, vagy kutyapanzió... nem, egy kutyával rengeteget kell törődni, gyereknek sose adnék ajándékba se, meg sehogy.
2012. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem te keresed meg a pénz a kutyára, úgyhogy majd ha anyudék úgy látják, hogy el tudnak tartani még egy kutyát is, akkor majd meggondolják ezt az egészet. amúgy igen, sokba kerül. nekem egy labradorom van, havi 8000 csak a kaja, úgy, hogy eszik "maradékot" is... a csonttal nem lakik jól a kutya, úgyhogy azt nem lehet úgy adni neki, hogy na itt a vacsorád. akkor kell neki a póráz+ nyakörv, jobb esetben 3-4 ezerből kijössz. kellenek a tálak, fekhely/kutyaház, ami szintén 10 ezer. játékok.. stb.ről ne is beszéljünk. na meg a rengeteg idő. de ezt előttem már leírták. és itt nem azon van a hangsúly, hogy mennyit eszik a kutya. hanem azon, hogy mi lesz ha lebetegszik, rengeteg pénzt ott lehet ám hagyni az orvosnál. ezt nagyon jól át kell gondolni a szüleidnek, hogy tudják e vállalni a költségeket, és van e annyi tartalék pénz, hogy ha esetleg megbetegszik a kutya, akkor ki lehessen fizetni az orvost.
2012. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a két kinti-benti kutya 90%-ban mindig azt ette amit mi. Néha kaptak tápot, vagy konzervet.

Sosem jártak kitya suliba, mégis nagyon szó fogadóak. Mindenhova jönnek velünk.

Az oltások, chippelés az ami drága kissé. Plusz a bolha írtás, meg 1-2 apróság még (póráz, nyakörv, játékok)

De aki szereti a kutyáját az max az oltásokat és a chippelést sokalja. De a chippelésért csak egyszer kell fizetni. És oltatni is kédőbb már csk évente kell. A többi meg nem pénz értük.

A kajájuk is kijön havi 5e Ft-ból.

Tényleg inkább a foglalkozáson van a fő hangsúj. Rengeteget kell sétállni vele és foglalkozni/fegyelmezni, nem csak babusgatni. Ha bennt is tartjátok majd akkor meg pláne. És napi porszívózást kell beiktatni.


Viszont ha a szüleid nem szeretik a kutyákat, akkor neki minden pénz sok lesz, amit majd rá kell költeni.

2012. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, hazba semmikeppen se szeretnem.

Nem vagyok kis pisis. 22 vagyok es dolgozok, tehat en allnam a koktsegeket. Csak mindig ezzel jonnek, hogy sok pe.z...pedig nem varnam, hogy ok fizessek, ha keresek.

Inkabb azzal jonnek, hogy az udvar miylen lesz...milyen lenne???

A kutyapanziot meg ezeket azert tulzasnak talalom, nem ezen mulik...

Nyilvan nem csak csontot kapna...de ha van akkor oda lehetne neki adni, nem a szembe szomszed kutyajanak.

Tehat nem kene ennyire okoskodni, amikor azt se tudja egy ketto mi van. Annyit kerdeztem, hogy vegyem ra.

Mindenesetre koszonom a valaszokat.

2012. nov. 27. 19:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem havonta a két kutya olyan 40.000-50.000 körül van fixen
2012. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen vidd haza. Én is így vagyok. Anyu nem engedi, pedig én fizetném, rá se kéne néznie. Jövő héten megyek a kutyáért, már kiválasztottam. Ha hazaállítasz vele, úgyse fogja kirakni. Majd szépen bebizonyítod, hogy gondoskodsz róla, és akkor megbékél.
2012. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az meg hogy mennyit eszik egy kutya, elég hülye kérdés. A kuvaszunk egy k.rva nagy tállal bevág minden nap. Maradékot kap amúgy, meg bele egy kis tápot néha. Szóval az is hülyeség, hogy nem tudom milyen hiperszuper tápot kell venni neki. A miénk 10 éve maradékon él meg coop-os tápon, és makk egészséges. A kutyasuli is f.szság, a miénk soha nem volt, mégis ül, pacsit ad, szépen megy pórázon, és tök normális. Ha veszel egy nyakörvet(kb. 1000-2000 ft), akkor az is jó pár évig, a póráz is. Évente egyszer beoltjuk veszettség ellen(3000 ft), kibírható. Az állatorvos, ami drága lehet, de nekünk ezzel mázlink van, még soha nem volt rá szükség. Szerintem nem egy nagy ördöngősség a kutyatartás, oda kell figyelni, és nem a legdrágább tápot venni, mert totál felesleges. Ennyi. :)
2012. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi szépen:)
2012. nov. 28. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!