Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kóbor kutyákkal?

Mit csináljak a kóbor kutyákkal?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban, de talán már van egy hete is, a környékünkön elszaporodtak a kóbor kutyák.

Az egyik megtámadott, és mivel biciklivel voltam felemeltem a lábam a pedálról, és előre nyújtottam, a kutya pedig elkapta a pedált.

Kb 10 kutyáról van szó!

csak ez az egy volt agressziv(eddig) de ő neki valószinüleg van gazdája, mert nem nézett ki annyira kóbornak.

A többi egyértelműen kóbor, és mivel a környéken csak én tartom elengedve(kerten belül) a kutyáimat, nem kikötve, ezért idegyülnek a kerítés elé, és hergelik az én kutyáimat.

Németjuhászokról van szó, ezért eléggé őriznek, és ahogy rálép a kerítés beton peremére az egyik kutya meg is harapta az enyémet, illetve az enyémek húzták be majdnem az egyik kóbort.

Teljesen kivagyok akadva, mert a héten elmentem sétálni velük, és akkor is nekünk jöttek.(szerencsére az enyémek idomítottak, ezért nem támadtak neki, de mivel a kutyák közé álltam engem majdnem megharapott)

Mi a francot tudok csinálni velük?

Már nagyon ideges vagyok, mert most is kb 5 percenként hallom a nagy ugatást, de mire kiérek csak azt látom, hogy elfelé szaladnak.

Kinek tudnék szólni?

A helyi gyepinek nem nagyon szívessen szólnék, mert ő tudom, hogy amint lehet altatja őket.

Menhely a környéken nincs, csak kb 35 km-re az én lakhelyemtől.

Ezesetben csak a gyepi van akinek szólni tudok?

Mert az én kutyáim egészségét nem akarom veszélynek kitenni, már így is 5000-be került, hogy az a kutya megharapta az enyémet.

Légyszives adjatok tanácsot, mert ez az állapot tarthatatlan!


2012. nov. 27. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs más megoldás: vagy a te kutyáid, vagy ezek!
2012. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek a kutyák sajnos nem csak téged veszélyeztethetnek, hanem másokat is. Első sorban keress a környékeden állatmentő csapatot. Talán meg tudják oldani a befogásukat és az elhelyezésüket. Végső esetben sajnos a gyepi a megoldás.
2012. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak javasolni tudom, hogy szerezz be egy paprika sprayt, nem teszel vele kárt a kutyáknak, de még az utcátokat is megutálják. Ja, és tapasztalatból írom.
2012. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A település állatorvosának szólj, neki elméletileg ismernie kell a kutyákat, illetve meg tudja mondani, hogy tényleg kóbor állatok, vagy csak nem tartják őket otthon elzárva, így szabadon csatangolhatnak. Ha tényleg kóbor állatok, első körben be kell oltatni őket, aztán gazdát keresni nekik. Mi is találtunk már többször kóbor kutyát, volt amelyiket befogadtuk (a mostani kutyánk is ilyen), a többit pedig meghirdettük a városi tévében és kerestünk nekik gazdit. Persze 10 kutya elég soknak tűnik, de hátha a barátaid, ismerőseid között is van olyan, aki gondoskodni tudna egy-egyről.
2012. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom az állatokat, különösen a kutyákat. Volt már utcáról befogadott kutyánk, most is egy menhelyi keverékem van. Egy évben 1-2 kutyának én magam keresek gazdát.

Azt írtad, hogy már megsebezték a kutyádat, és hogy neked támadtak.

Ebben az esetben én bizony hívnám a sintért.

Nem tudom, hogy milyen a környék, ahol laksz. Nálunk is siralmas a helyzet, és mi lesz még januárban, februárban?

Lehet, hogy mások nem mernek tenni az ügyben.

Azért gondolj bele, mi van akkor, ha egy kisgyereket szed le az egyik a biciklijéről.

Jobb a nagy bajokat megelőzni.

2012. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kutyáknak nem lehet már gazdit keresni. Én is szeretem a kutyákat, van kettő nekem is. De amelyik kutya ilyen agresszívvá válik és emberre támad, az nagyon veszélyes. Ez most csúnya lesz, de itt az egyetlen megoldás a likvidálásuk.

És lehet, hogy veszettek is, ha ilyen betegen viselkednek. Mindenképpen kell szólni a helyi sintértelepnek. És a kutyádat meg kell vizsgálni, ezeket pedig megfigyelés alá tenni.

2012. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A befogadásra szivem szerint hajlanék, de 3 kutyát már nem tudnék tartani, így is az enyémek mindent megkapnak, ami azért nem két fillér, és egy harmadikat nem tudok bevenni a keretbe:(

Az ismerőseim akiknek nincs kutyájuk, azok nem is akarnak, főleg nem felnőtt kutyát, Akinek meg van, tudom, hogy anyagilag ők sem engedhetnek meg többet.

Az egyik válaszoló írta az állatorvost.

Nos, a városban van 4 is,de ha mondjuk elmegyek az egyikhez, akkor csak közöljem vele, hogy ez a helyzet,és hogy tud-e valamit csinálni?

Mert a kutyákat nem lehet megfoni, tartózkodóak nagyon, és könnyen baleset lehet a vége. Látatlanban meg nem hiszem, hogy a doki is sok mindent tudna csinálni:S

Majd írok a hozzánk legközelebb levő menhelynek egy e-mailt, és megkérdezem, hogy így messzebbről fognak-e be kutyát.

Majd holnap meglátom, hogy itt vannak-e még, mert lehet, hogy amilyen hirtelen feltűntek, úgy el is tűnnek, vagy ha esetleg (remélhetőleg) van gazdájuk akkor csak haza mennek.

Igazság szerint azért nem tudom, hogy mit tegyek, mert ha más nincs a gyepinek kell szólni, ami egyenlő a kutyák igen hamari "kivégzésével"

de ha nem szólok neki, akkor meg az se jó, ha tovább kóborólnak és éheznek, vagy ne adj isten valami hülyegyerek rajtuk élje ki beteges hajlamait(mert sajnos ilyen emberek is vannak)

2012. nov. 27. 22:18
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak.

Szerintem az, hogy megtámadott nem feltétlen jelenti azt, hogy menthetetlen, csak egy hozzáértő és türelmes ember kéne, aki befogadja.

Az én kutyámat vittem rögtön dokihoz, aki megvizsgálta, és adott neki injekciót, meg helyileg fertőtlenítette, és mint írtam, 5000Ft-ba került.

Remélem, nem azért lettek ennyien, mert januártól kötelező a chip!

2012. nov. 27. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Szerintem nem érik meg a kockázatot ezek a kutyák. Ha nem szóltok valakinek, hogy fogja be őket, előbb-utóbb meg is ölhet egy embert. jobb megelőzni a bajt.

De valószínű, hogy a chip miatt kerültek utcára.

2012. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Facebook-on radikális állatvédelem segítségét kérd, nem minden esetben tudnak segíteni de megtesznek minden tőlük telhetőt. Sajnos ők is csak emberek, de minden felé vannak segítőik és ismerőseik, ha segítséget kérsz lehet tudnak segíteni!
2012. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!