Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann gyerek mellé?

Dobermann gyerek mellé?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kiskutyát gyerek mellé aki 1 és fél éves. Sokkal jobb lenne ha vele nőne fel, állatokhoz szokva.A pitbullról, bullterrieről,dobbermannról meg ilyen kutyákról mindig csak a rosszat hallani, látni, de szerintem nevelés kérdése. Ahogy a pitbullról, erről a fajtáról is mondtak jót is, akiknek van. Állítólag nagyon okos, nyugodt kutya, gyerekekkel és más állatokkal is kijön. Nos, vélemény?
2012. nov. 28. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nevelés és szoktatás kérdése.

Láttam már pitbullt, családi kutyaként. 2 kislány mellett, akik rengeteget húzták-nyúzták. Családtagokkal igazi kezesbárány volt.

Nagynénémnek rotija volt, az is hasonlóan volt nevelve. Okos vlt és barátságos.

Én bernáthegyi, meg németjuhász mellet nőttem fel. Soha nem voltak agresszívak velünk.

Ha sokat van köztetek, nem veritek láncra, vagy nem zárjátok be egy kenelbe, akkor bármilyen kutyából lehet jó házi kedvenc.

2012. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is, másfél éves gyerek mellé nem kéne kutyát venni, főleg, ha lakásban laktok. Nem véletlenül van az a mondás, hogy vagy a kutya, vagy a gyerek legyen három éves, mire jön az új családtag.

A jó dobinak nagyon jó az idegrendszere, magyarul kibírja, ha "kínozza" a gyerek.

Volt már hasonló karakterű kutyád? Első kutyának semmiképp nem ajánlom.

2 gyerekes és 2 kutyás

2012. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én úgy tudom ,hogy ha a kutya megfelelően van szocializálva minden további nélkül mehet dobermann gyerek mellé. De ha gyerek mellé lesz, akkor lehet inkább szukát vennék.

http://www.youtube.com/watch?v=G1TI-60lsY8&feature=fvwrel

ő is doberman, csak nincs felvágva a füle.

2012. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
jah azt kihagytam, hogy nővérem is akkor vett kutyust, amikor a gyerek kicsi volt, és a gyerekre többet kellett még figyelni, és a kutya nem kapott elég figyelmet, és most van egy kezelhetetlen kutyája. A gyereket őrzi és védelmezi soha nem bántotta, csak kicsit neveletlen. Lehet várni kellene 1-2 évet. De egyébként dobi mehet, de első kutyának inkább vizslát vagy labradort kéne. A pitbull egyébként tévhit hogy gyerek mellé nem való. Egy csivava sokkal hamarabb neki kap a gyereknek. Bullterrierről olvass el egy cikket, mert én nem hallottam sehol hogy nem való gyerek mellé.
2012. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért az kicsit erős, hogy a dobi "nyugodt" kutya.

Munkakutya, amelynek sok foglalkozásra van szüksége. Egy ilyen kicsi gyerek mellett azért elég nehéz megoldani, hogy télen-nyáron-esőben-szélben meglegyen a kutyának a napi betevője.A gyerektűrés és a más állatokkal kijön meghatározás meg nem fajta függő, hanem egyed függő.

2012. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk volt kan dobermanunk, nagyon kezes és jóindualtú jószág volt. (Illetve volt egy embercsoport akiket nem viselt el, pl. nekiugrált a kerítésnek ha az utcán vonultak, de az szerintem a fajtából adódik)


Viszont az, hogy hogyan neveled/szoktatod komolyan számít - pl. a hugom még elég kicsi volt akkoriban és állandóan dajkálta a kutyát. Aztán az állat megnőtt, utána is a hugom ölébe akart mászni/ugrani (aki ugye nem nőtt olyan gyorsan... :P ), így rendszeresen fellökte, ezért is ajándékoztuk el végül.

2012. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj a dobi+gyerek párositásban,hogy ha kis kölyköt vesztek,az még iszonyat neveletlen,aktiv,harapdál,olyan éles a foga,hogy el kell majd zárni a gyerektől,mert összeharapdálja. Ez tapasztalat. Én kb 8 éves voltam,szóval nem olyan kicsi,mint a te gyerkőcöd,amikor vettünk egy 6 hetes szuka dobit. Direkt lányt,mondván,az nyugisabb,mint a fiú. Hát,mit mondjak,védőfelszerelésben jöttünk ki a bátyámmal reggelente a szobából,mert egyből megtámadott,a bokánkat harapta,tépte a ruhánkat. Minden kölyökkutya szeret játszani és harapni,de az a nem mindegy,hogy milyen vérmérléklettel teszi ezt.Amikor kicsit nagyobb lett a kutyus,kezdte uralni a tárgyakat,pl felugrott az ágyra és vicsorgott,ha a közelébe mentünk. Szóval nagyon önfejű és makacs volt. Nem 1,5 éves gyerek mellé való,hidd el. Márcsak azért sem,mert még a kisgyerek se ért meg mindent,vagy hogy mit miért ne csináljon a kutyával stb... Persze később nagyon kedves,szófogadó kutya lett a dobinkból,nagyon szelid és barátságos,de mégis az első 1 évet túl kellett vészelni,ami nem könnyű. Vagy várj néhány évet,mig nagyobb lesz a gyerkőc,vagy vegyél egy szelidebb kutyát,pl vizsla,retriever, szetter stb.
2012. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Tisztelt Kérdező!

Sok olyat olvastam, hogy kisgyerek mellé nem való kutya, mert ingerli a kutyát a bizonytalan járása, nem beszélve a fül-, farok-, szőr huzigálásáról, illetve fölényben érzi magát a kicsivel szemben, mert nagyobb.

Egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy a kutya viselkedése nem fajta, hanem egyed függő.

Tapasztalásom szerint, ha a kutya beilleszkedett, illetve be tud illeszkedni a családba (szeretet kap és adhat, nincs sérelme, nem bizonytalanítják el értelmetlen, össze-vissza parancsolgatással, nyugodt viselkedést tapasztal), akkor nincs gond a kisgyerekekhez való viszonyával sem. Azt tapasztaltam, hogy nem hogy nem támadják a gyereket, hanem óvatosak vele és védik. De igen elgondolkodtató a 7. hozzászólás.

Én három átélt, látott esetet írok le.

Volt egy kanadai fehér juhászunk. Igen kemény, idegen gyűlölő kutya volt, még rokonokat, ismerősöket is lassan, hosszú idő elteltével tudtunk elfogadtatni vele. Kedvenc szórakozása volt, hogy az udvar legtávolabbi részében hevert és ha neki nem tetsző valaki ment el a kapunk előtt, akkor az udvaron végigvágtázva rontott a kapunak és haragosan ugatott. Úgy tűnt, hogy ilyenkor semmire, senkire nincs tekintettel. Egyik alkalommal egy kisgyerekes család volt nálunk vendégségben és –utólag tudjuk- óvatlanok voltunk, a járni alig tudó picivel az udvar közepén álltunk meg beszélgetni. Kutyánk pedig megindult és a pici igencsak az útjában volt. A kutya néhány lépéssel előtte lehasalt és kúszva ment el a gyerek mellett. Közben keservesen nyüszített, nyilván tudta, hogy késve ér a kapuhoz. Közben figyelte a gyereket és csak mikor biztonságosan túljutott rajta, akkor állt fel és futott tovább. Gyerek nem volt a háznál, nem volt hozzájuk szokva. Kúszni sem előtte, sem utána nem láttuk. Kiképezve soha semmire nem volt.

Most labradorunk van és vannak kisgyerekek. A kutya nagy bohóc, ugra-bugrál, szertelenkedik. De a gyerekek közelében egészen megváltozik a viselkedése, nagyon óvatos. Ha dobálunk neki játékokat, ügyesnek kell lenni, hogy ki ne kapja a kezünkből. A gyerektől mindig tart legalább egy jó lépés távolságot. Leüléssel, lefekvéssel, vakkantással próbálja kiudvarolni, hogy dobja el a labdáját, de kivárja. Nem hogy nem kap oda, de még csak testközelbe se megy. Ha a gyerek megindul felé, akkor tolat. Soha senki nem tanította rá.

Sógornőmnél voltunk, egy gyönyörű németjuhásza van. Ott volt nála pici baba keresztgyereke is, a szüleivel. Átjött szomszédjából egy nagylány, aki sokat jár hozzá és a kutyát kölyökkorától ismerte, sokat játszott vele. Lekvár főzéshez kért nagy lábast és nagy fakanalat. Mikor ment el, leguggolt a babához, gügyögött neki, simogatta. Mikor felállt, felemelte a kanalat és mondta, hogy ezeket majd hozza vissza. A kutya abban a pillanatban a hajánál fogva lerántotta a fűbe. Mindnyájan megijedtünk, szerencsére sógornőm hamar kapcsolt és kérte, hogy a picit gyorsan vigyék be a házba, mert a kutya biztosan őt akarta védeni. És mikor a kicsi a kutya szerint biztonságban volt, elengedte a lányt. Szerencsére a fájó fejbőrön kívül semmi rossz nem történt. A kutya, mikor fenyegetve érzett egy számára idegen kisbabát: védte. Azon az áron is, hogy azt bántotta, akit jól ismert és szeretett.

2012. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
A 8. válaszoló szép történeteket irt le,de ez már felnőtt kutyákról szól (gondolom én). Az itt a gond,hogy mig felnőtté válik és szocializálódik egy dobermann,sok idő telik el! 1-2 év! Felnőtt kutyát meg megint nem vihet kisgyerek mellé,mert veszélyes lehet!
2012. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2TF_-g5F-Iw&feature=related


én azt mondom hogy ha lesz időd eleget foglalkozni a kutyával, akkor igen simán lehet a gyerkőc mellé. de a dobinak rengeteg mozgásra, foglalkozásra, tanításra van szüksége, mert munkakutya. ha eleget mozog, és agyilag is fárasztod, tanítod, akkor nem lehet gond. de csakis tenyésztőtől vedd, ha nem idegbeteg kutyát akarsz!

2012. nov. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!