Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős amstaff - van megoldás?

Szökős amstaff - van megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan amstaffom (legalábbis az is van benne, de keverék az utcáról), kb. 1 hónapja lett ivartalaníta, sétálok vele heti 6 napon minimum egy órát. A kerítést is teljes mértékben pusztítja, de most teszünk ki kutyapásztort, remélem, az megoldja. Viszont most már a vendégek lábai között is kiszökik. Anyukám viszont nem hajlandó megfogni, amikor jön hozzá egy vendég. Van erre megoldás? Nem akarom, hogy elüssék vagy valami... De sajnos mostanában már haza sem jön, csak kb. 1 órán belül valahonnan messziről telefonál valaki, hogy megtalálta. Folyamatosan ideges vagyok, és félek, hogy megint kiszökik. Nem szeretnék megválni tőle, de ha mégis, akkor csak az örökbeadás jöhet szóba, és sajnos kötve hiszem, hogy ő bárkinek is kellene, főleg, hogy természetesen a szökősségét is feltüntetném a hirdetésben, ennél pedig kevés taszítóbb dolog van. Esetleg egy kutyakiképző meg tudná oldani a problémát? És ha igen, tudnátok ajánlani? (Valamilyen normális áron, aki ki tud jönni Budáról egy Budával határos településre)

2012. nov. 28. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Séta alatt mi történik konkrétan, csak pórázon van, vagy el van engedve, de oda megy, ahova akar, más kutyákkal összejártok-e, feladatokat kap-e közben, valami komoly fizikai munkát kell-e végeznie, vagy hogy zajlik ez a dolog? Tanításával, nevelésével úgy általában hogy álltok? Az egész családot be lehet vonni a nevelésbe, vagy anyukádnak esze ágában sincs foglalkozni vele?
2012. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen bajom befogadott kutyussal. Séták ellenére mégis szökött ... Aztán elkezdtem vele klikkerrel tanulni és a sétákat is megtűzdeltem feladatokkal, hogy az agya is dolgozzon. Meg egyszer elbújtam, kifigyeltem, ahogy épp a kerítés alatt feji ki magát, és jól leszidtam. Azóta nem szökik.
2012. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A láb között kibújás megakadályozása nagyon egyszerű. Leülteted a kutyust, és kinyitod egy picit az ajtót, ha rámozdul ajtó becsuk, kutya visszaül. Ez egészen addig még nyitott ajtónál is nyugton ül. Adj hozzá egy parancsot, hogy "marad". Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor tegyél rá pórázt, vagy olyan ajtónál próbálkozz, ahol nem rögtön az utcára fut. Ha nyitva az ajtó, és szépen vár, akkor nagy dicséret. Egy csapat kutyával ez fél napomba került, az óta nem szaladnak széjjel, ha nyílik az ajtó.

A másik szökés már nehezebb. Még most lett ivartalanítva, még benne vannak a hormonok, így ha tüzelő szukát érez most még vonzza magához. A kutyapásztor nem rossz megoldás, legalábbis gyorsabb, mint bármi más.

2012. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, csak ha mondjuk anyuka nem hajlandó vele foglalkozni, és rászólni, hogy maradjon nyugton, meg megkövetelni, hogy tényleg maradjon nyugton, akkor nála még ugyanúgy szökhet.

Az alapos szellemi-fizikai fárasztás mindenesetre biztos sokat lendítene a dolgon.

2012. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hmm, lehet. Bár nálunk bárki mondja, hogy "marad" ott maradnak, csak kellőképp erélyesen kell mondani. Ha erre nem képes anyuka, akkor nem tudok mit mondani.
2012. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

akumi: séta alatt nagy dolgokat nem kérek tőle, viszont a folyamatos figyelmét elvárom, ha egy kicsit húz, akkor megállunk, leül (alapból arra lett megtanítva, hogy ha húzódik a nyakörve, akkor leül), és amíg nem néz rám, addig nem megyünk tovább. Van néhány kutya, akinek a kerítésénél elkezd teljesen zsongani, de ezzel 1 percen belül újra magamra tudom vonni a figyelmét. Séta közben futni is szoktunk, sokszor hegynek föl is, el szokott fáradni, de annyira nem vészesen. A nevelését még nem vittük túlzásba, régebben ha kértem tőle valamit, többnyire egyszerűen elhúzott (amit persze nem hagytam rá), mostanában már többnyire megcsinálja, amit kérek, de nagyon ez sem szokott több lenni az ülpacsinál. Más kutyával kerítésen keresztül találkozik, illetve van még egy kisebb szukánk rajta kívül. Ennél többet eddig nem nagyon mertem, mert főleg kanokkal elég agresszív. (Ezt a szökései során már megtapasztalhattuk, mondjuk ő nem tett még semmilyen kárt más kutyában, de nem is játszik vele.)

A nevelésére apukám viszonylag még nyitott, de anyukám tényleg az, aki nem hajlandó semmire, folyamatosan nekem panaszkodik, hogy felugrál rá a kutya, rám érdekes módon soha nem ugrál, mert képes vagyok rászólni, ő nemhogy megemelni nem tudja a hangját vele, de csak folyamatosan gügyög neki. Ezerszer mondtam már neki, hogy talán jobban tisztelné, ha nem hagyna mindent rá, de egyáltalán nem hajlandó megváltozni, szóval ő ki van lőve.

Második: köszönöm a tippet. Már ezerszer rászóltunk, amikor menni akart, de ez nem nagyon jött be, ilyenkor szerintem abszolút csak az ösztöne hajtja, amikor visszajön teljes mértékben tisztában van vele, hogy rosszat csinált. De a klikkerezést majd megpróbálgatom, köszi! :)

2012. nov. 28. 17:59
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, közben lemaradtam az újabb hozzászólásokról.

Harmadik: köszönöm, majd megpróbálom ezt is. Anyukámmal sajnos pont az a helyzet, hogy jelenleg még egy erélyesebb "nem"-et sem hajlandó mondani a kutyának, de akkor majd ha ez már jól meg, leülök és megbeszélem vele, hátha...

2012. nov. 28. 18:02
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha már az agyfárasztásnál tartunk, tudnátok példákat mondani, hogy konkrétan miket tanítsak meg neki, kérjek tőle? Az a baj, hogy még mindig olyan, mint egy kölyök, foglalkozás közben néha bejátszik valami zavaró tényező, és már alig bírom elérni, hogy figyeljen rám, ezt mivel lehetne orvosolni?
2012. nov. 28. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

fáradt kutya ,a jó kutya .és persze anyu is kell hozzá. segítene,ha anyuval együtt elmennétek egy kutyasuliba ,legalább egyszer,és megnéznétek mi is történik ott.

az kevés ,ha csak te foglalkozol vele , bár ,ha napi 10 km-t futtatod nem biztos,hogy utánna van kedve elmenni:)

bicajra fel:)

végső esetben IDEIGLENESEN !!! ez fontos,csak pár hétig! elektromos nyakörv,és a kutyapásztor. de ez nem megoldás,csak tüneti kezelés!és szerintem kínzás!de megoldást jelenthet. de anyu nélkül,kevés az esély!

2012. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Séta közben úgy szoktam klikkerezni, hogy kitalálok valamit, hogy szeretném, ha megcsinálná: mondjuk szeretném ha átkúszna valami alatt, vagy felugrana valamire és ott maradna 5 másodpercig egy helyben. Akkor odahívom vagy megállunk, ha épp ott van, és akkor klikkekkel rávezetem. Nem tudom, ez mennyire helyes így, mert nem könyvből tanultam klikkerezni, de nekem bevált. Otthon meg megy a szokásos trükktanulás.
2012. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!