Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sovány a kutyám?

Miért sovány a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 23hónapos kutyám, Német Dogom.

Gyakorlatilag mindig sovány volt. 16 hónapos korától 4 hónapig Brit prémium táppal etettem,semmi hatása nem volt. Alig-alig evett belőle. Vissza kellet váltanom húsra mert komolyan mondom,azt hittem meghal.Mindig annyit evett belőle,hogy ne halljon éhen.

Azóta szalonnát szokott enni, kacsa farhátat és 15%zsírtartalmú tápot keverem neki. Hozzáteszem semmi hatással,ugyanúgy kilátszik az összes bordája.

Nagyon sokat mozog,fut, az állatorvos azt mondta,hogy majd "Berakodik,még fiatal".Van még egy Kaukázusim, ő ugyanazokat eszi és remek állapotban van.

Fájó kimondani,de szégyellem már a kutyámat.Nem merem sétáltatni sem már,a szívem szakad meg érte.19 éves vagyok és nagyon megvisel az eset.

Tudnátok valami tanácsot adni,esetleg hasonló tapasztalatok ?


2012. nov. 28. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Akkor főzzél neki te azt amit megeszik és adj neki többet, hogy hízzon!
2012. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Biztos,hogy nem férges,3 havonta kapja a féreghajtót.

Még a rizst is fokhagymásan főzöm neki.

2012. nov. 28. 19:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindig sokkal többet adok neki,mint amit megbír enni,hátha megkívánja jobban,de ha még sokat eszik is,akkor sincsen semmi.
2012. nov. 28. 19:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne aggódj, az ízületeinek ez a legjobb dolog, ami történhet vele, hogy rettentően vékony. Másrészt meg ha a doki szerint rendben van, nem kórosan sovány, akkor te se parázz rajta, az emberek gondoljanak, amit akarnak, ne miattuk hízlald a kutyát.

Amúgy ezt a keveset evést én úgy oldottam meg, hogy elkezdtem a tápot (szintén Brit) konzervvel keverni, eleinte sokkal, de pár hét alatt szó szerint nullára csökkentettem. Azóta egy szava sincs a kutyának, kinyalja a tálat, szóval nem az volt a gáz, hogy nem ízlett neki, csak a házikoszt után finnyázott egy sort.

2012. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyám éppen olyan finnyás ,hogy azt el sem hinné az ember,egy ekkora kutyáról.
2012. nov. 28. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van? Attól is testesebbek lesznek idővel.


Egyébként nálam eléggé kiverte a biztosítékot hogy szégyenled a kutyádat...

Szeretetből tartod vagy csak kirakatkellék, hogy az emberek szájtátva nézzék?

Attól te magad nem leszel több, ha szép kutya sétál melletted, és attól sem leszel kevesebb, ha nem a legtökéletesebb.

2012. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már olyan is előfordult,hogy megjegyezték "etethetném normálisan ezt a kutyát". Na nálam ez verte ki a biztosítékot.
2012. nov. 28. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:

De nem értem, miért. A tacskóhízlalós nénik is mondogatják a normálisan atletikus külsejű kutyákra, hogy szegény, de sovány, de aki ezen kiakad, az meg is érdemli. Te tudod, hogy nincs igazuk, az a lényeg, nem?

Fotót amúgy tudsz mutatni a kutyáról?

2012. nov. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vannak róla képeim,de olyanok amelyeken nem látszik ,hogy sovány.
2012. nov. 28. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Én a vizsla keverékemmel vagyok így. Állatvédő vagyok, és a saját kutyám csont-bőt. Már mindent vizsgáltak rajta, de nem találtak semmit. Illetve vérszegény volt kicsit, de hiába vitaminoztam, akkor sem hízott. Még egy hormon vizsgálatot tervezek, ha ott sem találnak semmit, akkor feladom.
2012. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!