Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az oltási könyvben szereplő...

Az oltási könyvben szereplő "első tulajdonos" mennyire fontos?

Figyelt kérdés
Szóval ott van, hogy második tulajdonos, harmadik, stb. Ez hol "számít", hogy ki az első, második? Ivartalanításnál az első hozzájárulása kell pl. ? Ha az "első tulajdonos" viszi el oltatni, a második hozzájárulása nem kell? Vagy ez már hülyeség? Akkor hol számít?

2012. nov. 29. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Mindig az utolsó tulajdonos számít hiszen annál van a kutya és többinek a véleményét nem kell kikérni,hiszen elvileg tőluk vetted meg/kaptad/fogadtad örökbe a kutyádat

Csak egy Pl ,de több variáció is lehet: 1.tulajdonos akinél született a kutya, 2.tulajdonos:Az első tulajdonostól megvette a kutyát tehát már övé a kutya aztán évek múlva valami miatt már nem tudja tartani így eladja és aki megveszi az lesz a 3.tulajdonos:)

Remélem tudtam segíteni;D

2012. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

első tulajdonos nem számít,mindig az utolsó számít,mert jelenleg nála van a kutya!

amikor egyik ismerősünk nekünk ajándékozta a kutyáját,mert nem tudta tovább tartani,akkor mi is második tulajdonosok voltunk,de aztán betelt az az oltási könyv és kaptunk egy újat abba mi magunkat írtuk elsőnek,mert ugye az előző gazdának már konkrétan semmi köze ahhoz a kutyához!


szóval nyugi,ha te második tulajdonos vagy akkor az a kutya teljesen körüen a tiéd és nem kell az előző tulajt megkérdezni,hogy most ivartalanítod e vagy oltod e,semmilyen hozzájárulás nem kell!!

2012. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja szóval kihúzzák az elsőt mondjuk ha átveszem valakitől (akihez elsőnek került) és a másodikhoz írnak engem és akkor én vagyok a tulajdonosa?


Akkor meg miért sorszám szerint vannak írva a tulajdonosok az oltási könyvben? Mondjuk "Jelenlegi tulajdonos" helyett, ami azért egyértelműbb lenne... minek ez az első második AMLÉSDAMWNGKNAKMTA persze kikérdezik hogy hozzájáruljhasson persze aztán kihasználja amit én tennék visszavonja meg fogja tenni... tudom. Ezért van hogy a pékbe ne, nem csodálom hogy ő vitte el. Nem kellett volna odaírnia enyém lett volna hogyha a tulajdonosi számsor nem számítana. Undorító

2012. nov. 29. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Háromszor olvastam el ezt az utolsó kommentet, de nem sikerült felfognom. Leírnád mégegyszer a végét? :)
2012. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az alapján kell kitölteni hogy a családban pl apa az első tulajdonos anya a második norbika a harmadik petike meg a negyedik.. :D az alapján, hogy ki volt az első tulajdonosa, akitől ti második tulajdonosok megvettétek esetleg.. ha elviszed ivartalanítani, és mondjuk 3. tulajdonosa vagy, nem hívod fel az elsőt, aki akár vagy 3 éve nem is hallott a kutyáról/macskáról! :D


Lehet hogy én értettem félre, 3x olvastam el a leírást, de nekem az jött le, hogy valami ilyesmire gondolhattál, hogy vagytok a családban 4en, és ki az első második stbstb, mindenkinek kell-e a beleegyezése. :D Lehet én vagyok a hülye, akkor bocsi. :D

2012. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bocsi ha értelmetlenre sikeredett :D


a lényeg,hogy nem kell az első tulaj hozzájárulása ahhoz,hogy pl ivartalanítani akarja a 2. tulaj a kutyát vagy oltani, amikor az első tulaj vmilyen formában oda adta a 2. tulajnak a kutyát,akkor az első már nem rendelkezik semmilyen joggal,hogy bele szólhasson abba amit a 2. tulaj (vagyis ahol a kutya jelenleg van) csinál a kutyával ugye a kérdésben az oltás és az ivartalanítás jött szóba..


remélem így értelmes :)

2012. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mindhez azt írnák, hogy jelenlegi tulajdonos, akkor az orvos nem tudná eldönteni kiét. Akinél először volt a kutya ki kellett töltenie az oltási könyvet. Azt utólag már nem lehet lehúzni, vagy átfirkálni, ezért van a többi tulajdonosnak kihagyott hely. Neked nem kell kérni senki beleegyezését, inkább az előző tulaj van hátrányos helyzetben, mert Te ismered a személyes adatait. Ha ez annyira zavar, akkor a következő oltásnál kérsz egy új könyvet és kész.
2012. nov. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!