Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy németjuhászom . Az...

Van egy németjuhászom . Az igaz hogy csak 1 embert fogad el gazdinak?

Figyelt kérdés
Mert a családdal vagyok és van 1 lánytestvérem aki nem igazán nagy még (6) éves szóval ha együtt lakunk sé én vagyok az a gazdája aki szültetésétől kezdve vele vagyok a többieket nem fogja bántani?Remélem tudtok segiteni .
2012. nov. 29. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy fogja.. a német juhász nagyon családbarát kutya. És intelligens, figyeli, hogy a gazdájának melyik emberrel milyen a kapcsolata és ő is úgy viszonyul hozzájuk.
2012. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Biztos nem fogja bantani. Nekem ketto van es nem bantottak meg senkit a csaladban, de azert kerd meg a kislanyt ,hogy ovatosan jatszon vele nehogy ra ugorjon. Az azert kellemetlen meg egy felnotnek is.
2012. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

A kutya senkit nem fogad el gazdának, az ő fejében nem létezik ez a fogalom. Van a családotok, a falkátok, amiben van egy rangsor, és ebben a kutya helye jó esetben leghátul van, mindenki más alatt. Ha nem így van, akkor aki nem volt képes kivívni a tiszteletét, arra jó esetben sz*rni fog a kutya, rosszabb esetben elkezdi megfegyelmezni - nem véletlenül vezeti ez a fajta a harapási statisztikákat az országban.

A másik lényeges dolog, hogy kutyát gyerekkel SOHA nem hagyunk egyedül, ha nem vagyunk biztosak benne, hogy nem bántja, te meg ahogy elnézem, ne legyél benne biztos.


Olvasgass utána a kutyatartásnak és -nevelésnek, mert ha egy német juhász igényeit nem elégítik ki (munkakutya ugyanis, dolgoztatni kell - nem, a házőrzés meg a séta nem munka), és nincs letisztázva a szerepe a falkában, abból gondok lehetnek. Legjobb lenne, ha keresnétek egy jó (!) kutyaiskolát, ahol segítenek eligazodni ebben a dologban.

Azt pedig jó előre felejtsd el, hogy a nevelésével ráérsz, mert az első perctől, ahogy hazakerül a kutya, megkezdődik az összeszokásotok, a kutya beilleszkedése, tehát a nevelése is. Ha hagyod, hogy eleinte a kutya neveljen titeket, rögtön táptalajt teremtesz a későbbi problémáknak.


Nem riogatni akarlak, de ha jól megnyugtatlak én is, aztán a kutya nem bántó szándékkal úgy "rászól" a húgodra, hogy egy életre elcsúnyul az arca, akkor már késő falba verni a fejed, hogy miért nem figyeltél oda jobban a nevelésére. Illetve ha te is hasonlóan fiatal vagy, akkor a szüleid felelőssége az egész, de mondjuk őket is felvilágosíthatod erről, hátha.

2012. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

A német juhász pont nem egygazdás, ezért is a leggyakoribb rendőr vagy katonakutya. Egy jól nevelt kutya senkit sem fog bántani. Viszont készülj fel arra, hogy egy átlag 6 éves kislánynak bizony nehezen fog szót fogadni.

Akumi: a kutyát nem kell hülyének nézni, nem fog egy 6 éves gyereket maga fölött állónak gondolni, mert tudja hogy gyerek (kölyök). És ezt nem én találtam ki, de amúgyis logikus. Persze ettől még a jólnevelt kutya nem okoz problémát.

2012. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem, de nevelési célzattal például odakaphat neki, és mivel ő a jóval vastagabb és szőrrel borított kutyabőrhöz van szokva ilyen téren, egy gyereknek ezzel komoly sérüléseket okozhat. Ráadásul ha most kölyök a kutya, a kislány egyre nagyobb lesz, egyre kevésbé fogja kölyöknek nézni a kutya is. Plusz ha neadjaisten nem mozgatják meg nem nevelik a kutyát, és egy merő stressz lesz, akkor nem csak a logikusan elvárt viselkedést produkálhatja, hanem olyan elmebetegségeket is csinálhat, hogy például nekimegy a gyereknek. Szóval én tudom, hogy a kutya nem hülye, nem is vele van a gond, hanem a gazdákkal, mint mindig. Képzeld már el, hogy egy német juhász nevelését a szülők rábízzák egy 10-12 éves gyerekre (nem tudom, hány éves a kérdező, de akinek 6 éves húga van, az ritkán idősebb ennél), mennyire fogja elfogadni a kutya az ő irányítását, meg egyáltalán, mi lesz abból. Nyilván jól is elsülhet, de jobb az óvatosság.
2012. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát azért ha valaki profi akkor 10-12 évesen is ki tudja képezni a kutyát, persze gondolom a kérdező nem profi.
2012. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És ezen van a hangsúly. De amúgy megnéznék én egy 12 éves profit, annyi idő egyszerűen nem elég a tapasztalatszerzésre, max. ha az ember Maugliként egy kutyafalkában nő fel a vadonban.
2012. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy? Mennyi idős a kutyád? Mi okból vetődött fel benned, hogy a kutya bántaná a "többieket"?
2012. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az az igazság kb. 1 hetes korában találtunk rá egy bokorban dideregve.Attól kezdve a családunk tagja.13 éves vagyok és eléggé rutintalan.Én mindennap játszok vele nincs elhanyagolva gyerekek között van van neki sok játéka.Ja és nőstény utánna olvastan egy picit és azt láttam a nőstény nem agresszív "annyira" ez igaz-e?És azért mert papám lánytestvérének már idősebb és van egy németjuhásza igaz hím,de félek hogy ez is olyan lesz de megteszek mindent hogy ne igy legyen várok megoldásokat még hogyan neveljem jól a kutyit :)
2012. nov. 30. 19:05
 10/17 A kérdező kommentje:
Mármint olyan agressziv mert a nem szereti a gyerekeket remélem ez nem ilyen lesz amugy a hugomat is nagyon megszerette már .
2012. nov. 30. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!