Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/163 anonim ***** válasza:
86%

már legalább 2 éve mondogatják, hogy kötelező lesz a chip, a hírekben is többször volt, itthon élsz azért? szoktál figyelni? sokan már hónapokkal ezelőtt elintézték.


a chip ára legrosszabb esetben is maximum 3800 ft, ennyit ki lehet bírni. a büntetés meg elég magas.

2012. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/163 anonim ***** válasza:
87%
Nem oltják be a kutyát amíg nincs benne chip, és nem is látja el az állatorvos. Augusztus 1 óta lehet tudni, az barátok között is fél év haladék. Dec 1-ig kötelező. Azért nincsenek kivételek, mert akkor bárki ráfoghatná a kutyájára valamelyik kivételt.
2012. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/163 anonim ***** válasza:
89%
hát ez azért annyira nem új hír, hogy meg kelljen rajta döbbenni...
2012. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/163 anonim ***** válasza:
21%
Nekem az állatorvos azt mondta hogy januártól minden 3 hónaposnál idősebb kutyába kell.És az én kutyámnak be adja az oltást pedig neki nincsen még ez hülyeség.
2012. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/163 anonim ***** válasza:
86%

Nem érteni kell, meg nem az utolsó hónapban kapcsolni, amikor ettől zeng a tévé, a net, a rádió legalább fél éve, hanem megfogni a kutyát, és elvinni chipeltetni.


A 10 év feletti kutyáknak sem fáj jobban a chip, mint a fiataloknak, meg beléjük sem kár, élhetnek még vele 6-8 évet simán, nem értem, őket miért kéne kihagyni.

Haladékot kaptál, mint fentebb említettem, erről csak az nem tud, aki csukott szemmel és füllel jár a világban, még az öregasszonyok is erről kárálnak a buszon meg a fodrásznál. A többi törvénymódosításról sem kapsz privát értesítést, miért pont erről kapnál, amiről rajtad kívül mindenki tud már?

Az állatorvoshoz járás amúgy olyan költség, amivel eleve számolni kell, ha kutyát tartasz, ne sajnáld már azt a pénzt, vagy képzeld azt, hogy beteg a kutya, ha úgy jobban esik kiadni a kezedből.

Te is úgy csinálsz, mintha az állam téged kötelezett volna kutyatartásra, holott erről szó sincs, te vállaltad, hogy kutyát tartasz, annak minden költségével együtt. Most beütött egy plusz költség, de ez olyan dolog, amire számítani kell, lehetne beteg is a kutyád, ugyanúgy ki kéne tudnod adni rá ennyi pénzt, sőt, sokkal többet, ráadásul azonnal, nem gyűjtögethetnél hónapokig, meg nem várhatnál az akciókra, amire viszont a chipeléssel kapcsolatban lehetőséged van.

2012. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/163 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem tájékoztat róla az önkormányzat, mert nem az ő dolga. Ezt a magyar állam találta ki, az pedig tájékoztatott róla. Megjelent a Magyar Közlönyben. Gondolom te sem olvasol Magyar Közlönyt, mint ahogyan én sem. Ennek ellenére még öreganyám is tudna róla (ha még élne), ugyanis naponta elmondják valamelyik médiumban. Nincs olyan utólsó bulvárlap vagy napilap amiben ne jelent volna még meg cikk róla, a rádiókban hetente előkerül a téma, a tévé is erről beszél már vagy egy éve, de akinek a kocsma az elsődleges hírforrás még az is tudja! Nagyon régóta lehet tudni, hogy kötelező lesz, szóval volt idő felkészülni rá.
2012. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/163 anonim ***** válasza:
90%
Én 6 éve külföldön élek, de legalább 1 éve tudom, hogy otthon kötelező lesz a chip- Nem is olyan vészes az ára. Az anyósom 3500 forintot fizetett.
2012. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/163 anonim ***** válasza:
28%
A legtöbb önkormányzat kiküldte lakosainak erről a tájékoztatót még szeptemberben.. nem tehet róla,hogy te nem kaptál.:(
2012. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/163 A kérdező kommentje:

MondoGATják régóta igen. Akkor még csak terv volt. Őszintén szólva hírekben nem hallottam, de amúgy is kerülöm már a híreket és híradókat, mert minősíthetetlen, ami azokban megy. de kompletten a tévét-rádiót se nagyon kapcsolom be.


Most ezt egy netes hírlevélben olvastam, és itt már január 1-ről úgy van szó, hogy az már biztos és nem csak terv... Nem megdöbbenés ez, csak furcsa, hogy minden anyám kínjáról írnak a falu újságjában, de erről egy szó sem volt még...

Ezért a kérdés, hogy talán mifelénk mégsem annyira sürgős az ügy még?

Mégiscsak értelmesebb dolog volna eboltással egybekötve elintézni a kutyák chippel való ellátását...

2012. nov. 29. 21:27
 10/163 anonim ***** válasza:
88%

Én is kerülöm a bulvárt, de a híreket nem. Néha bekapcsolom a rádiót, hallom, járok ide, látom (mert ez kb. a negyvenezredik kötelező chipes kérdés), facebookon szembe jönnek a chipezési akciók, szóval szem előtt van.

Arról meg hiába besszélünk, hogy mi lenne értelmes, mert így fogadták el a törvényt, hogy január 1-től kötelező, és ha fejreállsz, akkor is így marad.

2012. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!