Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról akinek...

Mit gondoltok arról akinek harcikutya van a kertjében?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 01:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nincs sok virágjuk. (már.)


Komolyabban: Félnek a rablóktól, mert mindenki egyre szegényebb, és védi amit tud? A megrettentő külső és a kutya ereje is mind erre van, persze ha nincsen láncon, márpedig nagyon remélem hogy nincsen.

2012. nov. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a szomszédban van kettő is. A srác egyszerűen imádja őket, hurcolja a kutyaiskolába őket, foglalkozik velük. Valószínű ez a hobbija..


Amíg elég rossz állapotban volt a kerítés nem díjaztam a dolgot mert nekem szobakutyám van és féltem, hogy valamilyen úton módon átjönnek vagy az én kutyám megy majd át. Szerencsére azóta orvosoltuk a problémát egy jó nagy betonkerítéssel, így egyáltalán nem érdekel, hogy mit tart a kertjében. Tőlem még oroszlánt is tarthat. :)

2012. nov. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtan alszik, nem kell felnie pl.
2012. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

Miazaharcikutya?


Harcikutya az, amelyiket azért tartják, h kutyaviadalokon résztvegyen. Ilyeneket nem nagyon látsz kertben...

2012. nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémeket is sokszor "harcikutyának" nézik. 2van melletük ácsorog a palotpincsim is.. Mit kéne gondolni róluk? Az emberek vagy sportolni akarnak ilyen kutyákkal, vagy csak az ilyen kutyák tettszenek nekik küllemre.
2012. nov. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Nincs olyan hogy harci kutya.....
2012. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Van olyan, hogy harci kutya.

Persze az nem az, amit a hétköznapi emberek tartanak.

Harcikutya a katonaság tulajdonában lévő, különlegesen képzett kutya.

A II. Világháborúban is használták őket.

Azok a kutyák, amiket kutyaviadalokra használnak, azokra is azt mondják, hogy harci kutya, de valahol olvastam még régen, hogy igazi nevük nem harci kutya, csak sajnos nem emlékszem már rá, hogy mi.

Külföldön sokszor emlegetik pitdognak(a pitbull is ugyebár viadalokra lett tenyésztve, és ezért pit a neve)


Amúgy, ha látom, hogy valakinek ilyen van a kertjében először nem vonok le következtetést.

Ha egyszer látom, hogy a gazdája foglalkzik vele, akkor azt gondolom, hogy végre, valakinek nem csak dísznek kell,

De ha valakinek a kutyája a nevére sem hallgat, se más szóra, akkor eléggé negatív gondolataim lesznek.

De ez a hozzáállás minden nemű és fajtájú kutyára igaz, nem csak a "harciakra"

2012. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "harci" kutya van a kertemben, és vannak virágaim. Mivel minden nap 2x viszem sétálni. Mellette kutyaiskolába járunk vele, és meg van nevelve. Amúgy meg nem szeretem ha "harci kutya" jelzővel illetik mivel én nem viadaloztatom, a "harci kutya" pedig a viador kutya. Igaz viadorkutyát pedig nem látsz kertben mert gondosan elrejtik őket, mert látszik rajtuk mire vannak tartva.
2012. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%
Semmit. A szomszédomnak is van harcikutyának mondott staffordja, és imádom azt a kutyát. Tehát semmit. Ugyan úgy nem gondolok semmit, mint egy golden retrievernél vagy egy tacskónál sem.
2012. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A "harcikutya"kifejezésen ne lovagoljatok már :) !

Angol bullterrier,staffordshire és ehhez hasonló küllemű vagy ezek keverékére gondolok!

Nekem egészen gyermekkorom óta nagy kedvenceim ez a fajta-típusú kutya.Tetszik a megjelenése,a formája,a habitusa stb.

Most szeretnék a kertbe venni valamit,elsősorban házőrző célzattal,nem gyerekpótléknak,meg hobbinak.

Persze foglalkoznék vele,illetve a kutyaiskolába én is elvinném.


Azért tettem fel ezt a kérdést,mert Magyarországon sok negatív sztereotípiát kötnek sok mindenhez,harcikutya,sötétített autó stb stb.

Ehhez még jön hogy elég nagydarab vagyok és kopasz is....na most ha veszek egy bullterriert,akkor az egész utca félni fog tőlem,amit nem akarok.Ezért kérdeztem.

Imádom az agarakat is,de annak nem hiszem hogy lenne visszatartó ereje ha a cigány be akar jönni :)

.

2012. nov. 30. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!