Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is zavar a szomszéd...

Mást is zavar a szomszéd kutya ugatása?

Figyelt kérdés
A mi szomszédunknak 5 kutyája van,kikötve persze,a lépcső elé,meg össze-vissza..Mikor rákezdenek,nem lehet megmaradni a hangzavartól,éjszaka is,meg hajnalban.Most cseréltük ki a nyílászárókat,meg 10 cm-es szigetelést tetettünk,gondoltuk biztos sokkal jobb lesz,de még így is felkeltenék a hullát is az ugatással,meg a vonyítással.Most belső hangszigetelésen gondolkodunk,de elég drága.Vki azt mondja,akkor minek jöttünk kertesbe?Hát nem azért,h kutyakoncertet hallgassunk,de van 3 gyerek,azért.Vagy költöznétek a helyünkben olyan környékre,ahol kevesebb kutya van,vagy kulturáltabban vannak tartva,nevelve?Ti mit tennétek?
2012. nov. 30. 08:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Engem a szomszéd ugatása zavar.
2012. nov. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Első körben beszélnék a gazdival (illetve ellnőrizném h a tartási körülmények megfelelnek-e a törvényben leírtaknak - de ez nálam szakmai ártalom).

Ha ez nem segít, akkor elbattyognék a helyi önkormányzathoz és birtokvédelmi eljárást indítanék. Ha bevonod a szomszédod másik oldali szomszédját, vagy még pár embert a környékről, az mégjobb.

2012. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam,lehet a hatóság tud segíteni?
2012. nov. 30. 08:16
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

gyors és hathatós segítségre a hatóságoktól,nem kell számítanod,

piszok nagy maszatolást szoktak ilyenkor elkezdeni,

hogy pl a beadványodat nem jó helyen írtad alá,meg hasonlók

2012. nov. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Szembe szomszédunknak van egy németjuhász-szerű kutyája, általában délután kezdi a műsort és késő estig csinálja, de van, hogy este kezdi és hajnalig koncertezik. Egy út is elválaszt bennünket, meg még a házak előtti zöldterületek, de persze így is hallani (a lakásban is). Egyszer sem hallottam, hogy rászóltak volna. Mondjuk nem tudom, minek olyannak kutya, aki ráb.ssza 1 lánc végére és ennyi. Megoldást sajna én se tudok, meg elköltözni se...Meg a többi szomszéddal semmi probléma sincs szerencsére. Szólni teljesen felesleges volna nekik, annyira nemtörődömök.
2012. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hatóság tud segíteni. Ez a birtokvédelem. Ugyanis neked jogodban áll a saját birtokodon háborítatlanul élni. PErsze egy-egy fúrás-faragás miatt nem lehet ilyet indítani, hisz az a mindennapok része, de állandó zavaró körülmény nem állhat fenn.


Ha felveszitek az állandó kutyaugatást pár napig, azt is csatolhatjátok bizonyítékként.

2012. nov. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Engem a saját kutyánk ugatása zavar. Főleg, ha az ablakom alatt csinálja. De csak azért, mert olyan a hangja.
2012. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
engem a szomszéd kutyáinak az ugatása is zavar meg a szomszéd ugatása is zavar!!!!!!!!
2012. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Azért az is kemény, amikor a macskák bagzanak vagy a kandúrok verekednek. :-D
2012. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

Azért a kertes házak 80%-ban van kutya, ezt ti is gondolhattátok, tehát jogos az a kérdés, hogy minek mentetek kertesbe. Egy kutya ugat. Azok a kutyán láncon vannak, meg merem kockáztatni, hogy simogatást sem kaptak még. Nem írom le még egyszer mit tehetsz, Little Red leírta. A másik meg, amit nem értek:"költöznétek a helyünkben olyan környékre,ahol kevesebb kutya van,vagy kulturáltabban vannak tartva,nevelve?"

Ahol kutya van, akár nevelt, akár nem, akár jól tartott, akár nem, van némi ugatás.

2012. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!