Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj, hogy ha benne...

Nagy baj, hogy ha benne maradt a kan kutyában a varrat ivartalanítás után? Vagy mindenképp ki kell szedni?

Figyelt kérdés
1 hete próbálja a doki kiszedni a varratot a kutyánkból (kan). Valószínű volt egy rossz élménye a dokinál, mert ah a doki a háta mögé kerül és a sebhez nyúl neki, mi meg lefogjuk v a hátára akarjuk fordítani, egyszerűen morog, és tegnap már oda is kart kapni a dokinak. Rugdalózik, kapál a lábaival, olyan erős, hogy nem bírjuk lefogni 3an. Tegnap kapott nyugatot, de ah beadtam neki kihányta, de azért szépen bekómált tőle, de annyira nem hogy hagyja a dokinak kiszedni a varratot. Azt mondta az orvos hogy nem baj ha benne marad a varrat, mert majd magától kilöki a szervezete. Szerintetek?? Nem fog begyulladni? Mégegyszer nem akarjuk bekábítani, nem hiszem, hogy jót tenne neki. Nekem hagyja, hogy oda nyúljak, esetleg én kitudnám neki szedni a varratot??? Köszönöm a válaszokat és tapasztalatokat

#kutya #ivartalanítás #kan kutya #varratszedés #kan kutya ivartalanítása #kábító gyógyszer
2012. nov. 30. 08:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha ismersz valakit, aki meg tudja mutatni hogy kell, ki tudod szedni. Az ötödik ideiglenes kutyámnál már én is kiszedtem, de azért előtte nem árt párszor végignézni hogy kell. Csipesz és olló kell hozzá, más nem.
2012. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bár én macskának szedtem ki, de sok különbség nem lehet kutya és macska varrat közt. Amikor elaludt, lepihent, óvatosan vád el kisollóval, majd húzd ki határozott mozdulattal, nem fáj neki. Egyszerre elég ha egyet kiszedsz, gondolom sok kicsi öltés van. A macskámnak így szedtem ki, miután láttam hogyan megy, hogy nem egy nagy dolog. A másiknak egy héttel előtte orvos vette ki, meg már sok macskát ivartalanítattam. Jobb ha ki van véve, mert ha pl kicsi a kutya, a bőre gyorsan nő és húzódnának a varratok.
2012. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
francia bulldogom van, szerintem is ugyanaz macskáknál, kutyáknál :) megpróbálom akkor mindenképp, mert én sem szeretném benne hagyni, mert ha begyullad, akkor ugyanúgy mehetünk vissza a dokihoz és kaphat megint ilyen csoda kápszert.... Valaki azt mondta nekem, hogy köröm vágó csipesszel meg szemöldök csipesszel próbáljam meg, mert a körömvágóval nem tudom sérteni h ha mégis mozogna, az ollóval azért igen. köszönöm a tanácsokat. Remélem, hogy hagyni fogja , én mégiscsak a gazdája vagyok nem az állat orvos :)
2012. nov. 30. 09:28
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, a körömvágó jó lesz, én is azzal csináltam, azt be tudod tolni a varrat alá, mert vékony a hegye.
2012. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy francia bulldogról van szó? Azt hittem legalàbb egy kaukázusiról beszélünk :D
2012. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
igen, egy hülye kis makacs franciárol :) tudom elég viccesen hagnzik, de 3an próbáltuk lefogni, én , a barátom, meg az asszisztens néni, a doki meg próbálta kivágni. de 14 kg a kutya, és nagyon durván izmos....a sok sok táp... meg fehérje... az a baj h annyira nem bírjuk lefogni hogy egyáltalán nem mozogjon, szájkosár meg értelmetlen mert mozogni így is úgyis fog. De ha én kitudom szedni akkor nincs gáz, ma este megis próbálkozom vele :) szorítsatok hogy engedje :)
2012. nov. 30. 10:09
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a lényege, hogy ahol van a csomó, ott vágd el a csomó és a bőre között, mert így nem húzod át a bőre alatt azt a fonalat, ami kívül volt, és már szennyezett.
2012. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Most én is meglepődtem a francia bulldogon :D

Nálunk is bent maradt 1 varrat, mert a kutyám nekiállt ficánkolni (ő bullmasztiff :D), nem is tudom mennyi idő telt el, de tényleg kilökte a szervezete.

2012. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bár egyébként rajtunk (3 felnőtt emberen) a múltkor anyósom macskája fogott ki :D
2012. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen a doki is azt mondta, hogy kevés kutya, macska van amelyik nem hagyja kiszedni a varratot. Hát mi beletartozunk ebbe a csoportba sajnos :( köszönöm a sok választ, meg segítséget / ötletet, valahogy akkor is kioperáljuk belőle a varratot. hál isten, hogy kan és nincsen sok :)
2012. nov. 30. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!