Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válaszolnátok két kérdésre?...

Válaszolnátok két kérdésre? (kutya otthon egyedül, és kutyanasi témakörökben)

Figyelt kérdés

1. Sokszor olvasom, h kiskutyát nem szabad sok órára egyedül hagyni stb. De ezt most mégis hogy kell érteni? Nekem 3 hónapos kutyám van, én meg dolgozom. Még jó h egyedül van otthon. Szerintem kb az emberek 10%-a se tudná megoldani h ne legyen egyedül 8-10 órát a kutya. Akár kicsi, akár nem. És én nem vettem észre h problémája lenne a kutyámnak. Persze vár, mikor jövök, meg pattog és minden, de ez természetes.


2. Elvileg a kutyák nem ehetnek csokit. De én láttam olyan jutalomfalatot, ami csokis. És direkt megnéztem és azt írták rá, h van benne asszem 5% kakaó. Akkor ha káros, miért gyártanak belőle kutyanasit?



2012. nov. 30. 11:02
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:

1. A szobatisztaság miatt nem "szabad" egyedül hagyni kölyköt a lakásban, de nyilván nem mondhatod a főnöködnek, hogy "Bocsi, elmennék egy hónapra táppénzre kutyát nevelni" :)


2. Na hát erről fogalmam sincs, minden esetre én soha nem adtam és nem is fogok adni egyik kutyámnak sem semmit, ami kakaós.... nem kísértjük a sorsot :)

2012. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy a kakaóban, h pl kakaóvaj, vagy kakaópor, vagy töret, stb...Maga a kakaópor a káros.
2012. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

A szobatisztaság és a napi 3 étkezés miatt nem ajánlott.


A csoki nagy mennyiségben mérgező. Egyébként pedig a fogyasztói társadalom torkán mindent megpróbálnak lenyomni. Én a nyuszimnál tapasztaltam ezt első körben, mézes-joghurtos jutalomfalat nekik - közben mindkettő erősen tiltólistás náluk...

2012. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Tudod te mennyi mindent árulnak, ami egészségtelen vagy mérgező? Menj be egy élelmiszer boltba és nézz szét!
2012. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:

Little Red!

Úgy látom, te otthon vagy kakaó témában! :) Pontosan mi is káros akkor? Teobromint hallottam, mint mérgező anyag, de akkor az csak a porban lenne, kakaóvajban, töretben nem? :O

2012. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2. kérdésedre: az állatboltokban olyan kutyacsokit lehet kapni, ami a kutyák számára is megfelelő.

A "normális" csoki a kutyáknak mérgező! Tilos adni!!!


Nézd, ezt egy cikkből másoltam be:

A legtöbb teobromin a kakaóporban és a keserű csokoládéban van. A tejcsokoládé teobromin-tartalma az előbbiek töredéke, a fehér csokoládéban pedig szinte alig van jelen ez az alkaloid. Ez persze nem jelenti azt, hogy a mindenféle "bevonómasszából" készült mikulás nyugodtan adható a kutyának, hiszen az úgysem látott kakaót... Éppen ellenkezőleg, attól még inkább tartózkodjunk!


Testsúlykilogrammonként kb. 100-200 mg teobromin már halált okoz, de ennél sokkal kisebb mennyiség esetén is súlyos tünetekkel kell számolnunk.


Egy tábla (100 g) csoki, illetve 100 g kakaópor az alábbi mennyiségű teobromint és koffeint tartalmaz:

Fehér csoki: 4,4 mg

Tejcsoki: 250 mg

Étcsoki: 600 mg

Tortabevonó csoki: 1700 mg (!)

Cukrozott kakaópor: 600 mg

Cukrozatlan kakaópor: 3200 mg (!!!)

Számoljunk egy kicsit: egy 13 kilós cocker spániel számára tehát egy tábla tortabevonó csoki vagy két tábla étcsoki elfogyasztása már halálos lehet!

( [link]

2012. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kakaótöretből lesz a kakaópor, a massza és a vaj. A kakaóvaj a zsírja végülis, attól nem kell félni. A töret, a massza és a por már okozhat problémát. Ráadásul a töretnek a legmagasabb a teobromin tartalma. Tehát ha kakaóvaj van benne, akkor nincs probléma, ha a többi, akkor már felejtős.

Sajnos láttam már olyan kutyacsokit ,ami barna volt, az összetevőket megnézve pedig nem ételszínezék volt az oka, hanem kakaópor.

2012. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Miért kéne csokit adni egy kutyának? Szerintem egy jó kis kolbásznak vagy szalonnának, velős csontnak jobban örül :) nekem eszembe sem jutna csokit adni.
2012. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most nem az a lényeg, h miért kell adni, hanem h árulnak-e olyat ami káros. Egyébként nem feltétlen örül neki jobban. Én nem adok édességet a kutyámnak, de miután pilóta kekszet eszem pl. úgy szagolgatja a számat, mintha nem is tudom milyen kincset rejtene :D Mindig az a legizgibb, amit nem kaphatsz, nem?


Köszönöm a válaszokat!


A szobatisztaság miatt meg... hát ja, lehet lehidalt vna a főnököm: - Bocs, nem megyek dolgozni, mert van egy kutyám

- Meddig nem jössz?

-Amíg nem lesz szobatiszta XD XD

2012. nov. 30. 12:43
 10/14 sippara ***** válasza:
Tehát akkor a kakaóvajas cuccok mehetnek, bár persze óvatosan. Köszönöm szépen!
2012. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!