Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a pampula?

Mi az a pampula?

Figyelt kérdés

#pampula
2012. nov. 30. 17:15
 1/9 sippara ***** válasza:
15 perces aktív google keresés után azt merem mondani, hogy halvány lila fingom sincs. Ismerősen hangzik, mintha már hallottam volna valahol, wiktionary szerint hajgumi/hólyag/bojt (mármint a sapka végén lévő), de gondolom, ez nem segít, mert köze sincs a kutyákhoz. Hol hallottad?
2012. nov. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyat már hallottam, hogy "pampula szájú", de ezt emberekre használják, nem kutyákra. Hogy mit jelent pontosan, azt sajnos nem tudom.
2012. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kutyának a szájára hallottam már, főleg amelyiknek lóg. De olyan fura, hogy a google se dobott ki nekem semmit se kb. :D
2012. nov. 30. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a nagy, csúnya szájú emberekre mondják, nem átvitt értelemben. Így könnyen elképzelhető, hogy van aki a lógós szájú kutyákra is használja.
2012. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én barátnőmtől valami olyasmit hallottam, hogy a felső ajaknak azon része, ahol fent íves; az orr aljától látható 2 vonal határozza meg.
2013. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pampula valamelyik rajzfilmbe volt egy űrhajós majom, fogalmam sincs melyikbe de abba volt Menyus is az a piros menyét :DDD
2013. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

tán az :D

2013. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsuzsamira válasza:
Vitéz Leiszló: "Hát ez annyit beszél,megfájdul a pampulája! "👌
2016. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem nagyi mindig pampulázni szokta az egyik szomszédasszonyunkat. Még kiskoromban megkérdeztem tőle, hogy mit jelent, és azt mondta, hogy neki az anyukája tanította még, és ők is melléknévként tartották számon, szerintük a pampula ember olyan, aki lassú, nem igazán aktív, csöndes, és akinek "minden mindegy".
2016. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!