Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ó/old angol bulldog. Ki, mit...

Ó/old angol bulldog. Ki, mit tud erről a fajtáról?

Figyelt kérdés
Elég sokat utána olvastam már, de élőben eddig sajnos még nem találkoztam vele. Valaki tudna egy kis leírást írni róla? Én az egész országban csak 2 kennelt találtam, ha tudtok ajánlani, akkor azt is megköszönném.
2012. nov. 30. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
én nem lakok magyarországon, úgyhogy kennelt nem nagyon tudok ajánlani, de tudom (tapasztaltam), hogy annak ellenére, hogy sokan agresszivnek tartják őket, aranyos röfögő malacok...egyszerűen ennivalóak :)
2012. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kísérleti fajta. Több próbálkozás volt már, hogy a mára kihalt eredeti angol bulldugot valahogy létrehozzák más fajták összekeresztezéséből, több-kevesebb sikerrel. Így jött létre ez az olde english bulldog nevű fajta is. Csak nevében van köze az eredetihez, a cél az volt, hogy minél jobban hasonlítson hozzá küllemben anélkül, hogy a vérmes jellemét is "örökölje".
2012. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok. Már a légúti nehézségeket sikerült kiküszöbölni, valamint az ellés is teljesen problémamentessé vált, továbbá ezek a bulldogok már nem kapnak infarktust ha melegben fel kell mászniuk egy dombra, nem hörögnek, röfögnek, erősebbek, izmosabbak és dinamikusabbak. De a jelleméről és a vérmérsékletéről nincs adat.
2012. dec. 1. 10:43
 4/4 anonim válasza:

Hello, itt találsz a magyar óangol bulldogokról (old english bulldogokról) infókat:

www.molosseum.hu/bulls/sport_bulldog_project

www.molosseum.hu/bulls/sport_bulldog_standard

2013. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!