Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második gazda-kötelező adásvétel?

Második gazda-kötelező adásvétel?

Figyelt kérdés

apám hazahozott egy kutyát,még évekkel ezelőtt.de nem foglalkozott vele soha.megyek albérletbe,vinném a kutyát is,nem hagyom ott pusztulni...

most hogy ideje lenne már beleültetni a chippet,szeretném az én nevemre.

oltási könyvben szeretnék mint második tulajdonos szerepelni.

muszáj apámmal adásvételit iratnom(mert ugye a törvények...)hogy később ne legyen gond?

nem akarom ezt vele megbeszélni,mert ahhoz képest hogy nem is foglalkozik vele semmit(jó ha havi 1x ha kidob neki vmi csontot,vagy nyers belsőséget),a birtoklási vágya megvan...

veszekedni nem akarok,mert tudom hogy felesleges.


2012. nov. 30. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell adásvételi, mivel nem veszed. Elviszed dokihoz, bechipelteted a nevedre, átírja az oltásit és kész.
2012. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Pedig illik az ilyet megbeszélni. Ha csak úgy fogod a kutyát és elviszed, abból oltári nagy baj lehet. Nem jogilag, mert nyilván nem fog a saját apád pereskedni, de családi viszály lehet belőle.


Beszéld meg vele, hogy szeretnéd magaddal vinni a kutyát, innentől tiszta ügy, átírod a nevedre az oltási könyvet, a chipet pedig már a saját nevedre regisztráltatod.


Ha meg nem érdekel a családi balhé, akkor ugyan ez a helyzet, csak nem kell vele megbeszélned. Mivel a kutya még nincs azonosítva, mire írnátok adásvételi szerződést? Ugyanúgy átírhatod az oltási könyvben a tulajdonos nevét, vagy kérhetsz új oltási könyvet az állatorvostól, amikor chipet rakatsz bele. Ennyi...


Én a helyedben azért megbeszélném ezt otthon.

2012. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem árt, ha felmutatsz egy ajándékozásit...
2012. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy társtulajdonosi papírt, ezzel még lehet meg is tudod győzni, hogy részben az övé is marad a kutya ugyan akkor te tartod fizeted a költségeit stb...
2012. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

húúú hát hol is kezdjem....

szóval anyuval beszéltem ma,ő örülne neki ha vinném,mert neki már útban van(na nem nyíltan mondta,csak burkolva)

ezen felbátorodva beszéltem apámmal,és teljesen meglepődtem amit mondott:vihetem a kutyát ha megveszem...

mondom tessék???

fizessem ki az összes oltását!!

mondom jó,de akkor ő is fizesse ki mindazt amit én vettem(6 évnyi táp,egy ideje már nem chappi meg hasonlók, hanem brit,happy dog stb)

kutyaház,póráz,nyakörv,szóval a kötelező alap dolgok.

az oltások sokszorosát költöttem a kutyára minden szívbaj nélkül,a kutya és a saját örömömre!!

akkor még jobban kiakadt,mert ezek nem voltak kötelezőek,magam döntöttem úgy hogy megveszem.

szóval nem értem a logikát,mindenesetre viszem és kész,minden szó nélkül,ilyen embernek én nem adok semmit...

2012. dec. 1. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!