Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, de hogyan?...

Kutyatenyésztés, de hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Dobermann kölyköt, és a későbbiekben tenyészteni szeretném. (egyrészt, mert szeretem a kutyákat, és persze egy kis bevétel is) Ezért törzskönyveset keresek, mivel csak az válhat tenyészkutyává. Egyelőre csak ennyit tudok róla, és azt szeretném megkérdezni, hogy mik a további lépések, egészen a kölykök eladásáig.

A másik elképzelés, a nem törzskönyves kölyök. Az ára kb negyede, mint egy törzskönyvesnek. Na de az elvileg nem szabályos, nem? És attól, hogy nincs "papírja" még tanítható, értelmes lehet, úgy gondolom. Kivéve ha fertőzött.

És ha jól hallottam, akkor a kanok hajlandóbbak a szökésre, (párzás miatt) mint a szukák, tehát mivel nagy a kertünk és nincsenek szomszédok, így egy szuka alkalmasabb.

Na szóval, ha veszek 30.000-ért egy kölyköt papír nélkül, felnevelem, és idegen (nem testvér stb) kannal fedeztetem, az is csak szaporításnak minősül? És ezt sehogy sem lehet kiküszöbölni, hogy ne tűnjön az ember szaporítónak? Ja és értelmes válaszokat kérek, ha lehet, és nem kell leoltani a tudatlanságom stb miatt!


2012. nov. 30. 21:12
1 2 3
 1/22 bamboochatheone ***** válasza:
0%
Pedig bizony a szó szerint és átvitt értelemben is szőrösszívű kutyások rettenet módon lefognak szaporítózni.
2012. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ugye!? Én is így gondoltam. Ezért is maradnék inkább a törzskönyvezettnél!

De akkor létre kell hoznom egy kennel-t, nem?

Amúgy egy ilyen kutyatenyészetből jól ki lehet jönni anyagilag?

2012. nov. 30. 21:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, pláne ha csak anyagilag érdekel ennyire a dolog.
2012. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg ez egy kamukérdés, azért, hogy felhúzz minket.
2012. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban tenyésztő akarsz lenni, nem fogsz "jól kijönni " anyagilag.A tenyésztés nem arról szól, hogy összeengedek egy szukát és egy kant.Ha veszel is egy dobit, még nem biztos, tenyésztésre alkalmas lesz. Felnőtten derül ki milyen a külleme, milyen a munkaképessége és az idegrendszer, egészsége.
2012. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ideiglenes bevételed lesz abban az időszakban mikor a kölyköket eladod, de előtte 2-3évig ha anyagi szempontból nézzük csak viszi a kutya a nem kis pénzt (etetés, állatorvos, kiállítás, kutyaiskola -enélkül dobinál tenyészszemlét sem tudsz letenni-, kötelező állatorvosi szűrések), lehozhatsz max 4-5almot egy szukától 7-8éves koráig és onnantól megint anyagi szempontból billen át negatívra a mérleg, hisz remélhetőleg még olyan 12éves koráig boldogít, és természetesen nyugdíjas korában is megilleti a normális ellátás.

Ha tenyészteni szeretnél azt szívből kell csinálni és nem igazán lesz addig nyereséges amíg nem fogsz olyan kutyákat összehozni akikért már a megszületésük előtt versengenek (na ez évtizedek munkájával sem biztosan garantálható).

Szaporítással ki lehet zsákmányolni egy kutyát, hogy némi anyagi haszonra szert tegyél, de azzal csak a fajtát rontod, ilyenre nincs szükség.

2012. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó kössz az infót! És tudom, hogy nem csak annyi, hogy össze engednek két kutyát, oszt had menjen :D

mióta az eszemet tudom kutyám volt, és lesz is!

Ja és nem csak az anyagiakat nézem!!

2012. nov. 30. 21:55
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább használd a google-t, tenyésztő vs szaporító. Az gyorsabb, pontosabb választ ad. Én meg már lusta vagyok ezredjére leírni, hogy miért tenyésztő, miért nem szaporító...
2012. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy keress fel egy tenyésztőt (lehetőleg minél elismertebbet) és beszélgess el vele (mindegy milyen fajtát tenyészt). Kérdezd meg tőle, hogy megy ez az egész, mert ezt leírni piszok hosszú lenne.

Pl hogy zajlik a kennel alapítás, milyen szukákat érdemes venni, milyen vizsgálatok, szűrések kellenek, milyen minősítések szükségesek, mi alapján kell a kant kiválasztani, mennyi időközönként lehet fedeztetni, hogy ne viselje meg a szukát, vagyis hogyan légy felelős tenyésztő, illetve, hogy mennyi tőkét kell belefektetni és mekkora költségekkel jár ez az egész.

Ezen felül a választott fajtáról mindent kell tudnod, hogy a leendő gazdikat el tudd látni tartási és nevelési tanácsokkal.


Ha veszel egy papír nélküli kölyköt felneveled, ráugratsz egy kant akkor te csak egy szaporító leszel és ezt nem tudod úgy csinálni, hogy ne tűnj annak.

Szóval előbb alaposan ásd bele magad a témába, mialőtt valami butaságot csinálnál.

2012. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Én elképzelni se tudom, hogy ilyen hozzállással belőled jó tenyésztő lesz... ne vedd magadra mert lehet tévedek de a tenyésztés szinte utolsó utáni aspektusa a pénz.

Rajongani kell a fajtáért amit tenyészteni akarsz és azért lehozni egy almot, hogy az jobb vagy szebb legyen és minnél közelebb vigyen ahhoz amit a fejedben elképzelsz. Mert az első lépés az álom kutya amit el akarsz érni... egy olyan kutya ami küllemben és jellemben is az amit a fajtától vársz és ehhez igazi szenvedély kell, hogy mikor 2 hete nem alszol a kölykök miatt vagy mikor 2 napig utazol egy fedeztetésért úgy érezd, hogy igen ez megéri.

Szaporító nem csak az aki törzskönyv nélkül ad el egy kutyát... én sok sok törzskönyves szaporítót ismerek akik szűretik a kutyáikat, kiállításokra járnak de egyszerűen nem látják a fajtát amit tenyésztenek, nincsenek se céljaik se álmaik.



"A Tenyésztő nagy ‘T’-vel, olyan ember, aki szomjazik a tudásra, de minél többet tud, annál határozatlanabbnak érzi magát. Valaki, aki nap, mint nap megharcol a lelkiismeretével és az elkötelezettségével.



A Tenyésztő, aki feláldozza a személyes érdekeit, a pénzügyi helyzetét, idejét, barátait; lemond a luxus bútorokról, a süppedős bársony szőnyegről, és arról az álmáról, hogy a szabadságát idén egy hatalmas óceánjáró fedélzetén fogja eltölteni. Ehelyett úgy szervezi az éves szabadságait, hogy a fontosabb kiállításokon részt tudjon venni.



A Tenyésztő elfelejt lefeküdni aludni, ha éppen a következő alom kombinációján töri a fejét. Hetekig virraszt, ha szül a szukája, és a kölykök megszületése után is minden egyes sóhajra, nyüszítésre, mozgásra azonnal ott terem.



A Tenyésztő visszautasítja a vacsora meghívásokat, és nem vesz részt az esti családi mozi nézésen, mert vemhes szukáját nem hagyja otthon, vagy mert pontban 8-kor etetni kell a kicsiket. Nem törődik azzal, hogy az újszülött tiszta váladék, ha az elkezd zihálni, akkor gondolkodás nélkül szájból-szájba lélegezteti, a szó szoros értelmében életet lehelve abba a pöttömnyi, segítségre szoruló apróságba, aki talán élete álmát váltja valóra.


A Tenyésztő öle az egy csodálatos hely, ahol büszke és nemes későbbi championok szunnyadoztak egykor.



A Tenyésztő keze erős és határozott, de elég gyengéd és érzékeny ahhoz, a kölyök orr legkisebb bökését is megérezze.



A Tenyésztő háta és lába általában ízületes a sok hajlongástól, rogyadozástól, térdeléstől a kölykök mellett, de még elég erős ahhoz, hogy a kiállításon fel tudja vezetni a következő reménységet.



A Tenyésztő egyszerre képes felmosni miközben egy seregnyi kölyköt tart távol. És mindig szívesen segít az ’Első bálozóknak’.



A Tenyésztő füle egy nagyon érdekes szerv, miközben órákat hallgatja a telefon túl oldalán lévő újdonsült kölyök tulaj meséit, megtéveszthetetlenül kiszúrja, ha bármelyik kis kölyök egy ici-pici hangot is ad.



A Tenyésztő szemei homályosan látnak a végeláthatatlan törzskönyv tanulmányozásoktól, és néha bizony vak ahhoz, hogy a saját kutyája hibáját meglássa, de nagyon is jól látja az ellenfél gyengeségeit, és sohase fáradt annyira, hogy ne kutassa szüntelenül a fajta egy tökéletes példányát.



A Tenyésztő memóriája teljesen reménytelen, ha arcokra vagy nevekre kell emlékezni, ám számítógépet megszégyenítő gyorsasággal képes törzskönyvi adatokat ontani. Annyira tele van adatokkal, hogy néha kimegy a biztosíték, de még ilyenkor is simán felsorolja több ezer kutyának a jellemzőit, emlékszik a jó csontozatúakra, a szép fejűekre, de a feledés homályába merülnek a be nem vált ’nagy ígéretek’.



A Tenyésztő szíve sokszor megszakad, de a reményből mindig újra erőre kap… és mindig a megfelelő helyen van.



Oh, igen. Vannak tenyésztők, és aztán vannak TENYÉSZTŐK !!!" ezt a szöveget csak azért tettem ide mert szerintem illik a témához, én szerencsés vagyok mert ismerek nem egy Tenyésztőt...

2012. nov. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!