Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy kezeltétek, vagy...

Ti hogy kezeltétek, vagy kezelnétek ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete van a következő problémánk: a nagyon ügyes, okos 1 éves kutyámnál engedelmességi problémák kezdenek elő jönni, ilyenek hogy behívásra (30-40 m )nem hallgat, ill. csak többszöri parancsra hajlandó, vagy ha az utcán macskát lát egyszerűen tarthatatlan. A leg aggasztóbb a dologban-amiért is kérem a tanácsotokat-hogy a csíny tevés után ha leszidom, vagy megpaskolom a fenekét mérgesen vicsorog. Utána megnyugszik és mint ha mi sem történt volna, mint egy kezes bárány. Kérem véleményeteket, hogy ne csak egy fegyelmező, hanem egy igazi társ lehessek számára.
2012. nov. 30. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Gondolkodj el mi változott meg az életedben az elmúlt egy hétben. Nem kell nagy dolognak lennie. Aggódsz valamiért? Látványosan veszekedtél valakivel? És hasonlók. Mert valahol itt van a megoldás kulcsa. A kutya reakciója csak válaszreakció valamilyen körülmény megváltozására.


És persze zárasd ki az egészségügyi okokat egy alapos állatorvosi kivizsgálással.

2012. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Falkavezérség. Mélyedj el alaposan a témában, itt a net, vannak könyvek, de a legjobb, ha felkeresel egy olyan kutyiskolát, ahol tudnak neked segíteni ebben, vagy hívsz házhoz egy kiképzőt, aki foglalkozik ezzel is.
2012. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kira kenzo ***** válasza:
Egy éves kb elgondolkozott rajta, hogy miért tegye azt amit mondasz. Nekem is dominancia gondnak tűnik . jó ötlet a net.
2012. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
A legjobb tanács kutyaiskola úgy gondolom ott szakértők segítenek a problémák megoldására nem vagyok szakértő de a behívást talán egy hosszú pórázzal lehet gyakorolni vagy amikor hívod és oda jön jutalom falatot adni vagy ha szeret labdázni akkor a labda segítségével magadhoz hívni macskára háát ezek ösztönök meg lehet persze tanítani lehet nincs megfelelően szocializálva a kutya
2012. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért úgy érzi, hogy nem töltöd be megfelelően a falkavezéri pozíciót, ezért kóstolgat, acsarog, és megpróbálja felülbírálni a döntéseidet.

Arra kéne rájönni, hogy miért érzi ezt a megingást, ezt a bizonytalanságot, mert ha nem kommunikálnád felé azt, hogy nem vagy biztos a dolgodban, akkor nem csinálná ezt.

Ügyelj rá, hogy ha vele vagy, mindig legyél nyugodt és határozott, és ha eldöntesz valamit, következetesen tarts ki mellette. Soha ne nézd el neki a vicsorgást, mindig korrigáld ha ezt csinálja, és ha még inkább acsarog, domináld le. Ebben az egy dologban nem engedhetsz neki, abszolút nem tűrheted el.

Behívásnál próbáltál már kiszúrni vele? Én többször is megcsináltam a kutyámmal serdülőkorában, hogy ha nem jött a második szólításra, hátat fordítottam, és elindultam ellenkező irányba. Nagyon gyorsan észrevette, hogy ha nem jön, egyedül fog maradni, és néhány alkalom után már nem is próbálkozott ilyesmivel.

Macskával kapcsolatban csak akkor tudnék véleményt mondani, ha látnám/tudnám, hogy konkrétan mit csinál a kutya.

Mindenesetre próbáld meg megszilárdítani falkavezéri pozíciódat, hogy a kutyád teljes mértékben elismerjen vezetőjének, és ha ez meglesz, ezzel együtt fog kialakulni az igazi társ fogalma.

2012. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Nem is gondoltam ilyesmikre, tényleg az elmúlt napokban voltak kemény dolgok a családban és a viselkedésemből talán Ő is megérezte, hogy nem vagyok elég határozott. Remélem sikerül vissza állítani a tekintélyem.
2012. dec. 1. 01:31
 7/11 anonim ***** válasza:

"mérgesen vicsorog. Utána megnyugszik "


Biztos, hogy mérgesen vicsorog? És be is hódol, vagy csak megnyugszik?


Egyébként egyértelműen rangsor probléma.

2012. dec. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg azt a tényt se felejtsük el hogy 1éves tehát kamasz.. Ilyenkor komoly változásokon megy át a kutya is. Jobban próbálkozik ebben az időben mint valaha is fog .)

Nekem behívható most megyünk alap engedelmiségi vizsgára hnap. Még is úgy gondolta múlt héten hogy lepisil... Mondjuk belátta hogy nem kellet volna azóta olyan mint egy kisangyal .)jah és ő is pont ma 1éves..

2012. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

sajnos,az a baj,hogy NEM fegyelmezőként viselkedtél,és így próbálsz a társa lenni. egy társ szabályokat hoz,és betartat !! ( megpaskolod,és mérgesen vicsorog ????? )ember,mikor fog megharapni,mikor dominál le??? a kutya -kutya ,de te nem kutyaként bánsz vele,nem te vagy a vezér!

( egy ilyen kutyát keményen kell büntetni ,átvenni tőle,az egyértelmű vezéri szerepet ) a leszidást meg ,tartsd meg a macskáknak,mert az nem igazán működik egy kutyánál ( persze macskánál sem de az legalább nyiltan ba@ik rád)

a kutyasuliban talán megértetik veled a kutyanevelés lényegét ( ha hagyod minden kutya átveszi a vezetést,ő fog irányítani!) a kutyanevelés lényege : az irányítás ! mindíg mindenben te döntessz ! ezt kellene elérni!

ezzel szemben ,sajnos ,,,a kérdésedből kitűnik,hogy fogalmad sincs mit tegyél ,egy erős-domináns kutyával!

1: kutyasuli .2 .saját nevelés,és utánna kutyasuli,hogy megoldják a saját nevelés miatti viselkedésproblémákat !

vagy 3 esetleg kutyasuli:) szerinted ,miért tépi minden kommentelő a billentyűzetét, az olyan felkészületlen,és félreinformált ( nagyon ügyes,okos kutyád aki mérgesen vicsorog rád ???!!)gazdiknak ,hogy , : kutyasuli??

mert az a megoldás,wazzzzeg!

2012. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ahogy írták a többiek is, most próbálkozik Veled szemben, hogy mit engedhet meg magának. Megoldás: sok-sok mozgatás, rengeteg nevelés, a szabályok mindenkori betartatása keményen!

Az, hogy a csínytevés UTÁN szidod meg, az hatalmas hiba. Csak tettenérés közben szabad büntetni.


A helyedben a napi séták nagy részénél kizárólag láb mellett sétáltatnám, nem pisilhet-kakilhat-szimatolhat, csak engedéllyel. De legyen naponta lehetősége többször kifutnia magát más kutyákkal és vele is tudjon játszani.

Behívásra jó ötlet, ha a napi kajaadagját csak a sétán kapja meg ha Rád figyel és visszajön a hívásra. Ha nagyon makacskodik, hosszú póráz.

Kitartás, kb. 2-2,5 éves korára érik be, addig lehet még húzósabb időszakotok :)

2012. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!