Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyánkat (2 hónapos...

A kiskutyánkat (2 hónapos staffordshire terrier), úgy próbálom meg leszoktatni, hogy minket is harapjon játék közben meg cibálja a gatyánkat, hogy ha ezt csinálja rögtön felfüggesztem a játékot vele és ott hagyom pár percre. Szerintetek jó ez így?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, de szerintem hatásosabb lenne ha nem csak otthagynátok, hanem határozottan rászólnátok, esetleg ha nagyon durván játszik, akkor egy kis csapás a fenekére.
2009. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

én kisebb pofonokat adtam az én bullterrieremnek és jó mély hangom rászóltam... am ien kis cingár hangom van:D

aztánodaemeltem, a kezem és ha megint ráhajult megint adtam egy kis taslást:D... az orrára mért picike koppintásokat is megértik h azt jelentir oszat csinált::...

2009. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor kicsi volt a staffink, akkor rácsaptunk párszor a fenekére meg a szájára és hangosan leszídtuk. Egyszer, amikor rám morgott megfogtam a grabancát és arrébb tettem. Ezt a tenyésztő mondta, mert az anyuk is a grabancánál fogja meg őket, ha tanítja őket. Hidd el még kiskorába meg kell tanulni ki az úr, mert különben semmibe fog venni. Van 3 kutyánk is és nagyon jól neveltek. Sose vertük őket semmiért, mert nem volt rá szükség csak kiskorukban kaptak egy-két pofont vagy seggre pacsit. Ma már csak ha azt mondod neki, hogy MIT CSINÁLTÁL??? rohan be a házába :)
2009. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az enyémnek nagyon hasznos ha van mellette más állat...az anyja meg a macska az amivel játszani szokott.amikor öket erösen harapja meg akkor visszaharapnak ugy hogy az neki is fájjon egy picit!most már kezd leszokni rola.


először csak szolj rá!másodszor eröteljesen és ezzel együtt lökd odébb amikor 3x is megcsinálja mond nyugodt hangon hogy még mindig rossz vagy nem szabad nem tetszik bármi ami negativat jelent és akkor hagyd ott!!!vagy zárd el!


ezt megcsináltam párszor és müködik:)

az enyém már tudja a leülést a vársz-ot a marad-ot nagyon okos pedig még csak 4 honapos és se az anyja nagymamája testvérei apja nem tudják(7en vannak:D )nagyon okos!imádom!

2009. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia ennél sokkal hatásosabb dolgot mondok!!! Az almban a testvéreitől és az anyjától meg tanul a kuyta egy bizonyos "gyenge harapást" ha túl erősen játszik,akkor nem kell ütni meg ilyenek,egyszerüen rászólsz hangosan és a pofáján a bőrt ráhúzod a fogaira hagy visítson fel az a jó,ezt megcsinálod vele 3x4x és abba fogja hagyni!!! mivel ez fáj neki megtnaulja h neked is fáj és gyengébben kell játszania!!! Nekem pitem van és ugyanígy szoktattuk le 1nap alatt:D szia
2009. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is staffink van és nekünk is 3 hónapos :) szerencsére ő nem túl vad játék közben, de néha bevadul, olyankor vagy egy kicsit meg kell ráncigálni a grabancát, nem nagyon... az anyukája is ezt csinálja, és közben hangosan erőteljesen mondani hogy NEM. A másik, kicsit drasztikusnak tűnt nekem is elsőre, de bevállt, egy kutyakiképző mondta hogy ilyenkor nagyon gyorsan bele kell harapni a fülébe, éppen csak annyira hogy kicsit nyikkanjon, és abbahagyja...ezt is az anyukája csinálja így

2009. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 hónapos bocsi :)
2009. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó tanács elég kivitelezhetetlennek tűnik (bár én is hallottam már erről). Amikor bevadul akkor harap erősen a tüskés fogaival:) és még el is kezdi húzni és a kezünk után kapdos, és ha így akarom megharapni a fülét akkor mi a garancia rá hogy nem fog beleharapni az arcomba?!:)

Délután kipróbáltuk hogy a pofáján a bőrt ráhúztuk a fogaira, úgy hogy nyikkant egyet, de nem foglalkozott vele hanem tovább csinálta azt hitte hogy játszunk, lehet hogy egy kis "szadomazó" vér folyik benne:D Aztán, Párom ráütött egyet a popsijára és úgy visszavett kicsit a harapásaiból.

Nagyon nagy rosszaság ez a kiscsajszi:)

2009. aug. 19. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi értelme nincs annak, ha a fogaira ráhúzod a pofájáról a bőrt, mert úgy lehet hogy megsebzed és elfertőződik. A fülharapás, a kutyám régen engem is megharapott játék közben, féltem hogy pofánharap, ezért megcsíptem a fülét, egyből lenyugodott. Ma már ha a füle felé nyúlok, befejezi a kártékonykodást=)
2009. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!