Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli, pui, mudi. Mennyibe...

Puli, pui, mudi. Mennyibe kerülnek ezek a fajták törzskönyvesen?

Figyelt kérdés

A családból hárman három félét akarunk, a többieknek meg mindegy. És lehet hogy ha nem túl drágák akkor törzskönyveset veszünk. Tehát légyszi árat írjatok, és ne érveljetek egy-egy fajta mellett! Előre is köszi.


Meg ha lehet akkor kb. a méretüket megmondanátok? Nem cm-be hanem egymáshoz viszonyítva.


2009. aug. 18. 18:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs, pumi akart lenni.
2009. aug. 18. 18:21
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a puli a legkisebb, aztán a pumi, aztán a mudi. A mudinál viszont elég nagy méretkülönbségek vannak, szóval van amelyik kétszer akkora mint a pumi. A másik mudi meg felnőtt korában felelakkora mint az első kölyökként. Pontos árat nem tudok mondani, de szerintem nem lehet sok különbség köztük. Viszont nem tudom mi az olcsó, mert biztos találtok 5 ezerért, meg 20 ezerért, de azt ne vegyétek meg, akkor inkább menhelyről, ott láttam csomó örökbefogadható mudit, a többi fajtamantőt nem néztem.
2009. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 60-70 ezer körül van, talán valamivel kevesebb.
2009. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mudit jó helyről, szűrt stb. szülőktől, tk-vel már 40-45 ezerért lehet kapni. Ez biztos. Barátnőm tavaly vett egy édes kis feketét :o)

De nézett pumit is, azok is hasonló árban voltak. A pulit nem tudom.

2009. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen környezetbe kerülnének a kutyusok?
2009. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Magyar racka juhok mellé. Miért?

Amúgy én mudit szeretnék, a húgom pumit, az öcsém pulit.

2009. aug. 19. 09:54
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha terelésre kell akkor mudit vegyetek.
2009. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem egészen terelésre mert nem lenne olyan sok állatról szó. Még a juhok sincsenek meg de olyan 15-20-ról lenne szó nem 70-80-ról, annyira nem lenne nagy a terület sem. Szóval nem kéne őket annyira együtt tartani.
2009. aug. 20. 12:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Minnél kevesebb birka van, annál nehezebb őket együtt tartani. Tapasztalat, játok terelni. Én is mudit ajánlok. Annak van még manapság a leginkább terelőösztöne. Nem kell nyírni mint a pumit, nincs olyan hosszú szőre mint apulinak, de mégsem fázik. Nagyon okos, kezes. A pumiban van terriervér, ez kicsit problémás.
2009. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi, mint már írtam én mudit szeretnék, de sajnos ez nem tőlem függ. Tehát most csak az árakra lennék kíváncsi, mert lehet hogy ez alapján fogunk dönteni, még nemtudom.
2009. aug. 29. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!