Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatásról szeretnék kérdezni?

Kira kenzo kérdése:

Sétáltatásról szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés
Van egy szuka pittem aki 9 hónapos. A séta mostanra már lehetetlenné vált. próbáltam folytóval és bőrpórázzal amit kiképző ajánlott, de ez sem jó hiába teszem a füle mögé, hogy a torkánál legyen picit fölemelkedik lecsapja a fejét, és már nincs is a helyén a folytó. A bőrpóráz csak rugózik amikor nekifeszül. Az meg mégsem megoldás, hogy oldalazva megy, én emelem a kutyát, hogy a helyén maradjon a nyakörv, és a két hátsó lábán megy a kutya. Sőt, ha rászólok, hogy szépen, akkor meghúzza magát és lehetetlen a tovább jutás. A jó válaszokat szívesen fogadom.
2012. dec. 1. 17:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ismeri a lábhoz parancsot?

Ha nem, tanítsd meg neki, nagyon egyszerű, a jobb oldalad felé elindul, és a hátad mögött megkerülve leül/fekszik/áll a bal oldaladon.

Jutalomfalattal nagyon egyszerű vezetni.

Séta közben legyen mindig nálad jutalom, és ha megtanulta a lábhozt, akkor mondd neki, és ha lábhoz megy jutalmazd.

de amikor csak előre, én annyit mondok, hogy láb, és visszajön a lábam mellé.

Ilyenkor nagyon dicsérd!!

Meg az is jó, hogyha húz egy irányba, akkor te indulj l a másik irányba, ha ott is eléd megy, akkor megint a másik irányba, addig míg rá nem jön, hogy ez nem helyes.

Az emberek hülyének fognak nézni, de ezzel ne törődj:P

Amúgy, először én a helyedben, hogyha kertes házban laktok, akkor a kertben sétáltatnám, és ha ott megy szépen, akkor vidd ki, ha megint lőre megy akkor irány haza, és megint a kertben. így is jó szerintem.

Remélem segítettem! Sok sikert

2012. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Szuka pit helyet mondjuk goldent kellet volna venned..


Menyél el egy rendes kutya iskolába ne egy kókler legolcsóbb kiképzőhöz.. Lehetőleg olyan kutyaiskolát keress ahol nem a folytót tanácsolják először :)

2012. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem fogok kutyaiskolába otthagyni több tízezerforintot a semmiért. Mert nem ismerik a kutyámat nem tudják mit miért tesz, én vagyok a gazdája és, ne bírálják az iskolába, hogy mit tud és mit nem. Család kutya, szeret minket, csak most jött el a kezelhetetlenség korszaka, ráadásul tüzel, a kelhetetlenséget a séta közbeni húzásra értem. Nem azt kértem, hogy bíráld milyen kutyám van, hanem kérdést tettem fel. 25 éves lány vagyok, ingyen kaptam, sikerült nagyon jól szocializálni és nevelni. Ha azt írtam volna, hogy csivava, vagy németjuhász az is mindeggy lett volna, mindeggyik kutya.
2012. dec. 1. 17:44
 4/22 A kérdező kommentje:
Az első választ köszönöm.
2012. dec. 1. 17:45
 5/22 anonim ***** válasza:

Hányszor viszed sétálni és mennyi időre? A helyedben megnövelném a séta hosszát, mert tuti nem fárad el eléggé egy-egy ilyen alkalommal, ha végig és folyamatosan húz.

A másik dolog a már jól bevált módszer, ha húz, fordulj a másik irányba. Alapból a póráznak lazának kéne lennie, fontos lenne, hogy a séta eleje/kezdete egyfajta szertartásként úgy indulna, hogy kilépnél az ajtón, és magad után hívnád a kutyát, nem léphetne ki előtted, és a póráz így alapból laza tartásból indulna ki. Ne húzd folyton a nyakát, mert azzal csak belegenerálod a feszültséget. Ő egy kamaszodó pitt, a húzóhatásra ő is húzással fog reagálni, még a dackor miatt intenzívebben, mint általában a fajtársai.

Szóval legyen laza a póráz, és várd el tőle, hogy a lábad mellett menjen. Ha előresiet, korrigáld egy rövid rántással. Ha nem használ, fordulj meg, és indulj el ütemesen, határozottan az ellenkező irányba. El fog tartani egy darabig, míg rájön, hogy ha "megelőz" téged, akkor nem haladtok semerre, és persze hülyén fogtok kinézni, de ne érdekeljen, csak maradj mindig nyugodt és határozott, és tarts ki az elképzeléseid mellett.

Ha már nagyon eleged van, ajánlhatom, hogy csatolj görkorit, vagy ülj biciklire - persze ehhez kell némi ügyesség/bátorság - és vidd el futni a kutyát. Tekerj olyan tempóban, hogy te diktáld az iramot és ne ő, hanem neki kelljen lépést tartania veled. Figyeld meg, egy darabig nagyon boldog lesz hogy szaladhat, aztán kifárad, és amikor már eléggé lóg a nyelve, leszállhatsz a bringáról, és eszébe sem fog jutni, hogy húzzon, úgy lehet majd korrigálni, mint egy kisangyalt. Rá fog jönni ezek után, hogy sétánál is te vagy a falkavezér, mert gyorsabb és strapabíróbb vagy mint ő, ami a természetben nagyon sokat számít.

Sok cseresznyét, remélem beválik vmelyik módszer!

2012. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 sippara ***** válasza:
71%

25 éves létedre tudhatnád, mi a különbség a "folyt" (mint a csap a vízből), és "fojt" (megfojt) szavak között.

A kutyaiskola pedig PONT nektek való. Úgy, ahogy te használod a foJtót a leírásod alapján, nagyon komoly károkat okozhatsz a kutyában. Amit most csinálsz, az szó szerint állatkínzás (fojtogatod, emeled a kutyát a nyakörvvel, ami NEM erre való!!!).

El tudom képzelni, milyen "kiképző" ajánlhatta a fojtót egy totál kezdő kezébe. Őt vágd pofon első körben, aztán MENJ EL EGY ISKOLÁBA.

Addig normális bőr/szövet nyakörv és fordulós módszer ("egyik kutya másik nem" című műsor első részében kiválóan bemutatják, hogyan kell csinálni).

2012. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Biztos azért, mert tüzel. Ivartalanítani kell.
2012. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Pedig nem ártana igazi szakemberrel gyakorolni néhány fogást.

Az a kiképző, aki ezt tanácsolta, jól mondta, lehet hogy jó szakember, csak gyakorlatba is át kéne ültetni az elméletet.

Azért mondom, mert ez egyértelműen a rossz pórázkezelésre utal.

Nem jól használod az eszközt, összezavarod a kutyát.

Jó lenne egy ember, aki kívülállóként lát titeket.

Hiába mondod, hogy ismered a kutyád, tény, hogy nem tudsz vele kommunikálni, nem tudod magad megértetni.

Sajnos ebből, hogy " picit fölemelkedik lecsapja a fejét"

semmi nem derül ki, ez egy össze-vissza fogalmazás, meg amúgy is az egész szitut kell nézni, mi miért történik.


Ezt, hogy "meghúzza magát és lehetetlen a tovább jutás." szintén nem tudom hova tenni.

A meghúzza magát, az azt jelenti, hogy visszahúzza a pórázt, és nem akar tovább menni?

Ha igen, ez is egy lehetetlen szituáció, ha valaki 5 perben megmutatja a fojtónyakörv helyes használatát, akkor ez nem tud kialakulni. Lehetetlen!

De ehhez minimum egy videó kéne, hogy látni lehessen mit csinálsz rosszul.

Mindenesetre egyértelműen abból kell kiindulni, hogy magadat fejleszd a sétáltatásnál.

2012. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ne a helyesírással foglalkozz! Szerinted, miért fojtó-nak hívják ezt a fajta nyakörvet. Nem kínzom,ezt ő is érzi. Kellemetlen neki de meg kell értenie, ha nem húz, akkor nem lesz neki kellemetlen. Minek ivartalanítsam, a tüzelés elmúlik. A többit köszi.
2012. dec. 1. 18:38
 10/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert rákos lesz és kínlódik is.
2012. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!