Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak akinek staffordja, vagy...

Kira kenzo kérdése:

Csak akinek staffordja, vagy pittje van?

Figyelt kérdés
Már kérdeztem pár kérdéssel leljebb. Húz a pittem séta közben. Tippek?
2012. dec. 1. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Fojtónyakörvvel sétáltasd. Most le leszek pontozva, meg ugatva, mint állatkinzó, de hidd el, csak segíteni akarok és jót írok.
2012. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké értem én hogy folytó, de hogy??????????? Én emeljem a kutyát? Eggyet bólint és már le is csúszik.Amúgy 2 van csak az eggyik még kicsi 2 hónapos meg van 2 szobacica, és mind a 2 kutya velünk alszik mint a gyerekek. Szó szerint mint a gyerekek.
2012. dec. 1. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Vidd el iskolába,hasznos dolog a LÁBHOZ vezényszó.

Az sem baj ha picit szocializálod.

Ja és a vállad sem akad ki egy séta után.

Egyszóval simán neveletlen ,magától nem tudja mit kéne csinálnia.

2012. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Semmiképp ne vegyél folytót, ha nem tudod hogy kell használni, mert ugy semmi értelme sincs.
2012. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sippara ***** válasza:

Le lehet pontozni az utolsó válaszolót, de neki van igaza. A fojtó körülbelül annyira való tapasztalatlan gazda kezébe, mint töltött fegyver egy háromévesnek. Persze, lehet, hogy csak nem tud vele mit kezdeni és nem történik semmi, de életekbe is kerülhet.


Ahogy pár kérdéssel lejjebb is: Eléd megy, megfordulsz. Eléd megy, megfordulsz. Nem fogjuk többször leírni.


A fojtó használatát pedig nem lehet elmagyarázni, megfelelő irányú, megfelelő erejű rántással a tökéletesen megfelelő pillanatban a megfelelő ember kezében csodákat képes tenni, de egyrészt normális ember egy éves kora előtt a fejlődésben lévő kutyára nem tesz fojtót (mivel légcsőkárosodást okozhat a helytelen használat, ami a kutya élete végéig megmarad, sőt, évekkel meg is rövidítheti azt), másrészt fojtó nyakörvet akkor használunk, ha négy-öt módszert próbáltunk már EGYENKÉNT 1-2 hónapig kitartóan minden áldott nap négyszer (tehát minden sétánál), és egyáltalán semmi javulást nem értünk el. A kutyád ÖSSZESEN nem élt még tíz hónapot.


.

Vagy szánj időt és energiát a nevelésére, vagy keress neki normális gazdát.

2012. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fáraszd le rendesen.
2012. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kössz a nem állatkínzós választ.
2012. dec. 1. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha húz megállsz, elindulsz, megint húz, megállsz, és így tovább, egy idő után rájön, ha húz nem jut előrébb. Ez általában beválik. Én még azt tudom javasolni, hogy ne aludjanak veletek, mert sok kutya ezt félreértelmezi, és ettől nem fogadnak szót. Én kb 2x aludtam a staffordommal, és utána tojt a fejemre, de ez csak tanács!
2012. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

NE használj fojtó nyakörvet... arra raknám rá aki kitalálta meg aki ajánlgatja itt...

A Pitteknek meg a Staffiknak nem fog megkottyanni, egy kicsit makacsabb kutyát meg meg is fojthatsz vele...

Ha eléred hogy tiszteljen nem fog húzni, ha húz fordulj a másik irányba majd kis idő múlva visszafordulhatsz az eredeti irányba etc a többiek már írtak ötleteket így megfogja tanulni hogy arra mentek amerre te akarsz és nem arra amerre ő akar menni.

2013. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!