Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bíznak a kutyámban?

Miért nem bíznak a kutyámban?

Figyelt kérdés

Van egy 2éves óriás termetű keverékem.

Több problémai is van vele a macskàkkal és a szuka kutyákkal. Viszont tudom hogy nem bántaná a barátaimat...a szomszédunkat utálja neki is menne (ez egy hosszabb történet). Ezért a nagyszüleim nem engedik hogy bármelyik barátnőm is làtogatóba jöjjön csak akkor ha a kutya be van zárva.

Pedig egyedül el tudom látni, megbízom benne és tudom hogy nem bàntana senkit...egy szelíd óriás.:)

Viszont más nem bízik benne a termete miatt sem, meg azért mert kiszámithatatlannak látják...a szomszéd olyan megjegyzèseket szokott nekem tenni és amennyire tudja távol tartja a kutyámtól pedig imádja a lànya és még meg sem kapta egyszer sem a kutyusom.

Olyan rosszul esik nekem amikor azt mondják hogy "jöhet de csak akkor ha a nagy kutyához nem mentek", "nehogy megkapjon valakit!", " nem viheted egyedül sétálni"...ez az utolsó mondat nagyon ki szokott akasztani.

Hogyan bizonyítsam be nekik hogy megbízhatnak bennem ès a kutyámban is?


2012. dec. 1. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy alaptalanul mondják, azért az nem árt ha valami baj van te vagy olyan termetes hogy meg tudd állitani a kutyát.
2012. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi!

De mikre érted ezt? Mármint hogy milyen baj?

Mert én épp ezért hogy meg tudjam fékezni, (ne adj isten össze futunk Bambival) haltival hordom sétálni.

De igaz amúgy hogy a kutyám nagy de nem olyan erős (bernáthegyi keverék, de nem annyira erős)

2012. dec. 1. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A kutya ösztönösen cselekszik, nem tud gondolkodni. Ha megérez valami ellenséges szagot, vagy valaki rosszul érinti meg(pl. a fájó fülét), akkor támad. Egyszerübb megelőzni a bajt, mint utólag mentegetőzni.

Soha ne bízz egy állatban.

2012. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

De ez olyan sz*rul esik...(bocsi)

Mert volt már gyerekek között és teljesen nyugodt kutya, meg már én is voltam vele egyedül.

De nem azt mondom hogy egyből egyedül hagyjanak engem és a barátnőmet a kutyával, hanem felőlem legyen ott egy roham osztag, csak megismerhesse a barátnőimet (mert az egyik nagyon fél a kutyáktól és vele szeretném megmutatni hogy nem minden kutya olyan amilyennek ő gondolja)

Mert engem nagypapám nem zavar, mert ő viszi a másik kutyát meg el van nézelődik sétál, mintha ott sem lenne de azért mégis ott van, így felőlem jöhetne, de átveszi a kutyát tőlem meg minden ez egy kicsit zavar.

2012. dec. 1. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyád kiszámíthatatlan. Mert ő dönti el, kit fogad el és kit nem. Sosem lehet tudni az ilyen kutyánál, hogy kinél, milyen döntést fog hozni.A barátnődet pedig messze nem biztos, hogy el fogja fogadni, mert a félelmet a kutyák megérzik. A te kutyád pedig jelenleg nem alkalmas arra, hogy egy kutyafélő embert megnyugtasson.

Taníts a kutyádnak közömbösséget. Ami azt jelenti, nem jelezheti, kit kedvel, kit nem. Hanem egyszerűen el kell tűrnie mindenféle embert.Nem kell az ölébe másznia senkinek, de nem is jelezheti semmilyen módon, ha valaki számára nem szimpatikus.

2012. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ellened vagy a kutyád ellen szól ez, egyszerüen rutinosak már kutyatartásban és látnak némi veszélyt abban a kutyában és nem engedhetik meg maguknak ha átjönnek gyerekek játszani akkor ők ne legyenek biztonságban. Nekik ez a dolguk hogy vigyázzanak rátok.

Biztos hallottál már sztorit kutyatámadásról, akár olyat is hogy a család kutyája ment neki a játszó gyereknek, senki nem akar ilyen helyzetbe kerülni.

Nics azzal semmi baj ha ott egy felnőtt mikor megnézitek a kutyát, sőt, igy helyes.

2012. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!